Компанії з Канади та США постачають програмне забезпечення для нафтогазової галузі московії

СВІТ
22.01.2024, 17:22
Компанії з Канади та США постачають програмне забезпечення для нафтогазової галузі московії

Послугами цих компаній користуються зокрема «Роснєфть» та «Газпром».

Доповідь Стенфордської групи показала, що американські та канадські компанії продовжують постачати на росію програмне забезпечення для нафтогазової галузі.

Канадські та американські нафтосервісні компанії після початку війни продовжили постачати програмне забезпечення для російських нафтогазових компаній, незважаючи на санкції та відхід з московії великих постачальників західного ПЗ.

Про це свідчить звіт Стенфордської групи.

Ключовими називаються американські корпорації AspenTech та Emerson Electric Co. Їхні програми застосовують при освоєнні нафтогазових родовищ, і вони досі доступні на росії. Їхні інструменти використовуються для оптимізації стратегії управління пластом, вони дають докладні відомості про поклади. Послугами цих компаній користуються зокрема «Роснєфть» та «Газпром».

До того ж у звіті згадується Landmark Engineer's Desktop, пакет, що використовується під час буріння свердловин. Його розробляє американська компанія Halliburton, і хоча вона скоротила свою присутність на росії, доступ до нього залишається у російського ТОВ «БурСервіс», під управлінням якого працює її колишній бізнес. Крім Halliburton, на росії є програмне забезпечення корпорацій Schlumberger і BakerHughes, які заявили про звільнення з країни.

Західні країни регулярно посилюють тиск на московію у сфері експорту програмного забезпечення та рішень на його основі. Так, прийнятий у грудні 2023 року пакет санкцій ЄС містить заборону на постачання до московії програмного забезпечення для промислового проєктування та управління проєктуванням підприємств.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Смерті українців не відлякують підприємливих ділків із Сеулу і Пусану. Вони мають намір знову збагачуватися у ресурсній федерації московії.
31 березня, 06:07
Опінії
Уряд у Будапешті дуже сильно прагне догодити своєму господарю Москви. Тому, коли заходить мова про санкції, — вставляються палки у колеса.
02 березня, 07:09
Політика
До квітня Словаччина збирається подвоїти обсяг постачання російського газу цим маршрутом.
06 лютого, 18:02
Війна
Ситуація привернула увагу вищих органів безпеки країни
03 лютого, 16:06
Політика
Країна заборонила приймати танкери з російським СПГ, але продовжує закуповувати його через інші країни ЄС.
28 січня, 17:06
Війна
Європейські компанії ведуть бізнес через дочірні структури та фірми, які належать їхнім топменеджерам.
27 січня, 11:19