Латвія та Литва проти санкційного дуалізму

ПОЛІТИКА
07.12.2024, 11:20
Латвія та Литва проти санкційного дуалізму

Латвія та Литва заблокували 15-й пакет санкцій ЄС проти росії. Цей пакет дозволяв компаніям ЄС працювати на росії

Країни Балтії виступили проти положення, що дозволяє західним компаніям, які бажають вийти з росії, продовжувати там працювати без застосування до них низки санкцій.

Про це стало відомо порталу Politico від дипломатів Євросоюзу.

Латвія та Литва заявили, що ця лазівка використовується компаніями не за призначенням і дає занадто багато можливостей для виправдання їхньої діяльності в росії.

На думку представників двох країн, такий підхід підриває санкційний режим ЄС і ускладнює тиск на російську економіку.

Франція та Німеччина відмовилися виключити це положення з пакету санкцій.

Вони наполягають на необхідності врахування делікатних ситуацій окремих компаній, що і стало причиною глухого кута на переговорах. Єврокомісія запропонувала перенести обговорення спірного пункту до наступного, 16-го пакету санкцій, проте цей крок також викликав критику з боку прибалтійських країн.

Затяжне обговорення 15-го пакету може відобразитися на загальній позиції Європейського Союзу щодо тиску на росію. Наступне засідання з цього питання заплановано на 16 грудня, але відсутність консенсусу між ключовими країнами ЄС вказує на поглиблення розбіжностей всередині блоку.

За даними Politico, суперечки щодо санкцій загострили напруженість між країнами Балтії, які традиційно займають жорстку позицію щодо росії, та більш обережними країнами, такими як Німеччина і Франція.
 

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Уперше з червня минулого року рф відновила закупівлі валюти та золота для поповнення свого Фонду національного добробуту.
вчора, 19:05
Політика
Це відбулося вперше з часу блокування Ормузької протоки.
вчора, 13:05
Війна
«Попри неодноразові попередження», Єгипет дозволив розвантажитися судну з краденим українським зерном.
05 травня, 17:34
Війна
Як монополія та накрутки на запчастинах роблять українські дрони неконкурентними.
04 травня, 13:36
Війна
Fire Point — не «перлина української оборони», а сама корупція, гігантський мародер, який заробляє величезні статки на війні.
02 травня, 08:26
Політика
Сьогодні о 11:35 було відновлено постачання нафти трубопроводом «Дружба».
22 квітня, 21:32