Кремль бреше про кількість українських біженців на Росії

ВІЙНА
15.03.2023, 20:52
Кремль бреше про кількість українських біженців на Росії
Фото: Current Time

Путінський режим постійно заявляє, що у ресурсній федерації московії перебуває 5,3 мільйона вимушених утікачів з охопленої війною України.

Однак насправді вказані цифри перебільшені у рази, стверджують представники незалежного благодійного фонду "Громадянське сприяння" ("Гражданское содействие"), передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що починаючи з січня минулого року основним джерелом дезінформації про прибуття українських біженців на Росію є пропагандистський рупор Кремля "ТАСС", який тиражує фейки.

Представники благодійного фонду підкреслюють, оновлені дані взяті з відкритої статистики ФСБ про перетин кордонів, куди включені не лише вимушені переселенці та біженці, а й усі, хто перетинав кордон, у тому числі й кілька разів.

«Не буде перебільшенням зауважити, що на Росії відсутня нормальна статистика, особливо щодо біженців. Це безпосередньо пов'язано з тим, що російська влада зруйнувала інститут надання притулку прохачам і мігрантам. За даними МВС РФ, тільки у 2022 році на міграційний облік нібито став більш як 1 мільйон осіб з України. Проте це неточна цифра, оскільки одна людина може стати на облік кілька разів на рік або виїхати в іншу країну», – зазначає аналітик фонду "Громадянське сприяння" Константін Троїцький.

Чоловік спростовує кремлівську міграційну статистику, яка не підтверджує перебування у межах РФ 5,3 мільйона так званих біженців з України, бо з осені 2022 року путінський режим вважає вивезених силоміць жителів Херсонщини, Запорожжя, Донеччини, Луганщини та Харківщини "своїми громадянами".

«Побічно оцінити кількість українських біженців можна за обсягами матеріальної допомоги. Так, за словами російських урядовців, виділено 12,3 мільярда рублів як одноразову матеріальну допомогу для прибулих з України. Розмір цієї виплати складає 10 тисяч рублів на особу. На підтримку пенсіонерів, інвалідів, сімей з дітьми влада витратила ще 10,5 млрд рублів. Виходячи з цього розрахунку, на Росії може перебувати не більш як 1,2 мільйона громадян України», – висновує Константін Троїцький.

А проте, "Останній Бастіон" радить читачам пам'ятати про те, що третина українських біженців, які нині перебувають у Німеччині, хоче назавжди лишитися закордоном і не повертатися на Батьківщину навіть після перемоги над агресором.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Старанням своїх кишенькових медиків кремлівський бункерний дід намагається подовжити власне нікчемне життя. І поки йому це вдається.
24.10.2023, 14:32
Політика
Велика війна все змінила, дала шанс перегорнути ганебні сторінки попередньої історії, але не всі громадяни усвідомили доленосність миті.
08.09.2023, 17:57
Політика
Міністерство оборони провалило майже все, що змогло, крім, хіба, купівлі яєць по 17 гривень й збільшення рівня корупції.
02.08.2023, 18:35
Світ
Вивчення того, як інформаційна екосистема впливає на колективну поведінку людей, має стати «кризовою дисципліною»
30.05.2023, 13:25
Опінії
Поширено прокремлівський вкид одночасно через кілька джерел. Зокрема, через авторитетні газети "The New York Times" та "Die Zeit".
08.03.2023, 08:07
Опінії
Американські політики-трампісти та чиновники уряду Угорщини маніпулюють цифрами. Москва використовує валютних пропагандистів.
08.02.2023, 08:31