Корупція чи саботаж ?

КРИМІНАЛ
04.07.2022, 14:45
Корупція чи саботаж ?

Міноборони продовжує використовувати неякісну моторну оливу, закуплену у депутата від ОПЗЖ з російським громадянством

В нещодавньому інтерв’ю Героя України, танкіста Євгена Пальченка, є фрагмент на 52-й хвилині відео, де він розповідає про мастило «Азмол», через яке постійно грівся двигун танка і по дорозі з Херсона до Миколаєва танк мав постійно зупинятися.

Ситуація з закупівлею мастила "Азмол" не нова, але на 9 році війни Міністерство оборони продовжує його закуповувати та використовувати в бойових умовах, навіть після повномасштабного вторгнення московитської орди в Україну.

Моторну оливу для міністерства оборони постачали підприємства з групи нардепа від ОПЗЖ Олександра Пономарьова.

Олександр Пономарьов – депутат Запорізької облради (2002-2006, 2010-2012), міськради Бердянська (2006-2010), Верховної Ради України (з 2012 року і досі). На даний депутат Верховної ради від ОПЗЖ.

«Агрінол» на 38,8% належить племінникам Олександра Пономарьова – Юрію та Руслану Пономарьовим. Ще 19,4% належать Ігорю Добичі – родичу та колишньому помічнику нардепа.

Корупція чи саботаж ?_1
Корупція чи саботаж ?_3
Корупція чи саботаж ?_5
Корупція чи саботаж ?_7

За даними Prozorro, з 2016 року по сьогодні фірма підписала договорів на 830 мільйонів гривень.

Прикметно, що до 2017 року підприємство мало іншу назву, воно називалося: ТОВ "РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКЕ СПІЛЬНЕ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО АГРІНОЛ".

Корупція чи саботаж ?_9

Тобто, у 2016 році, під час війни з росією, Міністерство оборони України закуповувало моторну оливу для танків у російсько-Українського підприємства.

І це таки мало свої негативні наслідки !

Підприємство фігурує у кількох кримінальних справах.

Корупція чи саботаж ?_11
Корупція чи саботаж ?_13
Корупція чи саботаж ?_15

Так, у 2017 році СБУ розпочало розслідування кримінального провадження щодо фірми «НВП АГРІНОЛ» через постачання неякісної олії в українську армію та передачу хабара посадовій особі.

Наприкінці 2016 року Міноборони закупило у «Торговий дім Агрінол» для потреб збройних сил України 350 тонн моторної оливи для бронетанкової техніки. Було укладено два договори на суму 21,67 млн. грн. Фірма поставила олію виробництва «Російсько-українське спільне науково-виробниче підприємство Агрінол» у повному обсязі.

Пізніше, 2017 року Міноборони закупило ще 350 тонн моторної оливи М-16ІХП-3 на суму 24 млн 490 тис. грн у «Регіон-Ойл», фінансово-господарську діяльність якого контролює «РУ НВП Агрінол».

У ході розслідування було встановлено, що моторнеа олива, яку закупили для військових, не якісна.

Через це під час експлуатації двигунів з'являється зола, нагару і, як наслідок, техніка виходу їх з ладу.

Це показали результати випробувань (протокол випробувального центру ДП «НДІННП «МАСМА») від 09.06.2017 зразка Азмол Гарант М-4042ВТ, яке було поставлене за договорами.

За даними СБУ від 06.10.2017 у зв'язку з використанням зазначеної оливи виробництва ТОВ «РУ НВП Агрінол» вийшло з ладу понад 20 танкових двигунів.

Це вже схоже на диверсію спрямовану проти ЗСУ.

А вже 30 серпня 2017 року правоохоронці вилучили 1,49 млн грн хабара, який міг передати представник фірми начальнику служби пального та горючих матеріалів тилу Командування Сухопутних військ ЗСУ Олександру Заярному. Ці гроші мали бути винагородою Заярному та іншим чиновникам Міноборони за надання переваг під час проведення закупівель моторної оливи.

За даними ЗМІ, його батько — генерал-лейтенант Заярний Борис Якович, керував Центральним управлінням ракетного палива і пального тилу ЗС України.

Згідно пояснювальних написів, що були вилучені під час огляду місця події разом з вказаною готівкою, 1,49 млн грн хабара становлять 6% від загальної суми коштів, перерахованих ТОВ «Регіон-Оіл».

Крім того, слідство встановило, що до вказаної злочинної схеми, серед інших, причетний начальник 10 Хіммотологічного центру Міноборони України Валерій Пивовар, який за грошову винагороду організовував видачу завідомо неправдивих протоколів якості на вказану вище оливу, які слугували підставою швидкого та безперешкодного прийняття оливи на баланс Міноборони.

Варто наголосити, що за даними слідства, службовці Міноборони діяли за попередньою змовою з представниками спеціальних і розвідувальних органів російської федерації.

Їхні дії, вважають українські правоохоронці, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності та державній безпеці України шляхом закупівлі для потреб Збройних сил України моторної оливи для танкових двигунів з моторно-експлуатаційними властивостями неналежної якості, використання якої може призвести до виходу з ладу бронетехніки та нанести шкоду обороноздатності безпеці держави.

За цими фактами було відкрито кримінальне провадження № 22017000000000281 за ч. 1 ст. 111, ч.3 ст. 368 та ч.3 ст. 369 КК України (державна зрада та хабар). Але за даними реєстру судових рішень, остання ухвала з цього провадження була прийнята в 2018 році і давала доступ правоохоронців до банківських рахунків.

Сам нардеп Олександр Пономарьов це пізніше пояснив тим, що потрапляння пилу та інших речовин у двигун призвело до таких поломок танків, а ніяк не «якість олії, нібито спеціально поставленої української армії для виведення техніки з ладу за завданням російської влади» (у чому звинувачували депутата ).

У грудні 2021 року Міністерство оборони України обіцяло ліквідувати монополію фірм з орбіти депутата ОПЗЖ на ринку танкових олив, але на практиці їх використовували навіть після повномасштабного вторгнення ординських військ в Україну, ризикуючи життям наших військових.

Але і це не кінець історії.

Наприкінці 2021 року журналісти проекту «Схеми» (Радіо Свобода) знайшли у депутата ОПЗЖ російський паспорт.

Народний депутат, член фракції «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Пономарьов – громадянин Росії. Підтвердження цієї інформації «Схеми» отримали одразу з двох незалежних одне від одного джерел, у яких є доступ до системи «Роспаспорт».

Згідно з цими даними, вперше документ громадянина Росії Олександру Пономарьову видали у 2003 році у Рибновському районі Рязанської області на підставі «обміну».

У супровідній заяві, підписаній іменем Пономарьова, у пункті про наявність іноземного громадянства вказано: «Стаття 13 розділ 1». Йдеться про положення Федерального закону Російської Федерації щодо громадянства. Згідно з ним, для отримання громадянства Росії Олександр Пономарьов мав безперервно проживати на її території не менше 5 років.

Корупція чи саботаж ?_17

Коли Пономарьову виповнилось 45 років, то, згідно з законодавством Росії, вищезгаданий російський паспорт йому замінили на новий. Сталося це у тому ж Рибновському районі Рязанської області у 2007 році на підставі нової заяви.

Корупція чи саботаж ?_19

Факт отримання Пономарьовим нового російського паспорта підтверджує не лише інформація, отримана «Схемами» від власних джерел, але й інформація із сайту Головного управління з питань міграції МВС Росії, де дані його попереднього паспорта відображаються як недійсні через «заміну на новий», а новий документ серед недійсних не значиться.

Ми бачимо парадоксальну ситуацію, на 9 році війни, що щонайменш 6 років Міністерство оборони закуповувує моторну оливу для бронетехніки у підприємства, що має пряме відношення до країни агресора, а його власник є громадянином країни агресора.

Ба більше, громадянин країни агресора є Народним депутатом України, має доступ до державної таємниці, їздить до росії під час війни, а його підприємства заробляють сотні мільйонів на державних закупівлях (в тому числі оборонних)...

Ось і відповідь на питання : чому стало можливим повномасштабне вторгнення московії в Україну, та чому ми виявилися до цього неготовими.

Пане Баканов, як вам такі чорти ?

І ще одне питання до Володимира Зеленського : ми точно подолали корупцію ?

Дивлячись на цю ситуацію, нас вже не дивує той факт, що національне агентство з питань запобігання корупції України виключило із списку кандидатів на санкції члена правління однієї з найбільших державних компаній рф, що звільнився з посади та публічно засудив путінський режим.

“росіяни вже йдуть проти путінського режиму, щоби не потрапити під санкції. Особа, яка раніше була ідентифікована НАЗК як кандидат на санкції та опублікована на вебсайті “Війна&санкції”, звернулась до НАЗК з проханням бути виключеною зі списку. Через війну ця особа засудила путінський режим та звільнилася з посади члена правління однієї з найбільших державних компаній рф, - ідеться в повідомленні.

У НАЗК зауважили, що ця компанія входить до ТОП-10 найбільших за виручкою у сфері енергетики. Вона сплачує величезні суми податків до російського бюджету, чим фактично фінансує тероризм — вбивства українців під час війни.

Тобто звільнення з посади та засудження війни тепер стало способом отримання індульгенції від України ? В НАЗК напевно забули, що війна триває 9-й рік, а не 4 місяці.

Крім того, в НАЗК розповіли про схему уникнення санкцій для "хороших росіян".

Для того, щоб не потрапити під міжнародні санкції, визначений НАЗК кандидат має публічно засудити російський режим, звільнитися з посади в державних органах чи компанії або ж виконати іншу дію, яка передбачена для відповідної категорії. Мета забезпечення таких звільнень та засуджень режиму — послабити здатність росії вести війну. Такий механізм визначений групою Єрмака-Макфола щодо санкцій у Дорожній карті індивідуальних санкцій.

Володимиру Зеленському та представникам "95-го Кварталу" слід визначитися : ми воюємо чи торгуємо ? Бо українці точно воюють, а що роблять вони - велике питання...

Читайте також:
Політика
Хто заробляє на виконанні фортифікаційних робіт в Запорізькій області?
11:31
Політика
Українські перевізники опублікували спільну заяву щодо спроб вплинути на функціонування системи є-Черга.
09:13
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
вчора, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38