Ліван на порозі гуманітарної катастрофи: понад 1 млн дітей вже рік не вчилися у школах

СВІТ
01.04.2021, 10:37
Ліван на порозі гуманітарної катастрофи: понад 1 млн дітей вже рік не вчилися у школах
Фото: Pinterest

Від початку пандемії COVID-19 не менш як 1,2 мільйона ліванських дітей позбавлені можливості здобувати освіту у навчальних закладах країни.

Головними причинами цього є тривала урядова нестабільність і відсутність у більшості школярів доступу до інтернету через бідність, інформує видання "Al Jazeera".

Фактично, прийдешня криза освіти накладеться на нинішню політичну, соціально-економічну та епідеміологічну, яким влада Лівану не можу дати раду вже рік.

«Ми на порозі великої гуманітарної катастрофи, першої такої великої з часів Громадянської війни. Наші діти вразливі, ймовірно, вони ніколи не повернуться до школи. Освіта для сотень тисяч дітей у Лівані висить на волосині, їхні сім'ї не можуть дозволити собі відправляти їх до школи через нестачу грошей на посібники, підручники та інше необхідне для навчання приладдя», — прокоментувала кричущу ситуацію директор неурядової організації "Save the Children. Lebanon" Дженніфер Мурхед.

Вона також підкреслила, що станом на тепер показник рівня грамотності серед ліванських дітей істотно знизився у порівняні з їхніми однолітками у сусідніх країнах Близького Сходу.

«Як і під час багатьох криз, саме найбідніші діти Лівану перебувають у зоні ризику, і ця ситуація з кожним днем тільки погіршується. Чим довше наша малеча буде поза навчальними класами, тим більше вона відставатиме у розвитку, що у кінцевому підсумку призведе до зростання рівня дитячої праці, дитячих шлюбів та інших форм жорстокого поводження й експлуатації», — зазначила Дженніфер Мурхед.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", колапс банківської системи, спалах COVID-19 і вибух у порту Бейрута спонукали сотні медиків покинути рідний Ліван.

Читайте також:
Світ
Попри воєнну поразку в Україні та повне виведення контингенту з Сирії московія намагається зберегти свій вплив на Близькому Сході.
15 травня, 20:34
Світ
Самозваний президент Сирії та путінська маріонетка Башар аль-Асад зустрівся з верховним лідером Ірану.
09 травня, 09:12
Світ
Російська федерація вимушена повністю оголити близькосхідний (південний) фланг, аби здобути хоч якусь, навіть Піррову, перемогу в Україні.
07 травня, 22:46
Світ
У підконтрольній протурецьким сирійським повстанцям провінції Ідліб розгорнули сучасні містечка для розселення мігрантів.
05 травня, 08:58
Світ
Упродовж 11-річної війни карателі російсько-іранського диктатора-маріонетки Башара аль-Асада вбивали по 1000 опозиціонерів на рік.
15 квітня, 08:02
Війна
У зв'язку з тим, що російська орда зазнає величезних втрат серед особового складу, країна-агресор продовжує шукати нових найманців.
27 березня, 22:51