Команда «Довіри» продовжує розкрадати бюджет Полтавщини

ПОЛІТИКА
04 березня, 17:01
Команда «Довіри» продовжує розкрадати бюджет Полтавщини

Чергову корупційну схему виявили у Мачухах. Лише на одній закупівлі було вкрадено понад 1,2 млн грн.

Правоохоронці встановили збитки у Мачухівській громаді на 1,2 млн грн на придбанні модульних укриттів.

13 липня 2023 року Гуманітарний відділ виконавчого комітету Мачухівської сільської ради оприлюднив у системі Prozorro тендерну закупівлю на придбання 2-х модульних наземних укриттів ШСС на 80 людей для облаштування споруд цивільного захисту.

Очікувана вартість закупівлі склала: 5 мільйонів 700 тис. гривень.

На аукціон заявився один учасник, який і став переможцем закупівельної процедури.

8 серпня 2023 року Гуманітарний відділ виконавчого комітету Мачухівської сільської ради уклав договір про закупівлю з ФОП Труновим Сергієм Едуардовичем.

Цінова пропозиція ФОП Трунова склала 5 624 600 грн (на 75 400 грн менше очікуваної вартості закупівлі).

Укриття мали бути встановлені у двох закладах дошкільної освіти Мачухівської громади.

Прикметно, що ФОП Трунов Сергій Едуардович був зареєстрований 20 років тому. Але до 2023 року він жодного разу не брав участі у державних закупівлях.

Основним видом діяльності ФОП Трунова є оптова торгівля товарами господарського призначення. Серед десятків інших видів діяльності ФОП є: знесення, малярні та штукатурні роботи і навіть послуги таксі.

Нагадаємо, що нещодавно «Довіра Полтавщини», апологетами якої є голова Полтавської обласної ради-ухилянт Олександр Біленький та народний депутат Олег Кулініч (який під час повномасштабного вторгнення вивіз родину до Швейцарії) заявили, що до команди «Довіри» приєднався очільник Мачухівської громади Валерій Білокінь.

Саме в його безпосередньому підпорядкуванні перебуває Гуманітарний відділ виконавчого комітету Мачухівської сільської ради, який укладав договір про закупівлю модульних укриттів.

1 березня 2024 року у Полтавській ОВА повідомили, що бюджету Мачухівської громади завдано 1,2 млн грн збитків через придбання за завищеною вартістю модульних укриттів.

Там зазначили Держаудитслужба надала всю проведену аналітику. В межах розслідування Служба безпеки спільно з поліцією і прокуратурою встановили, що службова особа, зловживаючи своїм посадовим становищем, здійснила придбання модульних укриттів за завищеною вартістю.

Це призвело до збитків місцевому бюджету на понад 1,2 млн грн.

Службовій особі Мачухівської сільської ради оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Досудове розслідування триває.

Скоріш за все, про підозру було повідомлено Кішінець Ользі Андріївні, яка обіймає посаду начальника гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської сільської ради. Саме вона підписала договір з ФОП Трунов.

Ольга Кішінець та Валерій Білокінь
Ольга Кішінець та Валерій Білокінь

На виборах 2019 року Ольга Кішінець балотувалася до Полтавської районної ради від партії «Слуга нароту».

Команда «Довіри» продовжує розкрадати бюджет Полтавщини_3

Представники «Довіри» та «Слуг нароту» продовжують системно грабувати бюджет Полтавщини.

Раніше, завдяки розслідуванню «Останнього Бастіону» вдалося уникнути розкрадання бюджетних коштів у Зінькові.

У вересні 2023 року Департамент будівництва Полтавської ОВА замовив капремонт лабораторно-практичного комплексу Регіонального центру професійно-технічної освіти у Зінькові за 102 млн грн.

Проведення даної закупівлі лобіювалося представниками «Довіри», які особисто прибули до Зінькова.

Команда «Довіри» продовжує розкрадати бюджет Полтавщини_5

30 жовтня «Останній Бастіон» опублікував журналістське розслідування, у якому вказав на бездумне використання бюджетних коштів на ремонт приміщення Регіонального центру професійно-технічної освіти міста Зіньків, який відповідає вимогам Міносвіти та може надавати освітні послуги для 316 учнів та 14 слухачів (що у 4 рази менше від проєктної потужності навчального закладу).

Після цього голова Полтавської ОВА Філіп Пронін заявив, що під час чергового засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність», яка створена при ОВА, представник теруправління Бюро економічної безпеки звернув увагу на закупівлю на виконання капремонту однієї з будівель у Зінькові.

Згодом результати закупівлі були скасовані.

Цікаво, що після того, як у Полтавській ОВА були проведені кадрові зміни, корупційні схеми Біленького-Кулініча почали руйнуватися, а корупціонери з «Довіри» привернули увагу правоохоронних органів.

Наступним фігурантом розслідувань правоохоронних органів має стати ухилянт Олександр Біленький, який знищив Полтавафарм, довів до банкрутства Полтававодоканал та майже «знешкодив» Полтаватеплоенерго, породивши комунальний колапс в області.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Політика
З нього не сплачують податки, а валюта від такого продажу не повертається в країну.
18:32
Кримінал
Валерій Головко та Микола Різник, за допомогою корумпованих суддів та прокурорів, намагаються уникнути кримінальної відповідальності
14:45
Кримінал
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила Носову розмір застави до 1 млн 211 тис. грн.
09:00
Кримінал
Як олігархам вдається уникати відповідальності за багатомільйонні розкрадання бюджету.
вчора, 11:03
Кримінал
Його звинувачують у заволодіння понад 206 млн грн АТ «Укрзалізниця».
вчора, 10:00
Кримінал
За даними слідства, у 2020-2021 роках депутат набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн.
12 червня, 18:33