Коли нацистів немає, їх потрібно вигадати: «Громадське» оприлюднило сюжет, де роль «крайньоправих» відіграють члени лівих угрупувань

УКРАЇНА
12.09.2019, 12:40
Коли нацистів немає, їх потрібно вигадати: «Громадське» оприлюднило сюжет, де роль «крайньоправих» відіграють члени лівих угрупувань

Червоні зірки, серп із молотом, анархістська символіка, прапори ЛГБТ – саме так у «Громадському» уявляють «крайньоправих».

Інформаційний ресурс, який неодноразово звинувачували у продукуванні фейків та ідеологічній заангажованості, знову відзначився. Журналісти «Громадського» оприлюднили сюжет «Крайньоправі молодшають: чому підлітки стають радикальними і чим це загрожує».

У сюжеті йдеться про загрозу поширення «крайньоправих» поглядів серед підлітків України та США.

Одначе у «Громадському» не придумали нічого ліпшого, як підмінити «крайньоправих» «крайньолівими», бо перших, імовірно, не вистачало. У кількох фрагментах сюжету показані кадри за участі лівих активістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фейкова історія від «Громадського радіо»

Крім того, згідно з плашкою на одному з фрагментів сюжету події на відео відбуваються… 17 вересня 2019 року.

«Лівим», а не «правим» виявилося і фото, яке було використане в якості ілюстрації. Непрофесійність журналістів помітили користувачі Facebook. «На фото ми бачимо групу ультралівих, яких Громадське підписало як «праворадикалів», які протестують 17 вересня 2019 року, тобто у недалекому майбутньому. Це все, що ви хотіли дізнатися про метамодернізм, але боялися запитати. Знімок вони взяли у фотографа Jeremiah Wilson, який зробив фоторепортаж потасовки у Портленді (яка відбулася під кінець серпня 2019 року) та виклав це на ресурс Flickr. Якщо передивитися всі матеріали цього фотографа, можна дійти до висновку, що ця група «праворадикалів» (як їх назвала експертна група Громадського) поводиться надто дивно, наприклад, використовує сумнівну символіку: кашкет із червоною зіркою, анархістський і ЛГБТ прапори та цікавий банер із серпом і молотом, який тримають люди у подібному чорному дрескоді», – написав користувач Maxim Okhrymchuk.

Відзначимо, що на початку серпня Господарський суд Києва задовольнив позов націоналістичної організації С14 проти «Громадського» через публікацію, у якій організацію називають «неонацистською». Причиною для позову став твіт англомовної служби «Громадського». Організацію охарактеризували як «неонацистську» у дописі від 4 травня 2018 року, коли представники С14 затримали і привели до СБУ бразильського бойовика Рафаеля Лусваргі, який воював проти українських військ на Донбасі.