Корупційний спрут добиває українську державність, — ексміністр фінансів

ЕКОНОМІКА
18.11.2020, 13:56
Корупційний спрут добиває українську державність, — ексміністр фінансів
Фото: bastion.tv

Колишній представник Зе-команди в уряді Дениса Шмигаля звинуватив владу у надмірній корупції.

Відповідний відеоролик із виступом Ігоря Уманського перед будівлею Верховної Ради оприлюднив телеканал "Прямий".

За словами ексміністра фінансів, державний бюджет України щомісяця втрачає до 5 мільярдів гривень через штучне стримання відшкодування ПДВ.

«Чиновники вимагають від експортерів неправомірну винагороду за цей процес. Тож вимушений констатувати, що кейс як такий провалився. Спрут корупції, що був раніше, відновився у повному обсязі. Багато підприємців стали працювати через це у тіні», — зазначив Ігор Уманський.

На думку колишнього урядовця, тотальне застосування нових фіскальних заходів (РРО) призведе до того, що весь дрібний і середній бізнес опиниться у статусі порушника чинного законодавства.

«Все вище перераховане становить надвисокі ризики для податкової системи держави та офіційного, легального ведення підприємницької діяльності. І це при тому, що так званий "ковідний фонд" спорожнів на 40 мільярдів, але гроші пішли не на боротьбу з коронавірусом і підтримку бізнесу, а на видатки для силовиків та піар-будівництво президента. Ось які пріоритети у чинної влади», — заявив Ігор Уманський.

Ексміністр також додав, що зараз у Зеленського розмірковують над тим, аби увімкнути друкарський станок і збільшити обсяг готівки на ринку.

«Скажу як фаховий економіст — такий підхід є надто ризикований, особливо в часи пандемії та невизначеності. Він спричинить повний колапс економіки. Про будь-яку стабільність можна забути», — підсумував Ігор Уманський.

Читайте також:
"Реформовані" правоохоронці Арсена Авакова не припиняють дивувати своєю жадібністю та безкарністю.
23 січня, 19:54
Історія з очільником Конституційного суду Олександром Тупицьким стає все більш абсурдною, ніж здавалося раніше.
20 січня, 10:33
Застосування піротехніки під час святкування Нового року у середмісті італійської столиці спричинило масову загибель птахів.
02 січня, 17:14
Співробітників одного з управлінь Національної поліції міста Києва затримали "на гарячому" під час отримання неправомірної вигоди.
14.12.2020, 13:46
В Україні щодня проводять 70 тисяч безкоштовних тестів для громадян із метою подолати спалах коронавірусу.
21.11.2020, 11:27
Виділені урядом мільйонні кошти з так званого "ковідного фонду" замість лікарень пішли на "відкати" для підрядників дорожніх робіт.
19.11.2020, 12:05