Латвія і Литва спільно протистоятимуть нелеґальній міґрації з Білорусі

СВІТ
21.06.2021, 11:45
Прем'єр-міністр Литви (ліворуч) і спікер Сейму Латвії (праворуч)
Прем'єр-міністр Литви (ліворуч) і спікер Сейму Латвії (праворуч)
Фото: Kauno diena

Міґраційна хвиля нелеґалів, які прямують з Азії до Європейського союзу транзитом через Білорусь і Литву, досягла історичного максимуму.

Про це під час робочого візиту до Риґи заявила прем'єр-міністр найбільшої балтійської республіки Інґрида Шимоніте.

За її словами, режим Олександра Лукашенка пообіцяв заполонити Європу нелеґалами, "воротами" до якої самопроголошений білоруський диктатор назвав Латвію, Литву і Польщу.

«Проти нас ведеться гібридна війна, а керована нелеґальна міґрація — один із її засобів. Для нас із Латвією це спільна загроза. Ми особливо стурбовані тим, що міґраційний потік орґанізований з відома або навіть за допомогою білоруського режиму, який використовує нелеґалів як зброю і засіб тиску на ЄС. Ми вважаємо це порушенням не тільки міжнародних норм, а й основних принципів гуманізму», — зазначила прем'єр-міністр Литви.

Натомість очільниця латвійського парламенту Інара Мурнієце переконана, що Євросоюз мусить взятися за зміцнення свого кордону з Білоруссю, оскільки це важливо для національної безпеки його країн-членів.

«Економічні санкції ЄС проти режиму Лукашенка повинні бути запроваджені якомога швидше. Водночас необхідно підтримувати право людей вільно висловлювати свої погляди й продовжувати допомогу білоруському громадянському суспільству щодо якого систематично застосовують репресії та політичне переслідування», — заявила спікер Сейму Латвії.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", кількість людей із міґраційним походженням у Німеччині зросла до 21,2 мільйона осіб.

Читайте також:
Опінії
Основна проблема полягає у тому, що правдивої історії України за кордоном не знають. Там панує свій шовіністичний погляд на минуле.
03 лютого, 08:25
Опінії
Не одній Москві хочеться привласнити українські землі. Наші так звані західні партнери у регіоні Міжмор'я теж мають намір розширитися.
31 січня, 19:24
Політика
Цьогорічне волевиявлення у сусідній країні може повпливати на подальший рівень підтримки. Остаточне рішення ухвалять виборці 18 травня.
29 січня, 13:46
Життя
Рослина була поширена на землях північної Фінляндії та Норвеґії впродовж 260-1906 років. Станом на тепер вона повністю вимерла.
28 січня, 08:26
Світ
Мета проєкту — сприяти розвитку транспортних коридорів між двома країнами. Планується спорудити 4 переправи через річку Прут.
12 січня, 15:12
Світ
Дотримуючись усіх міжнародних норм, правил і законів фінляндські прикордонники взяли на абордаж російський танкер у морі. Було ефектно.
10 січня, 07:10