Криса звела гніздо у незадекларованому будинку

ПОЛІТИКА
23.11.2021, 10:33
Криса звела гніздо у незадекларованому будинку
Фото: bihus.info

Журналісти встановили, що Ілля Кива живе у незадекларованому будинку під Києвом

16 листопада в будинку народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Іллі Киви правоохоронці проводили обшуки. Але ніякого будинку в декларації Киви немає.

Журналістам вдалося ідентифікувати будинок завдяки фото та відеозаписам, в яких про обшук в нардепа Іллі Киви розповідав його колега з ОПЗЖ, Вадим Рабінович. На численних відео, опублікованих Рабіновичем, інтер’єр та екстер’єр будинку, а також територія навколо нього часто потрапляють до кадру.

Співставивши те, що потрапило у кадр, із оголошеннями про продаж та оренду нерухомості, журналісти встановили, що йдеться про триповерховий будинок у Козині біля Києва. У березні минулого року його виставили на продаж за 21 млн грн або ж на довгострокову оренду за 120 тис. грн на місяць.

Криса звела гніздо у незадекларованому будинку_1

Втім, ані будинку, ані витрат на нього немає в декларації народного депутата, де з нерухомості лише ділянка у Полтавській області та квартира доньки.

Криса звела гніздо у незадекларованому будинку_3

При цьому і Вадим Рабінович, і сам Кива у своїх повідомленнях про обшуки розповідали про цей будинок, як про житло Киви.   

"Ось зараз в будинку Іллі Киви проходить обшук", – повідомляв в одному із відео  Рабінович.

"О 6 ранку до мене прийшли співробітники Генпрокуратури і ДБР", – розповідав Ілля Кива.

Біля будинку журналістам вдалося також зафіксувати автомобіль KIA, зареєстрований на колишнього помічника нардепа Киви – Олександра Даниленка. Деякі зі своїх відео, які нардеп від ОПЗЖ публікує у соцмережах, він записує саме в автомобілі KIA, а не в Toyota Land Cruiser, який вказаний у нього в декларації (власність брата, якою нардеп користується).

Безпосередньо під час обшуку Ілля Кива також пояснював, що це – будинок, в якому проживає його дворічна дитина.

На прохання журналістів Bihus.Info пояснити, кому належить будинок в Козині, нардеп від ОПЗЖ у грубій формі відмовився від коментарів.

16 листопада Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський позбавив Іллю Киву права на нагородну зброю.

27 жовтня Апеляційна Палата Вищого антикорупційного суду залишила без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту на рішення суду першої інстанції від 13.08.2021 про визнання необґрунтованими активи у сумі понад 1,2 млн гривень, що належать Іллі Киві.

Таким чином, апеляційний суд підтримав позицію прокурора САП та залишив без змін рішення ВАКС, яким визнано необґрунтованими активи у сумі понад 1,2 млн гривень, що належать Іллі Киві, та стягнуто їх відповідно до українського законодавства в дохід держави.

У даній ситуації дивним виглядає те, що НАЗК досі не притягнуло Іллю Киву до відповідальності за незадеклароване майно. Судячи з того, що ДБР прийшло з обшуками до будинку Іллі Киви в Козині, у правоохоронців наявна інформація про його незадеклароване нерухоме майно.

Хочемо нагадати нашим читачам, що НАЗК продовжує покривати порушників закону, а злочинна бездіяльність національного агентства з питань запобігання корупції викликає глибоке занепокоєння.

Незрозуміло, чим тоді займається НАЗК ? Навіщо цей орган існує ? Куди йдуть кошти платників податків, виділені на належне функціонування НАЗК ?

Читайте також:
Виміри
ГУНП в Полтавській Області та УСБУ в Полтавській області намагаються змусити "Останній Бастіон" замовкнути
04 квітня, 15:07
Війна
Він намагався проникнути на контрольовану Україною територію
16 лютого, 14:51
Світ
Українцям подібний сценарій із вітчизняним "гарантом"-нелохом, якому до вподоби айкоси, може поки тільки снитися.
16 лютого, 12:23
Економіка
Посадові особи, які намагалися здійснити рейдерське захоплення цілої екосистеми у Вінницькому районі, постали перед судом.
14 лютого, 07:48
Опінії
Справа командира загону донецьких терористів Юрія Голубана набула нових обрисів. Такий "герой" уже став не потрібен владі України.
01 лютого, 12:57
Політика
Провадження відкрито за фактом службового підроблення та перевищення службових повноважень
28.12.2021, 20:56