Латвія і Литва спільно протистоятимуть нелеґальній міґрації з Білорусі

СВІТ
21.06.2021, 11:45
Прем'єр-міністр Литви (ліворуч) і спікер Сейму Латвії (праворуч)
Прем'єр-міністр Литви (ліворуч) і спікер Сейму Латвії (праворуч)
Фото: Kauno diena

Міґраційна хвиля нелеґалів, які прямують з Азії до Європейського союзу транзитом через Білорусь і Литву, досягла історичного максимуму.

Про це під час робочого візиту до Риґи заявила прем'єр-міністр найбільшої балтійської республіки Інґрида Шимоніте.

За її словами, режим Олександра Лукашенка пообіцяв заполонити Європу нелеґалами, "воротами" до якої самопроголошений білоруський диктатор назвав Латвію, Литву і Польщу.

«Проти нас ведеться гібридна війна, а керована нелеґальна міґрація — один із її засобів. Для нас із Латвією це спільна загроза. Ми особливо стурбовані тим, що міґраційний потік орґанізований з відома або навіть за допомогою білоруського режиму, який використовує нелеґалів як зброю і засіб тиску на ЄС. Ми вважаємо це порушенням не тільки міжнародних норм, а й основних принципів гуманізму», — зазначила прем'єр-міністр Литви.

Натомість очільниця латвійського парламенту Інара Мурнієце переконана, що Євросоюз мусить взятися за зміцнення свого кордону з Білоруссю, оскільки це важливо для національної безпеки його країн-членів.

«Економічні санкції ЄС проти режиму Лукашенка повинні бути запроваджені якомога швидше. Водночас необхідно підтримувати право людей вільно висловлювати свої погляди й продовжувати допомогу білоруському громадянському суспільству щодо якого систематично застосовують репресії та політичне переслідування», — заявила спікер Сейму Латвії.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", кількість людей із міґраційним походженням у Німеччині зросла до 21,2 мільйона осіб.

Читайте також:
Політика
Особисті відносини українського та польського президентів дають великий шанс на тісну єдність і нову геополітичну дійсність на Сході Європі.
23 травня, 09:27
Опінії
Росіяни прагнуть натягнути свій імперський світогляд XIX сторіччя на весь світ у столітті XXI. Але виходить якось недолуго.
08 травня, 17:00
Світ
Влада Фінляндської республіки нарешті визначилася з власною позицією у російсько-українській війні – Гельсинкі підтримує Київ.
24 березня, 19:16
Світ
Литовський лідер рішуче закликав міжнародну спільноту обмежити країну-агресора у всіх секторах та всіх організаціях.
23 березня, 19:58
Світ
З кремлівським бункерним щуром неможливо зіграти внічию, як у шахах, тим більше, що Третя світова війна вже почалася.
19 березня, 09:23
Світ
Багаторічна російська воєнна агресія в Україні безпосередньо впливає на безпекову ситуацію у регіоні Міжмор'я, зокрема і на Естонію.
03 лютого, 12:18