Коти здатні копіювати міміку один одного, як примати

17 січня, 21:47
Коти здатні копіювати міміку один одного, як примати
Фото: Nature

Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.

Своїм відкриттям вчені уми зі США поділилися на шпальтах галузевого видання Scientific Reports. Серед піддослідних були представники популярного сімейства Felis catus, які здивували своєю мімікою людей, що користувалися нейромережами.

Починаючи від 2023 року доцентка Лорен Скотт із Медичного центру Канзаського університету та професорка Бріттані Флоркевич із Лайонського коледжу у Бейтсвіллі задокументували різноманітність виразів морди, які властиві домашнім кішкам під час спілкування з представниками свого виду. В експерименті взяли участь 53 мешканці котокафе у Лос-Анджелесі.

Відзняті впродовж року відеоматеріали лягли в основу наступного дослідження, в якому дослідниці вирішили проаналізувати поведінку кішок на ознаки швидкої лицьової мімікрії (Rapid facial mimicry). Під цим терміном зазвичай розуміють автоматичне повторення (або ж наслідування — прим. ред.) міміки іншого індивіда.

«Раніше ми знали тільки про те, така поведінка притаманна переважно людині, приматам та іншим соціальним тваринам, на кшталт собак, дельфінів та коней. Тепер доведено, що й коти із кішками здатні на це. Їхня поведінка сприяє встановленню й зміцненню соціальних зв'язків, що свідчить про наявність еволюційного попередника емпатії», — повідомили науковці.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що штучний інтелект уже навчився маніпулювати людьми. Створена нейромережами так звана «економіка намірів», може підірвати основи вільних виборів, незалежної преси та справедливої конкуренції.

Читайте також:
Світ
Технологія вже протестована в лабораторних умовах і невдовзі може вийти на комерційний рівень.
19 липня, 12:05
Життя
Літаки літають тому, що ми навчилися правильно використовувати силу, яку досі не можемо остаточно пояснити.
11 липня, 16:42
Життя
У Новій Зеландії запускають проєкт відродження моа за участю Пітера Джексона.
10 липня, 11:36
Історія
Науковці проаналізували сліди мови гунів, що збереглися, і дійшли несподіваного висновку. Ця спілка племен походить з єнісейської сім'ї мов.
22 червня, 15:18
Життя
Чоловіки та жінки відрізняються зовні, поведінкою, фізіологією, можливостями. Так уже людство влаштовано вищими силами від природи.
06 червня, 21:47
Життя
Розмір атома вуглецю становить близько 10^-11 м, з ядром у центрі та електронами. Він є одним із перших хімічних елементів, відомих людям.
26 травня, 14:52