Росіяни прицільно обстріляли музей-садибу родини Махно

ВІЙНА
15.10.2023, 11:34
Росіяни прицільно обстріляли музей-садибу родини Махно

Навіть по смерті Нестор Іванович дратує окупантів із Московії. Але пам'ять про командувача Революційної повстанчої армії України незнищенна.

Саме тому російські загарбники вдалися до знищення матеріальної спадщини родини Махно. Відповідні кадри з місця події оприлюднили краєзнавці з громадської ініціативи «Гуляйпільські старожитності».

Зазначається, що окупанти з РФ напередодні, 14 жовтня, здійснили прицільний артилерійський обстріл музею-садиби. Кілька снарядів влучили прямісінько у двір, розтрощивши вікна та прилеглі до будівлі конструкції.

Як стверджують гуляйпільські краєзнавці, російський обстріл був символічним актом показового терору. Проте очевидно, що загарбники погано знають історію України, переплутавши повстанчу армію Махна з повстанчою армією під командуванням Романа Шухевича, чия дата заснування якраз і припадає на 14 жовтня.

Росіяни прицільно обстріляли музей-садибу родини Махно_1
Росіяни прицільно обстріляли музей-садибу родини Махно_3

«Дана садиба належала старшому брату Нестора Івановича — Карпові Махну. Він теж був активним учасником повстанського руху, очолював один із загонів селян під час доленосних подій 1918-1921 років. Сам батьківський будинок Нестора Махна знаходився неподалік.

Після того, як австрійські війська його спалили, мати Нестора мешкала у будинку сина Карпа. У ньому також неодноразово перебував штаб махновської армії. Сюди Нестор Іванович приїздив до матері та часто ночував», — пояснюють історики з Гуляйполя.

У 2019 році ініціативна група небайдужих містян викупила будинок Карпа Махна для створення меморіального музею-садиби. Проте зараз він — одна з цілей для російських загарбників, які прагнуть знищити українську історію, як не буквами у переписаних підручниках, так снарядами та ракетами.

Росіяни прицільно обстріляли музей-садибу родини Махно_5
Росіяни прицільно обстріляли музей-садибу родини Махно_7
Росіяни прицільно обстріляли музей-садибу родини Махно_9
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Після загарбання Авдіївки кремлівський бункерний дід став окрилений тріумфом. Він певен, що ніхто не завадить дійти його орді до Берліна.
21 лютого, 19:22
Війна
Після загарбання Авдіївки ворог вирішив перейти у наступ на інші ділянки Південного фронту. Знову гаряче стає на Оріхівському відтинку.
19 лютого, 14:39
Світ
Після отримання від угруповання ХАМАС плану мирної угоди, ізраїльський прем'єр-міністр збожеволів. Його, як щура, притисли до стінки.
11 лютого, 15:42
Політика
Ватажки сіоністської банди «Ізраїль» змагаються у химерних погрозах із московськими загарбниками. Їм мало крові та смертей невинних.
04 лютого, 11:15
Опінії
Суд обмежився мінімально можливим для себе рішенням.
01 лютого, 11:03
Війна
Коли московити говорять, що ніколи та нізащо не будуть ні на кого нападати, то чекайте біди. Показовий тому приклад — війна проти України.
01 лютого, 07:28