Кремль планує продовжувати ядерний шантаж

Опінії
28.08.2022, 19:23
Кремль планує продовжувати ядерний шантаж
Фото: Facebook

Чого і варто було чекати. Росія блокує прийняття спільної декларації на конференції ООН з питань ядерного роззброєння.

заступниця міністра закордонних справ України (2014-2019)

У проєкті резолюції не було нічого сміливого – стандартні беззубі формулювання Організації Об'єднаних Націй про "серйозне занепокоєння" щодо військової присутності на Запорізької атомної електростанції. Але навіть це росія заблокувала.

Немає жодної держави у світі, яка б не зрозуміла: росіяни відверто шантажують світ своїми військами на території величезної атомної станції. Як при цьому можна залишатися повноправними учасниками міжнародних організацій – питання на перспективу.

Зараз росіян треба ловити на іншому!

Країна, яка так цинічно використовує атомну станцію у війні, яку не здатна виграти, будує 13 нових реакторів по всьому світу. Включно з Туреччиною та Угорщиною, яка збирається дати "зелене світло" новому проєкту з "Росатомом".

Нічого не бентежить ні ЄС, ні ООН? Якщо світ серйозно хвилюється ситуацією на ЗАЕС, то він має поставити під сумнів всі російські атомні проєкти.

Фінляндія це зрозуміла чітко і вже позбавила "Росатом" багатомільярдного контракту на будівництво АЕС. Це буде непроста, багаторічна робота – відрізати росіян від контрактів на побудову та підтримку атомних реакторів, але заради безпеки хтось має сказати це вголос.

Росію треба позбавити можливості здійснювати будь-який ядерний шантаж. І починати можна з атома, який в СССР чомусь називали "мирный", хоч він там ніколи таким і не був.

Читайте також:
Війна
Британське видання розкрило деталі спецоперації
08 квітня, 09:23
Війна
За словами Орлова, останнім часом у місті почастішали випадки викрадення окупантами працівників АЕС.
06 лютого, 11:15
Світ
Якою має бути ця зона, чи звідти вийдуть усі війська рф, чи тільки ті, що з важким озброєнням, - та інші деталі не розголошуються.
15.12.2022, 18:15
Війна
Запорізька АЕС має 20 стаціонарних аварійних дизель-генераторів
14.12.2022, 12:25
Війна
Йде підготовка до розхолодження ЗАЕС та переведення у холодний стан
11.09.2022, 10:22
Війна
Наразі триває підготовка для підключення двох енергоблоків
26.08.2022, 10:50