Колишній однокурсник розповів про комплекси Путіна-Недопалка і невдалу кар'єру у КДБ
Колишній офіцер Першого головного управління КДБ СРСР, а тепер американський фінансовий аналітик Юрій Швець розповів про свого колишнього однокурсника Володимира Путіна.
В інтерв'ю одному з українських видань Швець повідомив, що насправді президент РФ ніколи не працював у зовнішній розвідці, адже він володів доволі посередніми інтелектуальними здібностями та мав багато комплексів, в тому числі і через низький зріст.
"Незважаючи на поширений міф, в розвідку потрапляли не тільки Джеймси Бонди... Основна маса співробітників Першого головного управління КДБ — це люди з досить середніми аналітичними здібностями та адекватними психологічними характеристиками... Те, що Путіна направили не в розвідку, а в ленінградське управління КДБ означає, що на тлі товаришів по службі його здібності були нижче середнього... У Ленінграді розвідник Путін займався фігньою: розгрібав кляузи студентів на професорів, кляузи професорів на ректорів і так далі", - пояснив Швець.
У 1985-му році Володимира Путіна направили в Східну Німеччину. Але, за словами однокурсника глави російської держави, і там з роботою розвідника не склалося. Адже, згідно з наказом, Комітет держбезпеки не вів розвідувальну діяльність на території соціалістичних країн. Крім того, у німців була власна розвідка, яка чудово виконувала роботу та направляла всю зібрану інформацію в Москву.
"Офіцера КДБ відправляли на кілька років в НДР, де він коптив небо.... Тим же самим займався і Путін. У його обов'язки директора Будинку дружби СРСР-НДР входило накрити поляну для високопоставлених товаришів з Москви, нагодувати, напоїти, отоварити в місцевих магазинах, знову накрити поляну, занести бездушні тіла в літак і відправити назад в Москву. Ось і вся розвідка Путіна в НДР", - розповів Швець.
Водночас він зазначив, про людину багато говорить її кличка. А Володимира Путіна в КДБ називали Недопалок, після — Бліда міль, а зараз — Ботокс.
"Я спілкувався з людьми, які добре знали Путіна задовго до його президентства. Усі відзначали, що крім досить посередніх інтелектуальних здібностей він вирізнявся надзвичайною закомплексованістю. Путіна буквально вбивав власний маленький зріст, комплекс неповноцінності читався у всій його фігурі й на обличчі... Він тому в КДБ пішов і дзюдо зайнявся, щоб якось компенсувати комплекс неповноцінності. Не знаю, як у спорті, але в КДБ у нього точно не склалося",- переконаний Юрій Швець.
Незважаючи на всі недоліки, Путін зумів стати президентом і вже багато років поспіль керує державою. На думку екс-офіцера КДБ, це пов'язано з тим, що Володимир Путін — ідеальна маріонетка, якою керують більш впливові люди.
"Його вибрали як слухняну маріонетку, яка на посаді глави РФ повинна була гарантувати безпеку і бабло тим, кому прийшов на зміну. Я спілкувався з Борисом Березовським, який зіграв чималу роль у тому, щоб Путін став президентом. Борис говорив: "Дайте мені один телеканал, і я зроблю стілець наступним президентом Росії". Ось і вся відповідь, як Путін піднявся",- пояснив Швець.
На думку аналітика, окупація Криму та війна на Донбасі значно ускладнила становище Путіна в Росії, адже кремлівська "еліта" страждає від санкцій. Тож наразі головний конфлікт в Росії — це конфлікт між прагненням Путіна досидіти на своєму місці до гробової дошки та об'єктивними потребами країни в нормальному розвитку. Відтак Швець припускає, якщо Путін таки досидить свій термін до кінця, то РФ або перетвориться у третьосортну державу, або розвалиться. Як складеться ситуація — прогнозувати складно. Водночас Швець абсолютно переконаний, що до ядерної війни не дійде.
"Я професійно займався військово-стратегічної проблематикою в розпал "холодної війни" між СРСР і США... У СРСР ніколи не було потенціалу першого ядерного удару, у Росії — тим більше.
Навіть якщо Путін остаточно зійде з розуму і вирішить натиснути ядерну кнопку, товариші швидко його поправлять і все йому пояснять. Президент РФ взагалі мало що розуміє в цих речах. У документальному фільмі "Крим. Шлях на Батьківщину" Путін хвалиться, як "налякав" есмінець США в Чорному морі: мовляв, ми розгорнули комплекс берегової оборони і відкрили його для супутників, щоб американці побачили і жахнулися... Але чомусь ніхто не пояснив Путіну маленьку деталь: дальність стрільби російського комплексу — 250 км, а дальність польоту крилатих ракет з американського есмінця — 2,5 тисяч (!) км.
Крім технічної сторони питання, є і психологічна. Ви серйозно думаєте, що людина, яка щорічно зникає з публічного простору на 7-10 днів, щоб зробити собі фейсліфт (ред. — підтяжка обличчя) і накачати себе ботоксом, здатна розв'язати ядерну війну? Адже від удару його ботокс розплавиться, потече від страху", - підсумував Швець.