Отрута американської гусениці може стати ліками проти раку

15.07.2023, 19:26
Отрута американської гусениці може стати ліками проти раку
Фото: Google

Австралійські науковці з'ясували, що отрута із щетинок гусені Південного фланелевого метелика здатна пробивати в клітинах дірки.

Процес аналогічний до впливу токсини бактерій кишкової палички та сальмонели на організм, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Science Daily".

Назагал комахам таке не властиве, але цей вид відомий серед інсектологів під назвою "Megalopyge opercularis" перейняв здатність при перенесенні генів від певних мікробів.

Імовірно, отрута гусениці тісно контактує із поверхнею клітини й робить у ній потрібні отвори, перетворюючи, таким чином, її на подобу пончика чи пундика; механізм дії токсину може бути корисним для медицини.

«Зараз отрута Megalopyge opercularis вивчена гірше за токсини павуків і рептилій, хоча вона з'явилася у комахи ще 400 мільйонів років тому. Нам відомо, що токсини, які пробивають отвори у клітинах, мають особливий потенціал для доставлення ліків через їхню здатність проникати у клітини. Можливо, ми зможемо сконструювати молекулу, яка націлить корисні ліки на здорові клітини або вибірково вб'є ракові», – заявив співавтор дослідження Ендрю Вокер.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що цвіркуни-"канібали" днями захопили штат Невада і тероризують місцеве населення.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07