Ключове питання зустрічі Байдена і Путіна – Україна – Піонтковський.

ПОЛІТИКА
04.06.2021, 19:49
Ключове питання зустрічі Байдена і Путіна – Україна – Піонтковський.
Фото: Фейсбук

Байден за ціною не постоїть?

Ключове питання на зустрічі Байдена і Путіна, якщо вона відбудеться 16 червня, – Україна.

Таку думку на шпальтах одного з російських опозиційних видань висловив російський політолог Андрій Піонтковський, який нині мешкає в США.

Текст його статті ми публікуємо без суттєвих змін.

Порядок денний зустрічі – це питання світобудови на найближчі десятиліття.

Так само як на зустрічах в Ялті в кінці 2-ї світової війни головним конфліктним питанням була Польща. Рузвельт і Черчилль здали в Ялті Сталіну Польщу, а з нею ще й пів Європи, що визначило перебіг світової історії з 1945 по 1989 роки. У них, правда, не залишалося великого вибору.
 
Саме слово Ялта стало тоді символом капітуляції Заходу перед політичною волею і військовою міццю радянського диктатора, а сьогодні, 75 років по тому, воно ж звучить абсолютно неадекватною вимогою кремлівського пахана до США.

Дайте мені нову Ялту, зону моїх виняткових інтересів і домінування на всьому пострадянському просторі.

Але російська влада звертається за розв'язанням власних геопсихологічних проблем явно не за адресою.

Бо органічно не здатні в Кремлі зрозуміти, що проблема їх не в англосаксах, які їм нібито постійно паскудять, а перш за все в них самих, в тому, що ніхто з сусідів сам ніколи не відправиться покірно на зону в їх грьобану «Ялту».

Тому і захлинулася російська агресія в Україні ще при повній відсутності серйозної підтримки України з боку Заходу.

Ментально Україна вже пішла від Москви назавжди.

Тому в маніакальній гонитві за аншлюсом Кремль упустив минулої осені шанс постати перед народженим з масових протестів білоруським громадянським суспільством рятівником від божевільного диктатора і назавжди втратив Білорусь.

Тому в Закавказзі сьогодні – Азербайджан, який вступив в НАТО (один народ, дві країни), і ті, що ненавидять Кремль – Грузія (за анексію) і Вірменія (за зраду).

Туреччина вперше за останні 150 років утвердилася на порозі Північного Кавказу і на узбережжі Каспію. А про Казахстан і Середню Азію в контексті нової Ялти непристойно навіть нагадувати.

То яку ж Ялту збирається Путін обговорювати з Байденом? Він вважає, що демонстрацією військових м'язів, загрозою масштабного вторгнення в Україну він вже здобув якусь «перемогу»:  президент США називав його «вбивцею», але пропонує йому тепер зустріч як «керівнику великої держави».

Попри всі свої провали на пострадянському просторі, Путін все ще вважає себе там «смотрящім» за районом.

А Байдена сприймає як «рішалу» з сусіднього кварталу, з яким належить перетерти якісь прикордонні питання за спиною носіїв цих питань.

Але Байден приїжджає на зустріч як Лідер Заходу / Вільного Світу, що охоплює Україну, з єдиною і, як він любить повторювати, unwavering позицією по Україні.

Байден дійсно ініціював цю зустріч, але перш за все для того, щоб в прямому спілкуванні, що виключає будь-які непорозуміння, гранично дохідливо пояснити, яку величезну ціну (політичну, економічну, військову) доведеться тому заплатити за вторгнення вглиб України.

У кращих чекістських і блатних традиціях Путін буде заперечувати, що у нього були такі наміри і одночасно вимагати плату за відмову від них.

Женева стане не Ялтою-2, а Мальтою-2. Обговоренням умов про почесну капітуляцію СРСР / РФ вже не в 3-й, а в 4-й світовій війні.

Читайте також:
Політика
Виділення допомоги проголосують навіть, якщо не буде домовленості з республіканцями щодо фінансування зміцнення кордону.
вчора, 07:54
Політика
Якщо Захід не збереже підтримку України на високому рівні, наступний рік буде ще більш сприятливим для росії — президент Чехії Павел.
28 листопада, 07:32
Опінії
Чи бодай якийсь натяк на стратегію в умовах нової реальності має влада, міжгалактично відірвана від цієї реальності?
24 листопада, 13:25
Опінії
Не можна казати, що європейці мудаки через те, що певна група людей, що відстоює свої інтереси, блокує кордон України.
23 листопада, 15:45
Опінії
Для нас важливо не загубитись у вирі майбутнього десятиліття турбулентності. А щоб не загубитись, потрібно стати самодостатніми !
18 листопада, 12:33
Політика
За даними фінських прикордонників, цього тижня до Фінляндії прибули близько 300 прохачів притулку.
18 листопада, 09:35