Комерціалізації правосуддя. 34 тис. ₴ штрафу за вимагання $4000 хабаря
У Полтаві хірурга з ВЛК оштрафували за вимагання хабарів.
У липні цього року полтавець проходив військово-лікарську комісію при поліклініці однієї із військових частин міста. Серед інших лікарів його оглянув завідувач хірургічного кабінету Олег Лігоненко.
Під час огляду лікар натякнув чоловіку, що за чотири тисячі доларів може домовитися щодо довідки про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Хірург залишив полтавцю свій номер мобільного, щоби той подумав.
Після цієї пропозиції чоловік звернувся до правоохоронних органів і розповів, що від нього вимагають хабар.
27 липня хірург і військовозобов’язаний зустрілися знову. Під час передачі хабаря члена ВЛК затримали правоохоронці.
Спочатку дії Олега Лігоненка кваліфікували ч. 3 ст. 368 КК України — одержання неправомірної вигоди службовою особою.
Санкція статті передбачала кримінальне покарання — позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Потім з’явилася інформація про перекваліфікацію на ч. 2 ст. 369-2 КК України — одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на голову ВЛК. У ході досудового розслідування хірургу пом’якшили статтю.
27 вересня 2023 року лікар уклав угоду про визнання винуватості із керівником Полтавської спеціалізованої прокуратури.
Йому присудили штраф у розмірі 34 тис. ₴. Його позбавили права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративних посад у сфері охорони здоров’я строком 1 рік.
Санкціонована Зеленським і Єрмаком комерціалізація правосуддя в Україні набула неймовірних масштабів. Слідчі, прокурори та судді отримали можливість офіційно торгувати кримінальними справами. Це допомагає корупціонерам уникнути справедливого покарання.