Корпорація «Lego» створила кубики із метеоритного пилу

12.07.2024, 21:48
Корпорація «Lego» створила кубики із метеоритного пилу
Фото: CBS News

Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.

Відповідний звіт оприлюднила пресслужба Європейського космічного агентства. Її фахівці брали безпосередню участь у технологічній розробці та застосуванні дитячого будівельного матеріалу.

Своєю чергою, у компанії «Lego» зауважили, що цеглинки також можна буде використати для створення бази на Місяці. Друкують їх на спеціальному 3D-принтері, призначеного для реголіту.

У дослідницькій розробці використовували космічний пил, взятий із метеорита, який було виявлено 2000 року у північно-західній Африці. Пил змішали із симулянтом реголіту і біорозкладним полімером, відомим як полілактид.

«Отримана нами цеглинка схожа зі звичайними кубиками від «Lego». Попри деякі нерівності та шорсткості, вони легко з'єднуються, забезпечуючи більшу гнучкість у проєктування. Ми використовуватимемо матеріал для популяризації науки серед молоді», — зазначили у данській корпорації.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, що інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри. Його вартість — лише £500 (на сьогодні це приблизно $624 — прим. ред.).

Читайте також:
Опінії
Tesla за 100 днів: революція в енергопостачанні Південної Австралії.
12 липня, 19:51
Опінії
Grok Heavy і нові технології Маска — революція у розвитку ШІ та інженерії.
10 липня, 19:22
Життя
Посадка мільярда дерев: як 100 дронів за 100 днів змінюють світ.
10 липня, 18:37
Світ
Компанія прагне стати головним конкурентом Starlink Ілона Маска, яка сьогодні домінує у цій сфері
24 червня, 10:47
Життя
«ChatGPT», «Gemini», «Grok» та інші нейромережі здатні на неймовірне. Не лише полегшують життя своїх користувачів, а й допомагають в освіті.
20 червня, 12:32
Життя
Генеральний директор лабораторії «DeepMind» компанії «Google» Деміс Хасабіс спантеличив заявою. Пророкує шалений прогрес нейромереж.
17 червня, 06:02