Компанії з Канади та США постачають програмне забезпечення для нафтогазової галузі московії

СВІТ
22 січня, 17:22
Компанії з Канади та США постачають програмне забезпечення для нафтогазової галузі московії

Послугами цих компаній користуються зокрема «Роснєфть» та «Газпром».

Доповідь Стенфордської групи показала, що американські та канадські компанії продовжують постачати на росію програмне забезпечення для нафтогазової галузі.

Канадські та американські нафтосервісні компанії після початку війни продовжили постачати програмне забезпечення для російських нафтогазових компаній, незважаючи на санкції та відхід з московії великих постачальників західного ПЗ.

Про це свідчить звіт Стенфордської групи.

Ключовими називаються американські корпорації AspenTech та Emerson Electric Co. Їхні програми застосовують при освоєнні нафтогазових родовищ, і вони досі доступні на росії. Їхні інструменти використовуються для оптимізації стратегії управління пластом, вони дають докладні відомості про поклади. Послугами цих компаній користуються зокрема «Роснєфть» та «Газпром».

До того ж у звіті згадується Landmark Engineer's Desktop, пакет, що використовується під час буріння свердловин. Його розробляє американська компанія Halliburton, і хоча вона скоротила свою присутність на росії, доступ до нього залишається у російського ТОВ «БурСервіс», під управлінням якого працює її колишній бізнес. Крім Halliburton, на росії є програмне забезпечення корпорацій Schlumberger і BakerHughes, які заявили про звільнення з країни.

Західні країни регулярно посилюють тиск на московію у сфері експорту програмного забезпечення та рішень на його основі. Так, прийнятий у грудні 2023 року пакет санкцій ЄС містить заборону на постачання до московії програмного забезпечення для промислового проєктування та управління проєктуванням підприємств.

Читайте також:
Політика
Недавній офіційний робочий візит вітчизняного міністра закордонних справ до Нью-Делі не змінив позиції тамтешнього уряду. Москва досі у грі.
09 квітня, 08:18
Економіка
Ведення бізнесу на теренах країни-загарбника для більшості фірм довело їхню безпринципність. Ціна збереження активів — життя українців.
31 березня, 18:19
Економіка
Маленька африканська країна наче грім серед ясного неба увірвалася на російський ринок. Виявилося, у Ґабоні виробляють важливі запчастини.
29 березня, 19:13
Війна
Сам В’ячеслав Кантор називає себе «головним черговим з єврейської Європи».
13 березня, 10:55
Економіка
Поставки російської нафти морським шляхом за тиждень до 10 березня зросли до 3,7 мільйона барелів на добу.
12 березня, 16:15
Економіка
Американська глобальна тютюнова компанія непогано заробляє на смертях українців. Раніше тільки цигарками, а нині — вже кулями.
07 березня, 19:53