Контингентом НАТО в Європі керує Канада

СВІТ
25 лютого, 12:35
Контингентом НАТО в Європі керує Канада

Кількість військ Північноатлантичного альянсу на Східному фланзі у Балтії збільшилася. Раніше був батальйон — тепер ціла піхотна бригада.

Про це у передачі «Відкрита розмова» на Латвійському суспільному радіо заявив дійсний полковник запасу і член парламентської комісії з оборони Іґорс Раєвс. Він наполягає, що у зв'язку із риторикою чиновників адміністрації 47-го президента США, немає жодних причин для паніки.

Коли Дональд Трамп постійно стверджує, що його країна багато вкладає у забезпечення оборони та зміцнення безпеки Європи, то має рацію. Фактично, крім скандинавських держав - решта європейських країн перебувають під дармовою американською парасолькою.

«При цьому немає жодних причин чекати на вихід США із лав НАТО або побоюватися, що вони залишать країни Балтії без захисту. Америка і раніше виводила своїх солдатів з Європи — це було на початку 2010-х за каденції президента Барака Обами, й нічого не сталося. Хоча тоді теж піднялася своєрідна паніка — мовляв, США відтягують сили з Європи. Але водночас Америка збільшила обсяг розвідувальних сил, спецоперацій, військових кораблів», — коментує ситуацію Іґорс Раєвс.

Член парламентської комісії з оборони Латвійської республіки додає, що в Європі на сьогодні немає дефіциту піхотних бригад, але бракує таких важливих елементів, як — власні розвідувальні та супутникові системи, а також певний тип військових кораблів. Долати цю прогалину в обороні союзники мають спільно.

«Слід розуміти, що в Естонії, Латвії та Литві контингент НАТО очолює Канада; і віднедавна він ще й збільшився у рази кількісно — з батальйону до бригади. У нас також є незначна присутність американських військових сил, які США постійно підтримують. І, так само як із контингентом НАТО, з цим контингентом у нас теж жодних змін», — заявив Іґорс Раєвс.

Наявна оборонна архітектура та система безпеки Старого світу складається з кількох компонентів. США ж забезпечують добрячу половину цілком на волонтерських засадах, так би мовити, причому не стільки людьми, а грошима та зброєю.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що Гельсинкі з Анкарою формують Балто-Чорноморську вісь. Фінляндія і Туреччина мають намір розвивати співпрацю в оборонній промисловості; сусідство із РФ вимагає від союзників по НАТО взаємодії.

Читайте також:
Світ
Поки у Вашинґтоні вирують пристрасті щодо «SignalGate» на іншому боці Атлантики відбуваються не менш бурхливі події. Зокрема, у Гельсинкі.
вчора, 21:43
Війна
Як би не намагалися американські «яструби миру» улестити путіна, війну їм не спинити. Відмова США від подальшої допомоги Україні — проблема.
10 березня, 07:16
Політика
Документ на тривале перебування у балтійській республіці біженцям мають видаватися незалежно від наявності у них паспорта. Закон зобов'язує.
03 березня, 06:07
Опінії
Основна проблема полягає у тому, що правдивої історії України за кордоном не знають. Там панує свій шовіністичний погляд на минуле.
03 лютого, 08:25
Опінії
Не одній Москві хочеться привласнити українські землі. Наші так звані західні партнери у регіоні Міжмор'я теж мають намір розширитися.
31 січня, 19:24
Політика
Цьогорічне волевиявлення у сусідній країні може повпливати на подальший рівень підтримки. Остаточне рішення ухвалять виборці 18 травня.
29 січня, 13:46