Коли посадять Резнікова ?

КРИМІНАЛ
17.06.2023, 14:13
Коли посадять Резнікова ?

СБУ повідомила про підозру заступнику міністра оборони Шаповалову і очільнику департаменту закупівель Богдану Хмельницькому

Служба безпеки зібрала масштабну доказову базу, яка свідчить про корупційну діяльність колишнього заступника Міністра оборони України (В'ячеслава Шаповалова) та екскерівника Департаменту державних закупівель цього відомства (Богдана Хмельницького).

Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

Посадовці причетні до розкрадання бюджетних грошей на закупівлі бронежилетів та зимової форми для підрозділів ЗСУ, які виконують бойові завдання на фронті.

Незаконна діяльність фігурантів завдала збитків державному бюджету України на загальну суму більше 1 млрд грн.

За даними слідства, посадовці оборонного відомства організували оборудку на початку березня 2022 року.

Для її реалізації вони здійснили закупівлю в іноземної фірми майже 3 тис. бронежилетів на понад 130 млн грн. При цьому більше 100 млн грн із цієї суми були привласнені учасниками оборудки.

Коли посадять Резнікова ?_1

Товарознавча експертиза, ініційована СБУ, встановила, що реальна ринкова вартість цих засобів захисту становить лише 25 млн грн.

Більше того, придбані бронежилети не відповідають заявленому класу захисту.

Також встановлено, що організатори «схеми» провели закупівлю оптової партії неякісних зимових курток і штанів для воїнів ЗСУ на загальну суму 900 млн грн.

Придбане майно не відповідає вимогам використання в холодну пору року в умовах ведення інтенсивних бойових дій.

Під час обшуків за місцем роботи і проживання фігурантів виявлено документацію та інші речові докази їхньої незаконної діяльності.

На підставі зібраних матеріалів слідчі Служби безпеки повідомили обом колишнім посадовцям про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),
  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

Наразі обидва зловмисники уже знаходяться під вартою за підозрою у схожих злочинах. Так, ексзаступник Міністра оборони раніше отримав ще одну підозру за причетність до закупівель продуктів харчування для ЗСУ за завищеними цінами та неякісної амуніції (ст. 114-1 ККУ). При цьому ексочільник Департаменту знаходиться під вартою за матеріалами СБУ з лютого 2023 року.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Завдяки принциповій позиції Служби безпеки, ініційовано заміну придбаних через оборудку неякісних засобів захисту для військовослужбовців Збройних Сил України.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Богдан Хмельницький підписав від Міністерства оборони контракт із ТОВ «Актив компані» на постачання яєць по 17 грн.

У травні вже колишній директор департаменту закупівель Міністерства оборони Богдан Хмельницький потрапив до реєстру корупціонерів.

«Це той самий Богдан Хмельницький, який підписав від Міністерства оборони контракт із ТОВ «Актив компані» на постачання до армії «золотих яєць» по 17 гривень за штуку», – йдеться у повідомленні НАЗК.

 Вручення підозри Богдану Хмельницькому
Вручення підозри Богдану Хмельницькому

Хмельницького внесли до реєстру корупціонерів на підставі припису НАЗК, за результатами якого посадовця притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

У березні 2023 року Солом’янський районний суд міста Києва притягнув Хмельницького до адмінвідповідальності, чим підтвердив неправомірність дій посадовця.

Історія із закупівлями яєць за 17 грн не завершився. Міністерство оборони продовжує співпрацювати з фірмою-фігурантом корупційного скандалу.

Нагадаємо, що раніше журналіст Юрій Ніколов опублікував у «Дзеркалі тижня» матеріал щодо того, як Міністерство оборони України закуповує продукти харчування.

З’ясувалося, що Міністерство оборони України під керівництвом Олексія Резнікова купує продукти харчування за цінами, які у рази перевищують ринкові. Фактично Міністерство оборони продовжує грабувати власну армію під час війни.

Ба більше, замість того, аби докорінно змінити процедуру закупівлі харчування, Міноборони перейшло від закупівлі яєць по 17 грн за штуку до закупівлі яблук по 51 грн за кг в оновлених контрактах.

Слід зазначити, що безпосередньо міністр хоч і усунутий від всіх економічних процесів, але добре знає про те, що відбувається і робить вигляд, що все так і має бути.

При цьому усіма корупційними схемами в МОУ керував заступник міністра Денис Шарапов, який є довіреною особою Андрія Єрмака і всі контракти та суми відкатів погоджує особисто із керівником Офісу Президента України.

Після корупційного скандалу Шарапов звільнився, але як показала історія з яблуками, ситуація не змінилася.

У липні 2022 року Міністерство оборони України створило Агенцію оборонних закупівель, як єдиний національний орган, що забезпечуватиме централізовану закупівлю товарів, робіт і послуг у сфері національної безпеки та оборони.

Агенція створена у вигляді державного підприємства, яке має право створювати філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, в тому числі й за межами України. Крім того, агенція може бути засновником інших юридичних осіб будь-яких організаційно-правових форм.

Перед створення агентства, ще у березні Кабінет міністрів вивів зі складу Укроборонпрому, Укрспецекспорт та дві його "дочки". Тимчасово, на час воєнного стану, їх передали до сфери управління Міністерства оборони.

Нове агентство буде у сфері впливу колишнього бізнес-партнера Єрмака, а нині заступника міністра оборони Дениса Шарапова.

Коли посадять Резнікова ?_5

Шарапов – син одного з найбільш успішних та відомих в Україні фахівців у сфері збуту зброї, колишнього керівника Укроборонсервісу Олександра Шарапова.

Із Єрмаком Денис Шарапов мав спільний бізнес – ТОВ "Медійну групу європейського партнерства", але у 2018 році обоє вийшли зі складу її засновників.

Коли посадять Резнікова ?_7
Коли посадять Резнікова ?_9
Коли посадять Резнікова ?_11

В одному з інтерв’ю Єрмак говорив, що добре знає батька Шарапова Олександра і колись сам надавав юридичні послуги "Укроборонсервісу".

У Дениса Шарапова біографія дуже непростої людини.

Коли посадять Резнікова ?_13

Наприкінці 90-х років був старшим оперативним офіцером Головного управління розвідки Міноборони України. Однак після недовгої кар’єри розвідника пішов у бізнес і став засновником вищезгаданої фірми ще у 2001 році. Тоді вона мала іншу назву «Міжнародна агенція з питань власності», а її директором був батько голови Офісу президента Борис Єрмак.

Борис Єрмак – це теж дуже непроста людина з шпигунським минулим. За даними «Новинарні», він – колишній працівник Головного розвідувального управління російської федерації (якщо там звісно бувають «колишні»).

 Борис Єрмак, батько голови Офісу президента
Борис Єрмак, батько голови Офісу президента

За часів Януковича Денис Шарапов повернувся у держсектор і став першим замдиректора держпідприємства «Укроборонсервіс». Принагідно його сестра Дар’я Шарапова стала співвласницею ТОВ «Торговий дім «Україна-ДР Конго». І саме з Демократичною Республікою Конго Україна мала значні обороти у сфері поставок зброї.

Після обрання президента Зеленського та призначення Єрмака головою ОП Шарапов пішов з «Укроборонсервісу», за яким тягнувся довгий шлейф кримінальних справ щодо корупції у сфері торгівлі зброєю. Та сплив у Мінстратегпромі, який за задумом ОП мав стати новим місцем сили в оборонно-промисловому комплексі. Однак це міністерство з його прожектами не злетіло.  А потім почалось вторгнення.

З 2013 по 2019 Денис Шарапов працював заступником директора ДП "Укроборонсервіс".

Як зауважували ЗМІ, у жовтні 2019 році майже одночасно Шарапов отримав посаду заступника гендиректора "Укрспецекспорту", а Єрмака було призначено в наглядову раду "Укроборонпрому".

З 23 грудня 2021 року Шарапова було призначено у наглядову раду Укроборонпрому, а за кілька тижнів до цього він став першим заступником міністра стратегічної промисловості.

З початком вторгнення Єрмак ненадовго зник з поля зору медійників та повернувся на перші шпальти у середині березня, коли перша паніка щодо захоплення Києва дещо вщухла.

Шарапова призначили заступником міністра оборони 9 квітня, через кілька днів після остаточного відходу російських військ з півночі України. Після того при Міноборони почали кувати нового збройного монополіста.

По суті, Єрмак просуває Шарапова всюди, де є стосунок до закупівлі зброї. Коли Укрспецекспорт перейшов під Мінстратегпром, він пішов туди. Коли всі бюджети пішли через МО, то він став заступником міністра Резнікова і курував агенцію.


Постійні корупційні скандали у Міністерстві оборони України яскраво демонструє безпринципність Володимира Оманського та "Слуг неукраїнського народу". Призначені Андрієм Єрмаком чиновники продовжують грабувати воюючу країну, а в цей час Володимир Оманський просить допомогу у США, Британії, Польщі та інших союзників України.

Чиновники Міністерства Оборони України продовжують займаються відвертим мародерством.

Володимир Зеленський, Олексій Резніков, Андрій Єрмак, Денис Шмигаль мають негайно піти у відставку, та опинитися на лаві підсудних і в реєстрі корупціонерів. Іншого варіанту для воюючої країни просто немає.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Полтавське КП «Декоративні культури» із «заточками» замовило засіб проти амброзії на 3,6 мільйона
вчора, 15:37
Кримінал
За даними слідства, у 2020-2021 роках депутат набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн
вчора, 15:00
Політика
Теща Котіна придбала будинок і землю під Києвом вартістю близько 7 млн грн, і там оселився сам держпосадовець з родиною
вчора, 09:29
Кримінал
Поліція повідомила про підозру учасникам угруповання, які розікрали близько 10 млн гривень на ремонті доріг у столиці.
01 травня, 16:05
Кримінал
ВАКС продовжив строк тримання під вартою експрацівника СБУ Олександра Громика
01 травня, 15:05
Кримінал
Микитасю змінили запобіжний захід, оскільки закінчився максимальний строк його тримання під домашнім арештом.
30 квітня, 16:43