Кремль боїться на пряму конфліктувати з НАТО, – Бен Годжес

СВІТ
05.07.2021, 13:42
Кремль боїться на пряму конфліктувати з НАТО, – Бен Годжес
Фото: Kyiv Post

Всебічна підтримка обороноздатності України з боку США і НАТО – важливий фактор стримування кремлівського "залізного щура".

Про це в інтерв'ю телепроґрамі "Час за Ґринвічем" розповів колишній командувач сухопутними військами США в Європі ґенерал Фредерик Бенджамін Годжес.

За його словами, Україна спільно з західними союзниками має частіше проводити маневри поблизу окупованого Криму, щоби показати незаконність зазіхань РФ на чужі території.

«Приклад із британським есмінцем "Defender" доводить нам, що подібні кроки у бік аґресора потрібно робити, інакше ми de facto визнаємо, леґалізуємо незаконні вимоги та претензії Росії до сусідів. Від себе додам, що я особисто пишаюся тим, що здійснили у Чорному морі ВМС Її Королівської Величності. Це був справді дуже важливий крок по стримуванню аґресивних дій Кремля у реґіоні та міжнародних водах, оскільки свобода судноплавства не повинна опинитися під загрозою», – зазначив ґенерал Годжес.

Він зауважує, що влада РФ істерично прагне уникнути прямого зіткнення з військом США, НАТО і Великої Британії, бо у Кремлі розуміють непоправність наслідків, перш за все для себе та свого оточення.

«Москва також добре знає, що ніхто у світі не визнає її незаконної окупації українського Криму. У них взагалі слабкі позиції на міжнародній арені, щоби там не розповідала пропаґанда. Вони мусять переконувати своїх громадян, що здійснюють успішно військові маневри у Чорному морі чи деінде, але ситуація з есмінцем "Defender" показує фальш цих марнославних доводів. Як на мене, це виглядає смішно. Але при цьому, всі ми маємо пам'ятати, що Росія зупиниться тільки тоді, коли її до цього примусять силою», – підсумував екскомандувач сухопутними військами США в Європі.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", ґенерал Годжес вважає, що у НАТО є план можливого посилення своєї присутності у Чорноморському реґіоні.

Читайте також:
Війна
За останні чотири місяці Україна знищила 20% Чорноморського флоту московії.
27.12.2023, 09:59
Війна
Оголошена керівництвом окупаційно-терористичного контингенту РФ морська блокада України виявилася пропагандистським трюком.
31.07.2023, 20:22
Війна
Новий американський БпЛА зайшов в акваторію Чорного моря після того, як 14 березня США довелося потопити дрон MQ-9 Reaper
17.03.2023, 13:24
Історія
Зараз, коли перша реакція на звільнення острова Зміїний вляглася, варто звернути увагу на сакральний і символічний аспект.
04.07.2022, 09:02
Політика
З початку 2021 року це вже 31-й захід корабля країн НАТО у Чорне море.
14.12.2021, 13:44
Кримінал
В Автомайдані закликають не провокувати одеситів на протести.
26.03.2021, 21:31