Науковці відродили вимерлий вид вовка, який став відомим завдяки «Грі престолів»

Для того, щоб їх вивести, вчені вивчали ДНК вовків жахливих, знайдену у викопних рештках.
Американська компанія Colossal Biosciences, яка спеціалізується на генній інженерії, заявила, що її вченим вдалося вивести трьох цуценят вовка жахливого — виду, який вимер понад 10 тисяч років тому.
Про це пише Associated Press.
Цуценята мають довгу білу шерсть, потужні щелепи й уже важать близько 36 кілограмів. Зараз їм від трьох до шести місяців, а в дорослому віці вони можуть досягнути ваги у 64 кілограми.
Для того, щоб їх вивести, вчені вивчали ДНК вовків жахливих, знайдену у викопних рештках. Так, вони дослідили зуб вовка віком 13 тисяч років, знайдений в Огайо, та фрагмент черепа віком 72 тисячі років з Айдахо.
Потім вчені взяли клітини крові звичайного сірого вовка і змінили їх у 20 різних ділянках. Цей генетичний матеріал перенесли в яйцеклітину домашніх собак, які й стали сурогатними матерями для ембріонів. Через 62 дні вони народили генетично модифікованих вовченят.
Двох із цуценят назвали Ромулом і Ремом — на честь легендарних засновників Риму.
Вовки жахливі стали прообразом для лютововків — породи вовків у серіалі «Гра престолів». Одна з головних шляхетних родин у всесвіті серіалу — родина Старків — тісно пов’язана з цими вовками. Їхній родинний герб містить зображення лютововка.