Кияни вимагають повернути храм Св. Миколая громаді

ІСТОРІЯ
30.10.2023, 09:01
Кияни вимагають повернути храм Св. Миколая громаді
Фото: Google

Історико-культурна спадщина України занепадає не лише через російську агресію. Вітчизняні чиновники теж доклалися до руйнації.

Красномовний приклад — неоґотичний собор Святого Миколая у середмісті нашої столиці. Небайдужа громадськість ініціювала відповідну петицію з вимогою до влади Києва повернути культову споруду законному власнику.

Зазначається, що побудований понад 110 років тому за приватні кошти місцевих католиків і меценатів костел був вкрадений комуністами й перетворений на господарські приміщення. У 1980-ті єдину неоґотичну споруду у Києві відреставрували, відкривши у храмі Київський будинок органної та камерної музики.

Після розвалу Радянського Союзу католикам дозволили проводити богослужіння у храмі, але приміщення не повертали Церкві, пояснюючи, що немає куди діти державний орган. Так будівля залишалась на балансі Міністерства культури й поступово розсипалася, бо простір поряд активно забудовували склобетонними багатоповерхівками.

На належне утримання пам'ятки архітектури у Мінкульті грошей не було і найближчим часом не знайдеться. Як і попередники, новий очільник відомства не зацікавлений у збереженні унікальної споруди старовини.

Доволі знаково, що буквально за півроку до російського вторгнення, наприкінці літа 2021-го орган, який не обслуговувався належним чином 40 років, закоротив і згорів. Відтак, на думку парафіян, уже нема потреби залишати Київський будинок органної та камерної музики в храмі.

За кошти меценатів було проведено стабілізаційні роботи, але костел потребує капітального ремонту, на який держава не знайде гроші. Католицька громада здатна віднайти кошти на реконструкцію, але закордонні меценати не ризикують давати великі суми, поки храм перебуває у державній власності.

Необхідно повернути костел Миколая католицькій громаді, поки ще є шанси врятувати прекрасну туристичну атракцію. Останнє слово за Кабінетом міністрів, який і має вирішити долю багатостраждальної історико-культурної пам'ятки.

Читайте також:
Політика
Один із найбільших науково-природничих музеїв світу заявив про відсутність фінансування та субсидій на оплату комунальних платежів.
24.11.2023, 12:30
Історія
В історичному центрі Полтави почалися археологічні розкопки з метою збереження та вивчення культурної спадщини.
15.11.2023, 09:10
Мистецтво
Нова стратегія розвитку кіно в Україні загрожує ліквідацією кіноархіву Довженко-Центру.
02.11.2023, 08:35
Світ
Посеред гірської пустелі в історичній єменській провінції Гадрамаут розташована унікальна пам'ятка архітектури під назвою Шибам.
14.09.2023, 18:17
Кримінал
Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку
10.08.2023, 12:24
Історія
Археологічна експедиція Інституту археології НАН України та Центру Балтійської та Скандинавської археології продовжує свою роботу.
31.07.2023, 13:18