Отрута американської гусениці може стати ліками проти раку

15.07.2023, 19:26
Отрута американської гусениці може стати ліками проти раку
Фото: Google

Австралійські науковці з'ясували, що отрута із щетинок гусені Південного фланелевого метелика здатна пробивати в клітинах дірки.

Процес аналогічний до впливу токсини бактерій кишкової палички та сальмонели на організм, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Science Daily".

Назагал комахам таке не властиве, але цей вид відомий серед інсектологів під назвою "Megalopyge opercularis" перейняв здатність при перенесенні генів від певних мікробів.

Імовірно, отрута гусениці тісно контактує із поверхнею клітини й робить у ній потрібні отвори, перетворюючи, таким чином, її на подобу пончика чи пундика; механізм дії токсину може бути корисним для медицини.

«Зараз отрута Megalopyge opercularis вивчена гірше за токсини павуків і рептилій, хоча вона з'явилася у комахи ще 400 мільйонів років тому. Нам відомо, що токсини, які пробивають отвори у клітинах, мають особливий потенціал для доставлення ліків через їхню здатність проникати у клітини. Можливо, ми зможемо сконструювати молекулу, яка націлить корисні ліки на здорові клітини або вибірково вб'є ракові», – заявив співавтор дослідження Ендрю Вокер.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що цвіркуни-"канібали" днями захопили штат Невада і тероризують місцеве населення.

Читайте також:
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
28 березня, 08:20
Історія
Ви напевно чули безліч теорій про піраміди. Що це — гробниця фараона, або збудована культова споруда представниками позаземної цивілізації.
27 березня, 21:33
Історія
Три десятиліття відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія.
25 березня, 20:22
Світ
Астрономи закликали захистити кілька місць на Місяці для наукових досліджень.
25 березня, 16:35