Корупція в Дніпропетровській ОВА.

КРИМІНАЛ
11.02.2023, 17:10
Корупція в Дніпропетровській ОВА.

Володимир Оманський заявив, що корупції в Україні немає, однак парламентська ТСК іншої думки

Про результати роботи комісії повідомив народний депутат Сергій Козир:

Тимчасова слідча комісія повернулась на Дніпропетровщину, щоб зробити остаточні висновки та дати оцінку роботи посадовців та правоохоронних органів після нашого останнього візиту.

Робота НЕЗАДОВІЛЬНА і викликає багато нових запитань.

Отже, за 4 місяці, результат не змінний.

Станом на сьогодні:

  • Заступник голови Дніпропетровської ОВА продовжує стверджувати, що ОВА не є отримувачем гуманітарної допомоги, а виконує тільки координаційні та консультативні послуги, а вся допомога йшла на громади. Тоді виникає логічне питання: навіщо військовій адміністрації був потрібен склад для зберігання допомоги, оренда якого обійшлась бюджету 42 млн грн? Крім того, за інформацією АТ «Укрзалізниця», на ОВА все ж таки заходило більше 1000 вагонів гуманітарних вантажів.
  • Не зрозумілим залишилось й рішення керівництва області, які своїм наказом вилучили більше 200 вагонів зерна у підприємств та передали його на користь «Дніпромлина». Тим більше – ми маємо офіційну відповідь від Генштабу, в який говориться, що ніяких доручень щодо вилучення майна Дніпропетровській ОВА не надходило.
  • Також ми бачимо халатність в діях представників «Укрзалізниці», які не тільки знали, що керівник адміністрації не може вилучати майно, а й по добрій волі, без підписання актів прийому-передачі, здійснили перевезення вантажу.

В результаті ми маємо низку підприємств, у яких незаконно вилучили зерно, і до сьогодні вони не можуть його повернути.

Крім того, у парламентській ТСК побачили злочинні дії під час надання дозволів для виїзду за кордон через систему «Шлях». Особливу увагу звернули на 2 прізвища – юриста «Дніпромлина» та наближеної особи до Дніпропетровської ОВА, які не тільки виїжджали за кордон, а й повернулись без ЖОДНОГО задекларованого гуманітарного вантажу.

Взагалі система «Шлях» має на меті саме роботу для забезпечення допомоги нашій країні в гуманітарному напрямку.

Окремо у комісії звернули увагу на роботу правоохоронних органів, яких не дуже цікавить діяльність військової адміністрації, та які приховали від Комісії провадження проти «Дніпромлина» під час першого виїзного засідання.

Тож, за результатами повторного засідання, ми звернулись до поліції, прокуратури та СБУ Дніпропетровської області щодо проведення необхідних слідчих дій та надання всій запитуванної інформації членам ТСК до березня.

"А вже в березні ми розглянемо результати їх роботи разом з їх безпосередніми керівниками", - зазначив Сергій Козир


Нагадаємо, що 26 грудня НАБУ проводило обшуки у Дніпрі щодо діяльності Яни Хланти, яка пов’язана з головою Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком. Її фірма "Будінвест інжиніринг" лише під час повномасштабного вторгнення рф отримала 1,5 млрд гривень на ремонт доріг в області.

Детективи НАБУ провели обшук також у робочому кабінеті Валентина Резніченка та у низці профільних департаментів Дніпропетровської ОВА.

Слідчі дії проводилися за низкою інших адрес, які фігурують у цій кримінальній справі, розпочатій за статтями "зловживання владою або службовим становищем", та "легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом".

Крім того, НАБУ проводило обшуки у координатора «Великого крадівництва» з офісу президента Юрія Голика.

"Будінвест інжиніринг" почав заробляти на підрядах у Дніпропетровській області в 2017 році, коли обладміністрацію вперше очолив Резніченко.

За даними системи Spending, пік заробітків на ремонтах доріг припав на 2021-2022 роки, коли Резніченко вдруге очолив ОДА, а його радник Юрій Голик став консультантом "Великого будівництва".

Корупція в Дніпропетровській ОВА._1

2 листопада, після початку повномасштабного вторгнення московії компанія тренерки та близької подруги голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка Яни Хланти отримала 1,5 млрд грн на ремонт і експлуатацію доріг у регіоні.

9 листопада Хланта вийшла зі складу засновників, зараз основним власником фірми є Павло Чухно. Це віцепрезидент спортклубу "Прометей". Президентом клубу є давній знайомий Резніченка Володимир Дубинський. Він та його брат Леонід розшукуються у США за шахрайство.

14 листопада Володимир Зеленський взяв Валентина Резніченка у свою делегацію для публічного візиту у деокупований Херсон. Того ж дня "Укравтодор" перерахував "Будінвест інжинірингу" 60 млн грн, а через тиждень облдержадміністрація також перерахувала 22 млн грн.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Володимир Оманський заявив про "подолання корупції" в Україні.

В Україні зараз немає корупції, багато корупціонерів виїхали, - сказав Володимир Оманський

Про це він заявив у своєму виступі на Bloomberg New Economy Forum, де світові лідери цьогоріч обговорюють теми війни в Україні, загрози продовольчої кризи, тотальну інфляцію.

Одним із факторів, що сприяв зниженню цього показника, Оманський назвав від'їзд з країни через бойові дії багатьох корупціонерів.

Щоправда, виїхали вони, за словами Оманського, разом із вкраденими грошима.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Він вніс до 8,6 мільйона гривень подарунка від батька, якого наразі шукає СБУ
01 березня, 16:11
Кримінал
В цю проблему вже включились посли G7 та спецпредставники від США по корупції в Україні.
01 березня, 11:45
Кримінал
Його було викрито на масштабному розкраданні пального під час війни
01 березня, 10:53
Кримінал
Корупціонер перебував у СІЗО понад вісім місяців.
29 лютого, 18:47
Позиція
Після виходу викривальних матеріалів «Останнього Бастіону» розпочалася хвиля звільнень корумпованих чиновників.
29 лютого, 15:30
Кримінал
Гладковського та ексгендиректорів «Укроборонпрому» та «Укрспецекспорту» підозрюють у зловживаннях на майже 13 млн грн.
28 лютого, 16:09