Корови вже дають молоко з інсуліном

СВІТ
22.03.2024, 14:52
Корови вже дають молоко з інсуліном

Біотехнологи з Університету Північної Парани та Університету Сан-Паулу з колегами зі США створили генетично модифіковану трансгенну худобу.

Корова виробляє у своєму молоці білки людського інсуліну. Результатами відповідного приголомшливого дослідження бразильські та американські науковці поділилися на шпальтах міжнародного галузевого видання Biotechnical Journal.

Команда вставила певний сегмент людської ДНК, що кодує проінсулін (білок, який перетворюється на інсулін), в ядра клітин 10 коров'ячих ембріонів. Ці ембріони помістили в утробу звичайних корів.

Тільки один із цих генетично модифікованих ембріонів призвів до вагітності та природного народження живого трансгенного теляти. Коли корова досягла зрілості, біотехнологи зробили безліч спроб запліднити генетично модифіковану тварину штучним шляхом, внаслідок екстракорпорального методу і навіть у старомодний спосіб.

Жоден із заходів не був успішним, але команда науковців зазначає, що «це пояснюється методом створення ембріона, не фактом його генної модифікації». Зрештою, дослідники змусили корову давати молоко шляхом експериментальної гормональної індукції.

Тварина дала менше молока, ніж за вагітності, проте виробленого продукту вистачило для аналізу щодо специфічних білків. Науковці встановили: у молоці є речовини, які можна перетворити на людський інсулін.

«Ми переконані, отара зі 100 ГМО-корів могла б виробляти достатню кількість інсуліну для забезпечення потреб країни розміром із США. Проте для цього потрібен час», — прокоментували своє дослідження науковці.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що генна інженерія походить із давнього Шумеру. Однак втрачені за тисячоліття технології повертаються до нас у зовсім іншому, сучасному вигляді.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Для того, щоб їх вивести, вчені вивчали ДНК вовків жахливих, знайдену у викопних рештках.
08 квітня, 10:01
Життя
Витягнута зі знайдених кісток на Східноєвропейській рівнині ДНК допомагає краще розуміти ризики хвороб місцевого населення. Але не тільки.
10 березня, 08:25
Історія
Так звані «арійські» гаплогрупи досі не розшифровані. Більшість науковців усе ще чубляться у пошуках «колиски» європейської цивілізації.
08.08.2024, 13:47
Життя
Однак перспектив клінічного використання у найближчому майбутньому синтетичні ембріони не мають
16.06.2023, 10:05
Світ
Католицький світ в очікуванні білого диму із головної ватиканської труби. Незабаром на березі Тибру збереться конклав для обрання понтифіка.
вчора, 19:28
Світ
DOGE змусив адміністрацію соціального забезпечення внести до списку померлих понад 6 тисяч живих іммігрантів, аби ті депортувалися з країни.
вчора, 10:39