Корпорація «Lego» створила кубики із метеоритного пилу

12.07.2024, 21:48
Корпорація «Lego» створила кубики із метеоритного пилу
Фото: CBS News

Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.

Відповідний звіт оприлюднила пресслужба Європейського космічного агентства. Її фахівці брали безпосередню участь у технологічній розробці та застосуванні дитячого будівельного матеріалу.

Своєю чергою, у компанії «Lego» зауважили, що цеглинки також можна буде використати для створення бази на Місяці. Друкують їх на спеціальному 3D-принтері, призначеного для реголіту.

У дослідницькій розробці використовували космічний пил, взятий із метеорита, який було виявлено 2000 року у північно-західній Африці. Пил змішали із симулянтом реголіту і біорозкладним полімером, відомим як полілактид.

«Отримана нами цеглинка схожа зі звичайними кубиками від «Lego». Попри деякі нерівності та шорсткості, вони легко з'єднуються, забезпечуючи більшу гнучкість у проєктування. Ми використовуватимемо матеріал для популяризації науки серед молоді», — зазначили у данській корпорації.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, що інженери зібрали із «Lego»-пристрій для вирощування людської шкіри. Його вартість — лише £500 (на сьогодні це приблизно $624 — прим. ред.).

Читайте також:
Життя
Влада заможної мусульманської країни з Перської затоки запроваджує технологічні зміни в освіті. Досі дітей ніхто ще не навчав основ ШІ.
06:01
Мистецтво
За минулі чверть століття на Туманному Альбіоні погіршився рівень знань і кількість читачів книг. Вирішено змінити цей стан справ на краще.
02 травня, 20:27
Світ
Майбутнє автономних авто під загрозою.
30 квітня, 16:49
Історія
Вежа Тесли — це був крик генія проти енергетичних монополій та символ мрії, яка досі живе в серцях мільйонів.
18 квітня, 15:05
Війна
Наземні роботизовані комплекси — відносно новий вид військової техніки. Попри це наші оборонці стрімко їх опановують і розвивають.
10 квітня, 20:33
Світ
Випробування відбулося над акваторією Середземного моря.
27 березня, 18:05