Литовський сейм визнав ПВК "Вагнер" терористичною організацією

СВІТ
14.03.2023, 13:15
Литовський сейм визнав ПВК "Вагнер" терористичною організацією

Сейм визнав, що ПВК "Вагнер" є терористичною організацією, а її члени та найманці становлять загрозу безпеці держави та суспільства

Сейм Литви ухвалив резолюцію про визнання російської приватної військової компанії "Вагнер" терористичною організацією.

Про це, як пише медіа агенція "Останній Бастіон", повідомляє агентство BNS.

У прийнятій у вівторок резолюції зазначено, що російська приватна військова компанія "Вагнер" є терористичною організацією, а її члени та найманці становлять загрозу безпеці держави та суспільства.

Водночас парламент Литви рішуче засудив використання будь-яких груп найманців, таких як "Вагнер", створених за підтримки російської влади, для здійснення злочинів агресії в Україні.

За резолюцію Сейму проголосували одноголосно 117 членів Сейму.

"З початку військового вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році 24 лютого військовослужбовці російської федерації та найманці приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у бойових діях на боці агресора, вчиняють систематичні тяжкі злочини агресії – вбивства та катування мирного населення України, бомбардування житлових будинків та інших цивільних об’єктів, – що прирівнюється до тероризму", – йдеться в ухваленому документі.

У резолюції Сейму наголошується, що приватна військова компанія "Вагнер", заснована наближеним до президента рф євгєнієм прігожиним, є тіньовим інструментом російської влади.

За словами Лауринса Кащюнаса, одного з ініціаторів резолюції, такі компанії все частіше використовуються росією у військових конфліктах.

"Щойно представлена публічна оцінка загроз наших литовських розвідувальних служб стверджує, що такі приватні військові та охоронні компанії можуть мати можливість проводити обмежені операції проти Литви", — сказав політик.

Прийнята резолюція закликала інші країни визнати російську приватну військову компанію "Вагнер" терористичною організацією. Сейм також наголошує на необхідності для Литви прийняти закон про запобігання тероризму, який передбачає конкретні критерії, на основі яких уряд або уповноважена ним установа затверджуватиме список терористичних організацій, а також санкції, визначені в чинних законах.


Варто зауважити, що в листопаді 2022 року ФБР США оголосило у розшук засновника ПВК "Вагнер".

Литовський сейм визнав ПВК

У ФБР зазначають, що євген пригожин підозрюється у змові з метою перешкоджання та знищення законних функцій Федеральної виборчої комісії, Міністерства юстиції Сполучених Штатів Америки, а також Державного департаменту Штатів.

Також зазначається, що з 16 лютого 2018 року на євгенія  прігожина рішенням окружного суду округу Колумбія був виданий федеральний ордер на арешт. Це сталося після того, як його обґрунтовано звинуватили у змові з метою шахрайства проти США.

Британія, на відміну від США, готує документ про визнання банди "Вагнера" терористичною організацією, а не злочинним угрупуванням

Велика Британія готує рішення про визнання російської приватної військової компанії Вагнера терористичною організацією.

Якщо британська влада піде на цей крок, то членство у ПВК Вагнера буде визнано кримінальним злочином, буде заборонено відвідування усіх заходів угрупування та публічне носіння його символіки. Крім того, ця ініціатива може вплинути на можливості ПВК залучати гроші через фінансові установи Великої Британії.

21 січня Міністерство фінансів США оголосить ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією і запровадять нові санкції проти цієї групи та її глобальних союзників.

"Ці дії визнають трансконтинентальну загрозу, яку становить "Вагнер", у тому числі завдяки її серйозній злочинній діяльності, що продовжується", — сказав координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі журналістам у Білому домі. 

Читайте також:
Війна
Сіоністський режим терористичної держави Ізраїля вибирає цілі у Ґазі, послуговуючись програмою «Lavender». Це збільшило кількість жертв.
10 квітня, 12:18
Війна
Російський отруйний слід тягнеться до Вашинґтона. За атаками «неврологічною зброєю» на американських дипломатів стоїть Кремль.
08 квітня, 21:39
Опінії
Ласкаво просимо в нову реальність, у якій ніхто не зможе почуватися в безпеці.
30 березня, 18:15
Опінії
Бо керівництво рф вже знає, що Україна ніколи не буде російською - так не діставайся вже ти нікому.
27 березня, 10:35
Війна
Московити хочуть залишити 2 найбільші (за кількістю населення) обласні центри України без електрики. Діють, як заповідали попередники.
26 березня, 21:32
Опінії
росія проголосувала за війну і тепер у путіна розвʼязані руки на все.
23 березня, 14:28