Коновалець замість Щорса: кияни запропонували альтернативу

ІСТОРІЯ
19.12.2023, 14:43
Коновалець замість Щорса: кияни запропонували альтернативу
Фото: Facebook

Треба визнати, що місце, де колись бовванів більшовицький кат, дуже вдале. Особливо, для встановлення монументальних пам'ятників.

Про це заявив очільник Організації Українських Націоналістів Богдан Червак. Як уродженець Києва, він пропонує після війни замість демонтованого Ніколая Щорса встановити на його місці пам'ятник голові-засновнику УВО-ОУН полковнику Євгену Коновальцю.

За словами Червака, вже сьогодні можна підготувати необхідні нормативно-правові документи й оголосити конкурс на найкращий ескіз монумента лідеру українських націоналістів міжвоєнного періоду. Питання лише у тому, як до цього поставиться київська влада.

«Чому це важливо? Передусім тому, що Євген Коновалець — визначний державний і військовий діяч доля якого тісно пов’язана зі столицею України. Тут, у Києві в 1917 він сформував Галицько-Буковинський курінь січових стрільців, який незабаром перетворився в один з найбоєздатніших підрозділів Армії УНР. У кінці січня — на початку лютого 1918-го Січові стрільці Коновальця і Мельника захистили Київ від заколоту «5 колони» на заводі «Арсенал», коли, не вагаючись, віддали наказ розстрілювати й арештовувати більшовицьких заколотників.

У кінці 1918 — початку 1919, після встановлення влади Директорії, Євген Коновалець був комендантом Києва. Завдяки йому у столиці зберігався порядок і забезпечувалася лояльність до української влади. Будемо відверті, мало хто із відомих діячів Української революції 1917-1921 так послідовно і наполегливо зі зброєю в руках боровся з одвічним ворогом українців — Москвою», — підкреслив Богдан Червак.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» укотре наголошує, що українську молодь відвертають від Героїв Нації медіашлаком. Маємо виправити цю ситуацію заради пам'яті про наших полеглих захисників.

Читайте також:
Війна
Він став першим українським воїном, який загинув у російсько-українській війні.
13 квітня, 08:50
Життя
Мирне співіснування — коли кожен удосконалюються на благо людства. При цьому не шукає винних, вміючи розуміти сприйняття світу іншими.
11 березня, 19:13
Полтава
Після проведеного громадського обговорення депутати міської ради ухвалили рішення про перейменування вулиць. Списки додаються.
10 березня, 10:24
Війна
Володимир Зеленський був проклятий його батьком за те, що убив Ярослава Журавля шляхом відмови йому в порятунку
09 березня, 11:00
Війна
На Аскольдовій могилі у Києві провели панахиду до роковин загибелі Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
07 березня, 16:40
Політика
В рамках своєї передвиборної кампанії Єрмак та Зеленський мають намір відвідати могилу Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
06 березня, 16:15