Кремль планує скористатися зміною влади у Фінляндії

СВІТ
30.01.2023, 06:00
Кремль планує скористатися зміною влади у Фінляндії
Фото: Ilta-Sanomat

Цієї весни у Суомі відбудуться парламентські вибори, а вже за рік – президентські, на яких РФ має намір висунути своїх агентів впливу.

На думку низки фінляндських політологів, Владімір Путін чекає, коли його vis-à-vis із Гельсинкі – Саулі Нійністьо – залишить займану з 2012 року посаду, щоби всадовити лояльну Кремлю особу.

Гебістський режим ресурсної федерації московії воліє розхитати внутрішньополітичну ситуацію у Фінляндію заради трьох очевидних мотивів:

  • відтермінування її вступу до Північноатлантичного альянсу (що малоймовірно через поступливість до того жорсткої ердоганівської Туреччини);
  • зупинки постач зброї України, зокрема танків і гармат (вірогідний сценарій, якщо вже цього літа у крісло міністра оборони сяде якийсь пацифіст-лівак);
  • довготривала суспільна дестабілізація шляхом антиісламських і антимігрантських акцій, влаштованих кишеньковими маргіналами (випадок із данським праворадикалом Расмусом Палуданом у Швеції, який днями спалив Коран, яскравий тому приклад).

Путін також сподівається, що останній рік перебування Саулі Нійністьо на президентській посаді виявиться гіршим і важчим за попередній, оскільки без безпекових гарантій НАТО Фінляндія опиняється сам на сам з абсолютно непередбачуваною російською диктатурою, якій прямо зараз ламають хребта в Україні.

Водночас станом на тепер серед основних претендентів (38% підтримки населення) на голову держави Суомі помірковані єврооптимісти – Оллі Рен (депутат-центрист) і Пекка Гаавісто (чинний міністр закордонних справ від партії "Зелених"), а потенційно лояльні Москві популісти Арно Туртіайнен (депутат-праворадикал) та Мікаел Юнґнер (депутат-лібертаріанець) не набирають і 5%.

Згідно з соціологічними опитуваннями, більшість повнолітніх громадян Суомі  (понад 65%) готові проголосувати на президентських виборах за кандидата-центриста, який завершить приєднання країни до НАТО, відтак будь-які євроскептики далебі стають маловідсотковими маргіналами, яким нічого не світить, окрім хіба фінансових вливань РФ.

Натомість "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що Саулі Нійністьо з тривогою озирається на Схід, звідки на Україну насунулася грізна воєнна потуга Росії з метою знищення та підкорення.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Політика
Станом на сьогодні опозиційні діячі північного сусіда України не мають змоги скинути диктатуру. Білорусь окупована російськими військами.
01 березня, 06:09
Політика
НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.
20 лютого, 19:21
Світ
Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.
16 лютого, 06:07
Опінії
Вочевидь у Тбілісі нарешті визначилися, з ким вони. На жаль, грузинський уряд обрав Москву, яка щедро платить кривавою валютою за службу.
06 лютого, 20:38
Світ
Гельсинкі готується до тривалого протистояння з Москвою. Штучна міграційна криза не похитнула холоднокровну, стійку фінську націю.
04 лютого, 19:08
Політика
У другому за крісло голови держави змагатимуться кандидати від урядової Національної Коаліційної партії та опозиційної партії «Зелених».
29 січня, 19:26