Львівська влада відмовила РФ в ексгумації тіла солдата, якого поховали замість розвідника Кузнєцова

ПОЛІТИКА
22.10.2021, 16:14
Тут лежить хтось інший
Тут лежить хтось інший
Фото: Вголос

Львівські депутати та чиновники зовсім не вивчали українську історію.

Виконком Львівської міської ради не погодився з рішенням суду та не дозволив ексгумувати й останки солдата, якого поховали замість агента радянського агента і терориста НКВС Миколи Кузнєцова. 

За відповідне рішення всі члени виконкому проголосували одноголосно, повідомляє видання «Вголос».

На думку секретаря Львівської міськради Маркіяна Лопачака, таке рішення суду є намаганням спонукати львів'ян до співпраці з країною-агресором.

«Черговий суд вчергове спонукав Львівську міську раду передати останки совєцького диверсанта, агента НКВС Миколи Кузнєцова його родичам у Московію. І Львівська міська рада вчергове відмовилася одноголосним рішенням виконавчого комітету. Бо позиція Львова чітка і незмінна: ніякої співпраці з агресором, одвічним ворогом України і вбивцею українців не може бути», – заявив він. 

Разом з тим дивує не це. Дивує поголовна довіра львівських депутатів та чиновників до радянських міфів. 

Так, одним з міфів є як раз уявлення про героїчну смерть терориста у бою з бандерівцями та те, що він підірвався гранатою, щоб не здаватися у полон.

Як міфом є його поховання у Львові.

Насправді Кузнєцов загинув від рук бандерівців, але до бандерівців він прийшов сам, щоб проникнути у ряди підпілля для розвалу руху зсередини.

Львівська влада відмовила РФ в ексгумації тіла солдата, якого поховали замість розвідника Кузнєцова_1

Своєю чергою, Останній Бастіон повідомляв, що про арешт Кузнєцова свідчили одразу три оунівці, які мали відношення до спецслужб ОУН, але не були тісно пов'язаними між собою.

Артем Петренчук — контррозвідник ОУН, який брав участь в арешті терориста і залишив спогади про арешт агента.

Також у своїй книзі Служба Безпеки революційної ОУН у боротьбі з НКВД-НКГБ-МГБ-КГБ керівник розвідки ЗЧ ОУН Мудрик підтверджував інформацію, що Кузнєцов потрапив у полон і після закінчення слідства його було знищено.

Третій за ліком, хто свідчив про арешт терориста — Лука ‌Павлишин,‌ ‌колишній ‌військовий ‌референта ‌УПА‌ ‌«Південь»,‌ який посилався на слова самого шефа СБ ОУН:

«Ось‌ ‌як‌ ‌сам‌ ‌керівник‌ ‌СБ‌ ‌ОУН‌ ‌Микола‌ ‌Арсенич‌ ‌пояснював‌ ‌причину‌ ‌чисток‌ ‌в‌ ‌ОУН,‌ ‌які‌ ‌мали‌ ‌місце‌ ‌в‌ ‌березні-квітні‌ ‌44‌ ‌року: Біля‌ ‌Рівного‌ СБ-істи ‌зловили‌ ‌велику‌ ‌більшовицьку‌ ‌рибу‌ ‌–‌ ‌розвідника‌ ‌у‌ ‌формі‌ ‌німецького‌ ‌офіцера.‌
Він‌ ‌вже‌ ‌встиг‌ ‌вбити‌ ‌багатьох‌ ‌німецьких‌ ‌високопосадовців‌ ‌у‌ ‌Рівному‌ ‌та‌ ‌Львові»
,‌ ‌–‌ ‌згадував‌ ‌Лука‌ ‌Павлишин.‌

Інформація,‌ ‌надана‌ ‌Артемом‌ ‌Петренчуком,‌ ‌повністю‌ ‌збігається‌ також ‌з‌ ‌тим,‌ ‌що‌ ‌переповів у своїй книзі військовий референт УПА Південь‌ ‌Лука‌ ‌Павлишин,‌ знову ж таки посилаючись‌ ‌на‌ ‌шефа‌ ‌СБ‌ ‌ОУН‌ ‌Миколу‌ ‌Арсенича:

Умова‌ ‌була‌ ‌така:‌ ‌щоб‌ ‌не‌ ‌катували‌ ‌під‌ ‌час‌ ‌допитів,‌ ‌добре‌ ‌годували‌ ‌і,‌ ‌звичайно,‌ ‌зберегли‌ ‌йому‌ ‌життя.‌

За це він погодився працювати на ОУН та здав своє численне підпілля.

Але‌ ‌Миколу‌ ‌Кузнєцова‌ ‌таки‌ ‌розстріляли,‌ ‌і‌ ‌його‌ ‌тіло‌ ‌поховано‌ ‌неподалік‌ ‌містечка‌ ‌Дубно,‌ ‌що‌ ‌на‌ ‌Рівненщині.‌

В ‌результаті‌ ‌свідчень‌ Кузнєцова ‌виявили‌, дійсно, ‌величезну‌ ‌сітку‌ ‌–‌ ‌близько‌ ‌300-от‌ ‌розвідників‌ ‌та‌ ‌агентів‌ ‌в‌ ‌рядах‌ ‌УПА і ОУН.‌

До слова, Артем‌ ‌Петренчук‌ ‌за‌ ‌свого‌ ‌життя‌ ‌не‌ ‌пояснював‌ ‌масштаб‌ ‌чисток‌ ‌в‌ ‌ОУН‌ ‌і‌ ‌УПА,‌ ‌які‌ ‌мали‌ ‌місце‌ ‌в‌ ‌березні-квітні‌ ‌44‌ ‌року,‌ ‌після того, як ‌ту‌ ‌велику‌ ‌більшовицьку‌ ‌рибу‌ ‌зловили…‌

Але‌ ‌про‌ ‌це‌ ‌він‌ ‌говорив‌ ‌своїй‌ ‌дружині‌ – розвідниці ОУН –‌ ‌Надії‌ ‌Петренчук,‌ ‌яка‌  ‌вже‌ ‌задовго‌ ‌після‌ ‌смерті‌ ‌чоловіка – Артема‌ розповіла,‌ ‌що,‌ ‌коли‌ ‌взяли‌ ‌Кузнєцова,‌ ‌то‌ ‌в‌ ‌результаті‌ ‌його‌ ‌свідчень‌ ‌виявили‌  ‌300-от‌ ‌розвідників‌ ‌та‌ ‌агентів‌ ‌в‌ ‌рядах‌ ‌УПА й ОУН.‌

Виходячи з вищенаведеного, залишається побажати членам виконкому Львівської міськради більш детально підходити до джерел інформації. 

А керуючись принципами гуманності, справжнє тіло мертвого ворога варто таки було б повернути рідним, якби його вдалося б знайти.

Це було б справедливо і стосовно останків людини, яку поховали замість Кузнєцова у Львові.

Читайте також:
Війна
Як побудована машина пропаганди? Маріупольський досвід.
21 червня, 20:34
Війна
Російські окупаційно-терористичні сили поновили інформаційний тиск на українців південних регіонів, погрожуючи штурмом великих міст.
30 травня, 20:27
Війна
44-річний ексочільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василь Бурба вступив до лав Територіальної оборони Києва.
08 квітня, 19:01
Війна
Керівництво Організації Об'єднаних Націй розкритикувало московитів щодо необґрунтовано звинувачення України у наявності біологічної зброї.
13 березня, 19:12
Світ
Ці дії спрямовані на посилення міграційної кризи на кордоні з Польщею
02.12.2021, 15:38
Опінії
Наперекір путінській мантрі про "адін народ", Кремль рішуче веде антиукраїнську пропаґанду, зухвало переписуючи історію.
02.09.2021, 09:13