Кум Вілкула Васьков заборгував мільйони американцям

ПОЛІТИКА
19.06.2023, 19:32
Кум Вілкула Васьков заборгував мільйони американцям

Західні підприємці вчергове шокуються від наших реалій державного управління. Дійшло вже і до шпальт "The Wall Street Journal".

Американські інвестори стверджують, що українська компанія не виплатила кредити та що представник української влади блокує спроби повернути активи на $130 мільйонів. У цьому інвестори звинувачують також і заступника міністра інфраструктури України Юрія Васькова.

До слова, Васьков – кум Вілкула й у минулому член фракції "Партії Регіонів" в Одеській міськраді. Так от, компанія, яка "позичила" і не віддає кошти американським інвесторам – "GNT", – має до Васькова безпосередній стосунок.

Раніше він працював у менеджменті компанії "Odemara", яка виконує для "GNT" роль підрядника. Національна поліція відкрила кримінальне провадження, а суд тимчасово заарештував зерновий термінал, до якого мають стосунок і американці, і "GNT".

Утім, у підсумку до нього зараз мають стосунок лише шахраї, а отже докази можуть бути знищені. Заступник міністра Васьков красиво "зістрибнув" зі звинувачень у потуранні "кидалам" із GNT: мовляв, між цією юридичною структурою і його відомством немає ніяких правових взаємовідносин.

Правових звісно ж не було. А ось неправові...

Взагалі окремі кейси української корупції і "кидалова" західних бізнесів на шпальтах найвищого рівня західних медіа – рідкість. Частіше заведено говорити про системні "кидалова", але поява окремих прізвищ у "The Wall Street Journal" – проблемний сигнал передусім для цих прізвищ.

У таких випадках лікарі радять відставку. Але ми чомусь думаємо, що цей карнавал сорому українських державних органів щодо американських інвесторів буде продовжуватися, на жаль.

Автор : Ярослав Божко
Читайте також:
Світ
Найзасекреченіших співробітників спеціальних служб РФ можна з легкістю вирахувати за базою служби доставки їжі. Таємне стало явним.
28 січня, 09:32
Кримінал
Агента російський спеціальних служб викрили у Миколаївській області. Ворожий шпигун зумів стати оперуповноваженим Національної поліції.
23.11.2023, 12:14
Кримінал
На острів Котосаарі, де стоїть нерухомість одного з путінських гаманців, навідалися поліціянти. Вони мали стягнути борги з Ігоря Кєсаєва.
02.11.2023, 11:06
Кримінал
Заяву до поліції Харківської області подали представники енергетичної компанії. Зміївський районний суд наразі наклав арешт на майно.
30.10.2023, 17:09
Світ
Коронавірус усе-таки "втік" із лабораторії Уханьського інституту вірусології, що знаходиться у нетрях комуністичного Китаю.
15.06.2023, 18:46
Світ
Будь-яка диктатура, особливо лівого (комуністичного) штибу a priori несе смерть і руїну, тому Україні слід розвівати відносини з Китаєм.
08.06.2023, 18:24