Латвія і Литва спільно протистоятимуть нелеґальній міґрації з Білорусі

СВІТ
21.06.2021, 11:45
Прем'єр-міністр Литви (ліворуч) і спікер Сейму Латвії (праворуч)
Прем'єр-міністр Литви (ліворуч) і спікер Сейму Латвії (праворуч)
Фото: Kauno diena

Міґраційна хвиля нелеґалів, які прямують з Азії до Європейського союзу транзитом через Білорусь і Литву, досягла історичного максимуму.

Про це під час робочого візиту до Риґи заявила прем'єр-міністр найбільшої балтійської республіки Інґрида Шимоніте.

За її словами, режим Олександра Лукашенка пообіцяв заполонити Європу нелеґалами, "воротами" до якої самопроголошений білоруський диктатор назвав Латвію, Литву і Польщу.

«Проти нас ведеться гібридна війна, а керована нелеґальна міґрація — один із її засобів. Для нас із Латвією це спільна загроза. Ми особливо стурбовані тим, що міґраційний потік орґанізований з відома або навіть за допомогою білоруського режиму, який використовує нелеґалів як зброю і засіб тиску на ЄС. Ми вважаємо це порушенням не тільки міжнародних норм, а й основних принципів гуманізму», — зазначила прем'єр-міністр Литви.

Натомість очільниця латвійського парламенту Інара Мурнієце переконана, що Євросоюз мусить взятися за зміцнення свого кордону з Білоруссю, оскільки це важливо для національної безпеки його країн-членів.

«Економічні санкції ЄС проти режиму Лукашенка повинні бути запроваджені якомога швидше. Водночас необхідно підтримувати право людей вільно висловлювати свої погляди й продовжувати допомогу білоруському громадянському суспільству щодо якого систематично застосовують репресії та політичне переслідування», — заявила спікер Сейму Латвії.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", кількість людей із міґраційним походженням у Німеччині зросла до 21,2 мільйона осіб.

Читайте також:
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
21 квітня, 07:00
Війна
Попри нестачу боєприпасів, особливо для артилерії, безпосередня небезпека нашій країні зараз не загрожує. Але Європа має поспішити.
16 квітня, 19:57
Економіка
Польські підприємці не підтримують протестувальників, але і не заважають блокувати кордон. Ця критична ситуація вбиває бізнес обох країн.
05 квітня, 19:17
Політика
Станом на сьогодні опозиційні діячі північного сусіда України не мають змоги скинути диктатуру. Білорусь окупована російськими військами.
01 березня, 06:09
Політика
НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.
20 лютого, 19:21
Світ
Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.
16 лютого, 06:07