Кого рятують лікарі: маленьку пацієнтку чи власну гідність?

ПОЛТАВА
16.06.2015, 12:21
Кого рятують лікарі: маленьку пацієнтку чи власну гідність?

Говорячи про цю подію слово «резонансна» вже не підходить, краще було б говорити «страшна». Дійсно непоправна біда сталася у родині Гохалтер, що приїхала до Полтави із міста Вугледар, Донецької області. Надія на Полтавських медиків у лікуванні рефлюксу лівої нирки – чимала. Медичне втручання планове, одужання за прогнозом. Але! Операція триває довше очікуваного, діагноз звучить страшніше, а час на реабілітацію подовжується.

Вердикт лікарів неоднозначний. Під час проведення хірургічного втручання виявляються нові обставини: права нирка теж не здорова і рятувати дитину слід терміново. До операційної викликають фахівця. Чим зарадив у екстреному випадку уролог зі стажем – покаже час. Але час спливає і не на користь маленької пацієнтки.

Обставини, що змусили матір звернутися до правоохоронних органів зрозумілі, крім того гостроти переживанням додала репліка лікаря: «Кого ви мені поклали на стіл?». Звідси досить очікуваний висновок: дітей переплутали.

Та фахівці не поспішають визнавати помилки. Доба на підготовку до слідчої перевірки – на користь лікувального закладу. Справу за частиною 2 статті 140 Кримінального Кодексу України по факту неналежного виконання професійних обов’язків медичним працівником відкрито, ведеться слідство. Але головні, так би мовити, винуватці, чию вину слідчими органами достеменно не доведено – продовжують працювати у відділенні.

Постає ряд питань, на які наразі немає відповіді:

  • -Чому оперативне втручання із самого початку операції було проведено із правого боку, адже саме у такий спосіб лікарі у операційній змогли побачити невиявлену під час УЗ дослідження хворобу? Чому ж не з лівого, як це мало бути?
  • -Чому ліва нирка, лікування якої було заплановано на цей день – лишилася не пролікованою?
  • -Якщо лікарі дійсно виявили патологію парного органу, усунули її і за прогнозами стан дитини мав би покращитися – цього не сталося?

Наступного дня після від’єднання дренажної системи із операційної рани у дитини підвищилася температура. А вже за 2 доби – новий діагноз: гематома у ділянці все тієї ж прооперованої правої нирки. І як наслідок – нова термінова операція.

На запитання: «Яке ставлення до себе і своєї дитини за час перебування у лікарні відчуває на собі жінка?» - Олена Гохалтер відповідає, що вони «особливі пацієнти». Навколо них метушаться, з ними «панькаються», але насправді ефекту немає. Дійсно необхідна кваліфікована допомога – відсутня. Медики говорять, що лікування іде за планом, а про те, що діагноз лівої нирки так і лишається – змовчують, посилаючись на слідчі дії і таємницю слідства.

Перебування у лікарні для немісцевої, соціально незахищеної Альони – справа героїчна. Поряд немає рідні і друзів, донька страждає від психічного перенавантаження, та і фінансово не легко.

Чекаючи результатів слідства, не покладаючи рук у боротьбі за майбутнє доньки Альона вирішила оформити інвалідність, окрім того у профільному міністерстві, за її словами, таку можливість підтвердили. І знову «але!» від полтавських медиків. Вони не вбачають у сьогоднішньому діагнозі дитини підстав для оформлення належних документів. Хоча, за розділом 5 Наказу №454/471/516 від 08.11.2001 «Про затвердження Переліку медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 16 років» таких підстав чимало. Окрім того за правовим аспектом оформленням інвалідності може займатися як медична установа, так і безпосередньо члени родини хворого зі зверненням до відповідних лікувальних установ за проведенням додаткових досліджень для уточнення чи підтвердження діагнозу. 

Та чи підуть назустріч у оформленні інвалідності ті ж самі лікарі, які тиждень тому допустили халатність? Відверто сумніваючись і розуміючи свою соціальну відповідальність за життя маленької українки громадське об’єднання «Останній бастіон» ініціювало збір коштів для допомоги у транспортуванні та лікуванні Альбінки Гохалтер у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» міста Києва. Тепер уся надія на столичних фахівців: виправити заподіяну шкоду, врятувати здоров’я та життя.

Ірина Вівторок, журналіст Бастіон ТВ


вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
вчора, 20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15