Жителі росії масово скуповують йод та дозиметри на випадок ядерної війни

ПОЛТАВА
26 серпня, 15:35
Жителі росії масово скуповують йод та дозиметри на випадок ядерної війни

Пропаганда та ядерний шантаж Кремля роблять свою справу

З березня росіяни почали різко закуповувати йодид калію — він потрібен людям, які перебувають у зоні радіаційної поразки.

Навесні та влітку продажі препаратів на Ozon та Wildberries зросли у кілька разів, такі дані аналітичного сервісу Moneyplace публікує Forbes.

Так, попит збільшився на 103% у квітні порівняно з березнем, на 40% у травні порівняно з квітнем, на 42% у липні порівняно з червнем. У серпні ажіотажний попит впав — аналітики кажуть, що «найемоційніші покупки вже були зроблені раніше».

Найбільш препаратами, що розкуповуються, були таблетки «Йод+Селен» від «Біакон», таблетки йодиду калію від Consumed, капсули Liquid Iodine від Maxler і капсули йоду від GLS.

Ажіотаж торкнувся і приладів для вимірювання рівня радіації. З 1 по 22 серпня продажі дозиметрів на тих же Ozon і Wildberries зросли на 161% порівняно з липнем.

Покупки робляться на тлі новин про можливу ядерну війну, пояснюють у Moneyplace. Так, у серпні загострилася ситуація на Запорізькій АЕС, захопленій російськими військами. Кремль використовує контроль над АЕС з метою шантажу, розмістивши на території станції артилерію та ракетні установки.

Московія також складує боєприпаси прямо на станції — у небезпечній близькості до енергоблоків.

Британська військова розвідка 25 серпня показала супутникові знімки, на яких видно, що московія тримає військову техніку за 60 метрів від ядерного реактора.

За словами генсека ООН Антоніу Гутерреша, ризик ядерної катастрофи став найсерйознішим за останні десятиліття.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Рейси відбуваються ледь не кожного дня
28 листопада, 10:18
Опінії
Як можна не почути смороду сірководню від «глибинного мулу», піднятого з мокшанського дна нащадками достоєвських, пушкіних і толстих?
25 листопада, 15:27
Війна
Співрозмовники видання The Guardian переконані, що окупанти позбувались трупів власних солдатів, спалюючи їх на сміттєзвалищі
22 листопада, 10:43
Війна
Раніше депутати скоротили витрати на роботу в округах на 100 млн рублів (приблизно 60,7 млн грн) спрямувавши гроші на мобілізованих
20 листопада, 14:18
Війна
На росії різко зменшилося число ув'язнених
19 листопада, 10:38
Війна
Єдинорос сам звернувся до лікарні під приводом «проблем з ногою»
18 листопада, 18:25