Кремль хоче зняття санкцій після обрання Трампа президентом США
Бункерний дід і воєнний злочинець путін вирішив натиснути на Захід. Його агентура просуває вимоги завершення тягаря санкційних обмежень.
Такі відомості оприлюднило британське видання Financial Times із посиланням на власні джерела в урядових колах Лондона, Брюсселя, Москви та Вашинґтона. Західні чиновники вже обговорюють можливість скасування санкцій проти РФ.
6 листопада 2024 року став дуже гарним днем для путіна. Після нищівної перемоги Дональда Трампа на виборах президента США трейдери почали обговорювати, повернення російських активів у гру; дехто навіть припустив їхнє розмороження.
«Вранці всі говорять про те, як торгувати із РФ і чи будуть скасовані накладені після вторгнення в Україну санкції... Колеги з Франкфурту-на-Майні раптово запитують, чи можна тепер торгувати рублем», — прокоментував ситуацію один із чиновників у Брюсселі, побажавши залишитися анонімним.
Окремі західні банки все ще торгують рублем в офшорах за допомогою безпоставних форвардів, свого роду деривативів, які дозволяють інвесторам робити ставки на ціну валюти будь-якої миті. Але це все одно пригнічує, хоч і не дивує: російські акції зросли за кілька годин після перемоги Трампа, внаслідок чого рублевий індекс MOEX піднявся на 3,6%.
Попри те, що ралі згодом зійшло нанівець, внутрішньоденний стрибок став найбільшим для російського фінансового індексу від серпня поточного року. Енергетичні гіганти «Газпром» і «Новатек» також опинилися серед лідерів зростання: невдовзі після відкриття обидві акції зросли майже на 5%.
Окремо знаково, що найбільше виріс попит на акції мережевої крамниці «Ozon», а транспортний монополіст «Аэрофлот» додав 6%. Зміцнили свої позиції на ринку також бізнес-структури олігархів «АФК Система», «Алроса», «TatNeft», «Юнипро», «ТКС Холдинг», «ММК», ба навіть «Сбербанк».
Беручи до уваги новий світовий порядок, московська брокерська платформа «Tinkoff Investments» у середу, 6 листопада, випустила замітку під назвою «Make IMOEX great again». Це відверта алюзія на передвиборне гасло трампістів: «Make America great again».
«Оптимізм російських інвесторів визначається їхніми геополітичними надіями. Москва переконана, що після зміни влади у Вашинґтоні варто сподіватися на нову добу політичної «відлиги». Чи так це, побачимо вже за кілька місяців», — заявила головний економіст Софія Донєц, яка не так оптимістично дивиться на потенційне скасування західних санкцій, як її західні колеги.
Проте в іншому настрій у Москві досить піднесений. Кремлівська банда та її гаманці-олігархи покладають усі надії на 47-го президента США, вважаючи, що Трамп віддасть їм не лише Україну, а й Європу, зосередившися на внутрішніх проблемах і протистоянні із КНР.
«Це те, на чого ми чекали, тому що фондовий ринок і війна не дуже сумісні, і, безперечно, будь-яка ознака можливого припинення війни інтерпретується інвесторами дуже позитивно. Більшість інвесторів вважають, що перемога Трампа краща для російського уряду, оскільки він так чи інакше обіцяв припинити конфлікт в Україні», — сказав колишній начальник управління торгових операцій російського «Металлинвестбанку» Сєргєй Романчук.
Веселощі не обмежилося лише ресурсною федерацією московії. Австрійський «Raiffeisen Bank International», який залишається найбільшим західним банком, що продовжує працювати у РФ, став другим за результативністю серед європейських індексів Stoxx 600 на торгах, піднявшись на 8%, причому обсяг торгів у 9 разів перевищив середньодобовий показник.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що керивниція Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.