Кремль планує скористатися зміною влади у Фінляндії

СВІТ
30 січня, 06:00
Кремль планує скористатися зміною влади у Фінляндії
Фото: Ilta-Sanomat

Цієї весни у Суомі відбудуться парламентські вибори, а вже за рік – президентські, на яких РФ має намір висунути своїх агентів впливу.

На думку низки фінляндських політологів, Владімір Путін чекає, коли його vis-à-vis із Гельсинкі – Саулі Нійністьо – залишить займану з 2012 року посаду, щоби всадовити лояльну Кремлю особу.

Гебістський режим ресурсної федерації московії воліє розхитати внутрішньополітичну ситуацію у Фінляндію заради трьох очевидних мотивів:

  • відтермінування її вступу до Північноатлантичного альянсу (що малоймовірно через поступливість до того жорсткої ердоганівської Туреччини);
  • зупинки постач зброї України, зокрема танків і гармат (вірогідний сценарій, якщо вже цього літа у крісло міністра оборони сяде якийсь пацифіст-лівак);
  • довготривала суспільна дестабілізація шляхом антиісламських і антимігрантських акцій, влаштованих кишеньковими маргіналами (випадок із данським праворадикалом Расмусом Палуданом у Швеції, який днями спалив Коран, яскравий тому приклад).

Путін також сподівається, що останній рік перебування Саулі Нійністьо на президентській посаді виявиться гіршим і важчим за попередній, оскільки без безпекових гарантій НАТО Фінляндія опиняється сам на сам з абсолютно непередбачуваною російською диктатурою, якій прямо зараз ламають хребта в Україні.

Водночас станом на тепер серед основних претендентів (38% підтримки населення) на голову держави Суомі помірковані єврооптимісти – Оллі Рен (депутат-центрист) і Пекка Гаавісто (чинний міністр закордонних справ від партії "Зелених"), а потенційно лояльні Москві популісти Арно Туртіайнен (депутат-праворадикал) та Мікаел Юнґнер (депутат-лібертаріанець) не набирають і 5%.

Згідно з соціологічними опитуваннями, більшість повнолітніх громадян Суомі  (понад 65%) готові проголосувати на президентських виборах за кандидата-центриста, який завершить приєднання країни до НАТО, відтак будь-які євроскептики далебі стають маловідсотковими маргіналами, яким нічого не світить, окрім хіба фінансових вливань РФ.

Натомість "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що Саулі Нійністьо з тривогою озирається на Схід, звідки на Україну насунулася грізна воєнна потуга Росії з метою знищення та підкорення.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Опінії
Процес взаємоінтеграції Румунії та Молдови неспішно йде. Це може відбутися за зразком поглинання Західною Німеччиною (ФРН) Східної (НДР).
04 березня, 19:54
Опінії
Нині існує реальна загроза вчинення російськими агентами терактів і захоплення державних установ у Кишиневі. "П'ята колона" чекає наказу.
14 лютого, 17:42
Світ
У Ризі вирують справжні шпигунські пристрасті через діяльність одного парламентаря. Виявилося, чоловік публічно висловлює тези Кремля.
25.12.2022, 17:01
Політика
Через зміну регіонального лідера на місце РФ прийдуть Україна і Польща. Союз Києва і Варшави не несе загрози існування для наших сусідів.
18.12.2022, 06:00
Світ
Роками Угорщина стабільно входить у Топ-5 ворожих до України країн, наряду з РФ, РБ, Сирією та Іраном. Чому? Бо заслужила!
15.09.2022, 17:23
Світ
Співзасновник урядової польської партії "Право і справедливість" та експрем'єр-міністр (у 2006-2007 роках) назвав головних союзників країни.
09.09.2022, 08:12