Литва готова направити військових інструкторів в Україну

ВІЙНА
31 травня, 11:00
Литва готова направити військових інструкторів в Україну

Раніше про відправку військових інструкторів в Україну заявили у Франції.

Литва готова направити свій військовий контингент в Україну, щоб допомогти в підготовці військ, заявила прем’єр-міністерка країни Інгріда Шимоніте.

Про це повідомляє Bloomberg.

Шимоніте нагадала, що Литва допомагала навчати українських військових ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну, і між литовськими і українськими збройними силами існує давня співпраця.

Пряма мова литовської прем’єрки:

«І ми тренуємо їх у третіх країнах, ми тренуємо їх у Литві. І якщо буде потрібно, можливо, тренуватиме їх (українських солдатів, – ред.) також в Україні у партнерстві з країнами, які захочуть це зробити».

Шимоніте підкреслила, що необхідно робити все, щоб допомогти Україні, яка у війні проти рф відстоює свій суверенітет і територіальну цілісність.

Напередодні агентство Reuters повідомило, що Франція незабаром може відправити військових інструкторів в Україну, незважаючи на занепокоєння деяких союзників і критику з боку росії.

За даними видання Le Monde, французький президент Емманюель Макрон прагне створити коаліцію держав, готових відправити військових інструкторів для навчання українських солдатів безпосередньо в Україну.

Читайте також:
Війна
А де мільйон дронів Зеленського?
11 липня, 09:05
Війна
Україна отримала від Німеччини нове озброєння
09 липня, 09:07
Війна
Нідерланди та ще одна країна змогли зібрати повноцінний ракетний комплекс із різних елементів
22 червня, 07:46
Війна
ЗСУ отримають системи ППО IRIS-T, системи HIMARS та бронетехніку
14 червня, 16:22
Війна
ЗСУ отримають пускові установки та ракети «Mistral»
11 червня, 17:35
Опінії
Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.
09 червня, 12:54