Ліван на порозі гуманітарної катастрофи: понад 1 млн дітей вже рік не вчилися у школах

СВІТ
01 квітня, 10:37
Ліван на порозі гуманітарної катастрофи: понад 1 млн дітей вже рік не вчилися у школах
Фото: Pinterest

Від початку пандемії COVID-19 не менш як 1,2 мільйона ліванських дітей позбавлені можливості здобувати освіту у навчальних закладах країни.

Головними причинами цього є тривала урядова нестабільність і відсутність у більшості школярів доступу до інтернету через бідність, інформує видання "Al Jazeera".

Фактично, прийдешня криза освіти накладеться на нинішню політичну, соціально-економічну та епідеміологічну, яким влада Лівану не можу дати раду вже рік.

«Ми на порозі великої гуманітарної катастрофи, першої такої великої з часів Громадянської війни. Наші діти вразливі, ймовірно, вони ніколи не повернуться до школи. Освіта для сотень тисяч дітей у Лівані висить на волосині, їхні сім'ї не можуть дозволити собі відправляти їх до школи через нестачу грошей на посібники, підручники та інше необхідне для навчання приладдя», — прокоментувала кричущу ситуацію директор неурядової організації "Save the Children. Lebanon" Дженніфер Мурхед.

Вона також підкреслила, що станом на тепер показник рівня грамотності серед ліванських дітей істотно знизився у порівняні з їхніми однолітками у сусідніх країнах Близького Сходу.

«Як і під час багатьох криз, саме найбідніші діти Лівану перебувають у зоні ризику, і ця ситуація з кожним днем тільки погіршується. Чим довше наша малеча буде поза навчальними класами, тим більше вона відставатиме у розвитку, що у кінцевому підсумку призведе до зростання рівня дитячої праці, дитячих шлюбів та інших форм жорстокого поводження й експлуатації», — зазначила Дженніфер Мурхед.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", колапс банківської системи, спалах COVID-19 і вибух у порту Бейрута спонукали сотні медиків покинути рідний Ліван.

Читайте також:
Наслідний саудівський принц Мугаммад ібн Салман розраховує на підтримку Джозефа Байдена у питанні відновлення відносин з Іраном.
29 квітня, 12:15
Останні тривожні події на Західному березі річки Йордан свідчать про недотримання Ізраїлем прав людини та демократичних свобод.
27 квітня, 10:27
Розрекламована ізраїльська протиповітряна оборона "Залізний купол" не змогла перехопити ракету, випущену з території сусідньої Сирії.
22 квітня, 12:56
Для досягнення мети політики цієї карликової держави ні з чим не рахуються.
11 квітня, 20:23
Єрусалимський окружний суд почав розгляд справи, порушеної прокуратурою Держави Ізраїль проти чинного прем'єр-міністра.
06 квітня, 10:23
Військова коаліція під проводом Саудівської Аравії відновила нальоти на єменську столицю Сану, зайняту хуситськими бандформуваннями.
22 березня, 09:42