Очільник МЗС Естонії: Україна має виграти війну і вона її виграє

СВІТ
29.04.2023, 20:05
Очільник МЗС Естонії: Україна має виграти війну і вона її виграє

Колективний Захід позбавлений жодного права на втому у підтримці національно-визвольної борні, яку провадять українці.

Про це під час першого візиту до Одеси заявив новопризначений міністр закордонних справ Естонії Марґус Цахкна, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Урядовець балтійські республіки обговорив зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою розширення коаліції за створення Спеціального трибуналу щодо злочинної російської агресії.

Окремою, але не менш важливою темою діалогу також був початок перемовин про вступ нашої країни до Європейського союзу та подальші кроки до членства у Північноатлантичному альянсі.

«Українці щохвилини проливають кров за свободу всіх нас, і ми повинні надати Україні всебічну підтримку. Зокрема, Україна гостро потребує боєприпасів. Естонія вже найближчим часом передасть свою частку в межах ініціативи ЄС про постачання Україні 1 мільйона артилерійських снарядів. І я закликаю всі інші країни-члени зробити те саме», – наголосив Марґус Цахкна.

На думку очільника МЗС Естонії, членство України у НАТО та ЄС має важливе, а надто стратегічне і доленосне, значення для колективної європейської безпеки.

«Цілком очевидно, що не можна сприймати боротьбу українців з Росією, скільки б вона не тривала, як щось рутинне. Позиція Естонії та наших союзників жодним чином не змінилася – Україна має виграти війну, а ми, Захід, не маємо права на втому в підтримці України. Від початку повномасштабного вторгнення Естонія вже надала Україні допомоги на понад €500 мільйонів, і ми продовжимо нашу підтримку», – зазначив Марґус Цахкна.

Наприкінці "Останній Бастіон" закликає читачів загадати про те, що світ невпинно і безповоротно змінюється на очах, залишаючи у минулому старі засоби стримання агресора, конаючого в українському чорноземі.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Нащадки лісових братів і упівців нині стоять пліч-о-пліч проти спільного ворога зі Сходу. Досвідчені естонці вчать українців виживати.
18 лютого, 07:51
Полтава
Чутівська громада дивом уникла російської окупації, але дала фронту своїх чоловіків. Напередодні захисникам передано гуманітарний вантаж.
06 лютого, 19:29
Мистецтво
Після 24 лютого 2022 світ музики розділився. Більшість виконавців стали показовими пацифістами, і лише меншість підтримала Україну.
20.10.2023, 15:31
Світ
На заводах у місті Сало запрацювали цехи, де масово виробляють засоби для опалення житла. Пічки-буржуйки невдовзі передадуть Україні.
15.10.2023, 19:30
Світ
Фізик Ференц Крауш заснував ініціативу Science4People для допомоги Українцям.
06.10.2023, 07:45
Політика
Президент США зазначив, що якщо Конгрес не схвалюватиме допомогу Україні, є й інші способи її надання.
05.10.2023, 07:23