Коронація диктатора

Опінії
17.10.2022, 19:45
Коронація диктатора
Фото: Facebook

Як виявилося, думка (забаганка) Сі Цзіньпіна – головний "закон" Китайської Народної Республіки. Навіть у Мао Цзедуна не було стільки влади.

Юрист, державна уповноважена АМК України з 2015 по 2019 рік

Через кожні три метри у Пекіні стояли "дружинники" з червоними пов'язочками на руках у той момент, коли Сі Цзіньпінь представляв Китай, як "новий вибір" для людства у залі з 2296 делегатами. Вони мали паперову версію промови "червоного дракона" Сі й уважно водили по ній ручкою та робили помітки.

16 жовтня 2022 року не мав настати, бо в 1976 році китайці сказали: «Ні культу особистості!», а у 1982 році обмежили строк "лідерства" двома термінами. Бо попередник Сі – реформатор Ден Сяопін говорив, – що «до марксизму-ленінізму слід відноситися більш формально».

Бо за останні 40 років континентальний Китай швидко розвивався економічно, користуючися перш за все своєю інтеграцією зі світом. Але сьогодні, коли Сі стане правителем КНР утретє, розраховуючи, мабуть, на довічний термін, економіка вперше не є в центрі уваги промови, яка зображує китайську політику на майбутні 5 років і покликана бути інструкцією для державного апарату.

На першому місці сьогодні, очевидно, – безпека. Так, якщо Мао обіцяв зробити людей революціонерами, Сяопін – багатими, а от Сі обіцяє китайцям безпеку.

«Будьте готові протистояти сильним вітрам, хвилюванню води та навіть небезпечним штормам», – каже їм Сі, обіцяючи перетворити Китай на "велику сучасну соціалістичну країну". Заклик до зростання військової сили, акцент, що політика нульового ковіду продовжиться, а КНР має ставати самодостатнім.

Жодної згадки про права та свободи людини. Слова, потрапляння яких до проєкту резолюції Організації Об'єднаних Націй гарантує, що Китай буде її блокувати. Сі, який підкорив Тибет, Гонконґ і Сіньцзян за допомогою геноциду, примусової праці, таборів перевиховання, репресій, кривавих розгонів демонстрацій, заявляє, що «за відсутності вибору Китай приєднає Тайвань силою».

Сі говорить про збільшення ролі держави в інноваціях та технологіях, і обіцяє захищати китайців закордоном. Про виключно китайську релігію, посилення контролю в Інтернеті й уперше за два десятиріччя у промові не згадується про відсутність перспектив великого конфлікту.

Глобальна стратегічна ініціатива та Глобальна ініціатива розвитку – те, що Китай буде просувати в ООН як частину нового світового порядку. Партійний чиновник, якого звинувачували в сексуальних домаганнях до найвідомішої китайської тенісистки, вперше з'явився на публіці та сидів в першому ряду.

Сі згадав про підтримку народжуваності, про унікальний китайський стиль. Про те, що нацбезпека – це основа, а політична безпека – основа національної.

Одержимість безпекою – писала західна преса про його промову!

Адвокати з прав людини чекали, коли закінчиться нарешті цей з'їзд, щоб у них з-під будинків зникли наглядачі, які чергують вже тиждень. Що думали в цей час китайці, на жаль, ми не знаємо, бо їм заборонили спілкуватися з іноземцями, а життя в Китаї таке, що навіть таксист не говорить про політику.

Лідер, з яким Сі Цзіньпін зустрічався найбільше разів – Владімір Путін. Сі назвав Путіна своїм «найкращим другом і колегою», з яким вони «схожі за характером», тому їхній геополітичний тандем буде довгим.

Читайте також:
Економіка
Фінансово освічені люди намагаються диверсифікувати активи, оскільки бачать погіршення ситуації в економіці та на фондовому ринку
25 січня, 11:26
Світ
У всьому світі щорічно виробляється 100 млн т етанолу, переважно в США і Бразилії та, в основному, із зерна.
02 січня, 11:07
Мистецтво
Його рід відомий у Китаї ще від часів панування династії Хань. Але слави набув лише за 500 років до монґольського нашестя — за династії Тан.
13.12.2023, 08:15
Світ
Китай виступив з протестом проти будь-якого насильства проти цивільного населення, як у Ізраїлі, так і на території Палестини.
09.10.2023, 18:26
Світ
За даними місцевої влади, на півночі Китаю затримано двох людей, які пошкодили екскаватором частину Великої стіни.
05.09.2023, 21:10
Світ
Китайський космічний літак випустив на орбіту невідомий обʼєкт
28.05.2023, 13:18