Лідери ЄС, які відвідують Київ, не обіцяють пришвидшення членства України

СВІТ
04.02.2023, 17:45
Лідери ЄС, які відвідують Київ, не обіцяють пришвидшення членства України

Правда про членство України

БРЮССЕЛЬ — Лідери Європейського Союзу, які відвідали Київ у п’ятницю, виклали шляхи, якими Україна повільно інтегруватиметься до блоку, але не взяли зобов’язань щодо швидкого членства.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн і президентом Європейської ради Шарлем Мішелем з метою вироблення зобов’язань щодо того, щоб Україна незабаром приєдналася до 27 країн-членів блоку, які представляють близько 450 мільйонів людей. 

Урсула Фон дер Ляйен
Урсула Фон дер Ляєн

«Наша мета абсолютно зрозуміла: розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі цього року», — сказав пан Зеленський ЗМІ у п’ятницю вдень у Києві. «Ми не втратимо жодного дня в нашій роботі, щоб зблизити Україну та ЄС».

Раніше український президент описав членство в ЄС як непохитну мету для країни, виділив урядові реформи, які, за його словами, були проведені попри війну, і сказав, що очікує, що країни ЄС визнають прогрес України на шляху до членства.

Європейські лідери повторили обіцянки, що Україна має майбутнє в Європейському Союзі, але не відповіли на коментар пана Зеленського про початок переговорів країни цього року.

У спільній заяві Україна-ЄС, опублікованій після зустрічей у Києві, йдеться, що Україна докладала зусиль для своєї заявки на приєднання до блоку, і що Європейська комісія запропонує оновлену інформацію навесні.

За останні кілька днів українська влада провела рейди та звільнила чиновників, намагаючись продемонструвати відданість боротьбі з корупцією — сферою занепокоєння західних союзників, які надають країні зброю та фінансову допомогу.

Україна має намір отримати сотні мільярдів доларів від Європейського Союзу та інших союзників, включаючи Сполучені Штати, на відновлення, і хоче показати, що ці кошти не будуть втрачені через корупцію.

Під тиском громадської думки та Сполучених Штатів, щоб проілюструвати довгострокову відданість блоку Україні, лідери ЄС погодилися надати країні, а також

Молдові, статус кандидата в червні. Але пані фон дер Ляєн і пан Мішель не мають дозволу від 27 членів ЄС давати обіцянки пану Зеленському або натякати, що вони будуть порушувати суворі правила блоку, щоб дозволити Україні швидше чи з більш м’якими вимогами ( Ситуація виглядає так, що те, що дипломати зазначили та те, що намагаються показати українцями, це дві різні речі. Є процедура, правила та норми, а прагнення Зеленського та натиск, швидше починають викликати протидію - Ред. Останній Бастіон ).

Членство в ЄС дало б Україні доступ до найбагатшої групи країн світу та найбільшої зони вільної торгівлі. Це також назавжди прив’яже країну до її європейських сусідів, створивши невійськовий, але важливий щит проти агресії росії.

Президент росії володимир путін вважає прагнення України до ЄС провокацією, оцінюючи їх як агресію проти росії.

Лідери ЄС, які відвідують Київ, не обіцяють пришвидшення членства України_3

Процес вступу до ЄС зазвичай займає десятиліття або довше і вимагає глибоких змін, спрямованих на приєднання до решти блоку. Проблеми для багатьох країн включають економічні реформи, захист незалежності судової влади та вільної преси, забезпечення конкурентоспроможної демократичної політичної системи та боротьбу з корупцією.
Україна хоче пришвидшити цей процес. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в нещодавньому інтерв'ю Politico заявив, що хотів би, щоб Україна приєдналася до блоку через два роки.

Ціль пана Шмигаля багато хто вважає нереальною, а президент Франції Еммануель Макрон заявив, що процес вступу України триватиме «десятиліття».

Пані фон дер Ляєн і пан Мішель у п’ятницю продемонстрували частину допомоги, яку ЄС уже пропонує Україні, включаючи позики; правове та технічне керівництво для початку інтеграції в ринок товарів і послуг ЄС; і допомога Україні у зміцненні її енергопостачання після того, як росія зазнала руйнівних ударів по її електроенергетичній інфраструктурі.

Пані фон дер Ляєн сказала, що вона готується викласти 10-й пакет санкцій ЄС проти економіки росії, присвячений до першої річниці вторгнення 24 лютого ( Маємо стійкі переконання, що санкції мають нести нищівний характер для ворога та агресора в особі рф, а не бути такою собі церемоніальною зброєю, яка застосовується на знаменні дати та ювілеї. Діяти потрібно рішуче і швидко, адже кожен день коштує життів наших захисників, як казав Карл фон Клаузевіц "Війна ведеться до перемоги й крапка" - Ред. Останній Бастіон ).

Автори: Матіна Стівіс - Гріднеф, - The New York Times,

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Економіка
За даними Єврокомісії, понад 2800 навчальних закладів в Україні було зруйновано чи пошкоджено внаслідок російської агресії
29.12.2022, 21:10
Світ
У ніч на 18 січня, після тривалих суперечок і внутрішніх розборок, сіоністська банда оголосила про «ратифікацію» угоди з ХАМАС.
19:49
Світ
За останні шість місяців керівництво «Telegram» передало владі різних країн інформацію про понад 10 тисяч користувачів.
19:33
Світ
Голосування у першому турі виборів президента Польщі відбудеться 18 травня 2025 року.
17:30
Світ
Трамп ще під час своєї передвиборчої кампанії обіцяв запустити «наймасштабнішу програму депортації в історії США».
11:42
Світ
Його директору виділили почесне місце на церемонії — ЗМІ.
вчора, 15:27