Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень

16.09.2023, 08:26
Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень

Натомість у Полтаві підлеглі інваліда 2-гої групи Володимира Салогуба продовжують безсоромно красти

Посадовців управління ДСНС у Львівській області перевіряють на причетність до збитків у 5,9 млн гривень при закупівлях товарів оборонного призначення.

Про це йдеться у матеріалах кримінального провадження № 62023140120000481 за ч. 2 ст. 364 КК.

ДБР зацікавили закупівлі у період з 2022 по початок квітня 2023 року.

Мова йде про угоди з ТзОВ «Торговий дім «Юніпрайм»; ПП «Транс-Авто-Д»; ТзОВ «Промислова компанія «Пожмашина», ТОВ «Валідус спецавто»; ТОВ «Компанія Тітал», допустили порушення, які призвели до збитків державі на суму 5,9 млн гривень.

Порушення знайшли в ході ревізії Західного офісу Держаудитслужби. Встановлено, що з серпня по грудень 2022 року укладено 22 договори без застосування електронної системи закупівель, на загальну суму 148,36 млн гривень.

У порушення постанов Кабміну, управлінням ДСНС укладено 12 договорів на загальну суму фактичної оплати 70,58 млн гривень без використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель, визначених законом № 922.

Також, у ході ревізії, встановлено, що передбачено закупівлю автопідіймача пожежного АПТК-30 (ML150E25) на базі шасі Iveco Eurocargo ML150Е25. Угоду уклали з ТОВ «Компанія Тітал» за 20 млн гривень. ДБР запросила доступ до документації на авто.


Натомість у Полтаві ДБР взагалі не цікавиться корупційними справами Володимира Салогуба, що очолив ДСНС України у Полтавській області маючи 2-гу групу інвалідності.

Наприкінці 2014 року в службовій кар’єрі начальника оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Полтавській області полковника служби цивільного захисту Володимира Анатолійовича Салогуба сталася непересічна подія - він звільнився у відставку за «станом здоров’я», набув пенсію, та почав нове життя.

Обласна МСЕК знайшла у нього невиліковну хворобу, та ВСТАНОВИЛА  2-ГУ  ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ  ДОВІЧНО.

Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_1
Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_3

Отримавши страхову виплату у сумі близько пів мільйона гривень, за «набуту під час служби в ДСНС хворобу», Салогуб почав нове життя – пішов працювати начальником відділення технічного забезпечення групи матеріально-технічного забезпечення Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Полтавській області.

Салогуб, окрім зарплатні у ДСНС (та корупційних прибутків), оформив собі пенсію за вислугою років.

З грудня 2015 року Володимир Салогуб, за протекцією шпротоїда Головка стає начальником Головного управління ДСНС України у Полтавській області, маючи до сьогодні статус інваліда 2-ї групи.

Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_5

Далі, через деякий період часу, дива тільки продовжувалися, бо Салогуба відновили у званні полковника. Ця подія стала «шоком» та дивом для всієї ДСНС, бо вперше в історії служби з’явилося нове «статусне звання» - «інвалід–полковник, або полковник – інвалід (2-ї групи)».

Напевне на той час голова ДСНС Микола Чечоткін таким чином за «невелике» «дякую» «вгамовував кадровий голод служби» після свого попередника Сергія Бочковського, якого заарештували під час засідання уряду, та призначав будь-кого, хто був одягнутий у красиву форму, або того, хто підносив особисто.

Кілька років тому Володимир Салогуб, начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області вирішив змінити начальника відділу кадрів, бо дійсний начальник відділу кадрів Анатолій Стадниченко став нарешті мудрим, та не так жваво виконував забаганки керманича.

Новим кандидатом на посаду кадрового «решали» стала Лариса Мандриченко, особа, що славно відома серед працівників та ветеранів Головного управління.

Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_7

Призначаючи її на посаду, Володимир Салогуб, як завжди, був красномовним та обіцяв усілякі блага за слухняність.

Обіцяв її сина прийняти на службу, та вручити погони офіцера. За такий оберемок щастя вимагав слухняності та виконання усіх забаганок.

І вона погодилася, і стала служити йому як Господу, виконуючи усі його забаганки, порушуючи Закон та принципи моралі. 

Далі трапилося, так як й обіцялося. Начальник відділу кадрів Головного управління ДСНС України у Полтавській області полковник служби цивільного захисту Лариса Мандриченко влаштувала на роботу в Головне управління ДСНС України у Полтавській області свого сина Дениса Мандриченка, а Володимир Салогуб невдовзі вручив йому погони лейтенанта служби цивільного захисту.

Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_9

Народна мудрість, у випадках, коли не відаєш, що робити, відсилає до першоджерел, тобто літератури. У даному випадку до ЗАКОНУ.

Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_11

У 2020-му році у Володимира Салогуба сталася неприємність... ГУ ПФУ України у Полтавській області перестало виплачувати Салогубу пенсію.

У ПФУ це аргументували тим, що Салогуб проходить службу в Головному управління ДСНС України у Полтавській області за контрактом з 19 жовтня 2017 року, а тому виплату пенсії припинено з 01 квітня 2020 року.

19 жовтня 2017 року набув чинності контракт 51/17 про проходження служби цивільного захисту, який укладено між  Сагогубом В.А. та головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій Чечоткіним.

Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 580 від 19 жовтня 2017 року колишнього полковника служби цивільного захисту Салогуба В.А. , який уклав контракт про проходження служби цивільного захисту строком на 5 років, зараховано у кадри Державної служби України з надзвичайних ситуацій у спеціальному званні полковник служби цивільного захисту та за його згодою призначили начальником служби цивільного захисту Головного управління ДСНС України у Полтавській області.

Відповідно до протоколу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Салогубу В.А. 01 квітня 2020 року здійснено перерахунок пенсії та припинено її нарахування та виплату.

Салогубу такий розвиток подій не сподобався, і він звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до ПФУ, у якому просив:

  • визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо припинення нарахування та виплати Салогубу В.А. пенсійного забезпечення з 01 квітня 2020 року;
  • зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області поновити нарахування і виплату Салогубу В.А. пенсійного забезпечення відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" починаючи з 01 квітня 2020 року

Справу розглядав голова Полтавського окружного адміністративного суду Сергій Олександрович Удовіченко, який повністю задовольнив позов Салогуба.

Але цього Салогубу виявилося замало.

У 2021 році Володимир Салогуб знову звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Цього разу він просив:

  • визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо не проведення з 01 квітня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії Салогубу В.А. на підставі виданої Головним управлінням ДСНС України у Полтавській області оновленої довідки від 22.04.2021 №04-147/12 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019, складеної із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
  • зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії Салогубу В.А. на підставі виданої Головним управлінням ДСНС України у Полтавській області оновленої довідки від 22.04.2021 №04-147/12 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, взявши до розрахунку всі щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, включені до неї, та зобов`язати виплатити перераховану з 01 квітня 2019 року пенсію, із урахуванням фактичних виплат, проведених на день набрання законної сили судовим рішенням.

І у цьому випадку він отримав позитивне рішення суду. 7 червня 2021 року суддя ПОАС І.Г. Ясиновський повністю задовольнив позовні вимоги Салогуба.

Прогляньте відео, і Вам, і правоохоронцям стане зрозуміло – купив діагноз та інвалідність, ще й отримав за це страхову виплату.

На відео ми бачимо, що у Володимира Салогуба немає навіть натяку на інвалідність.

Тож правоохоронці мають негайно перевірити наявність підстав для надання Салогубу інвалідності.

Варто зауважити, що посада очільника ДСНС України у Полтавській області принесла Володимиру Салогубу чималу фінансову вигоду.

29 вересня 2022 року він придбав новий автомобіль LEXUS NX 200.

Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_13

На вторинному ринку такий автомобіль зараз коштує від 46 до 62 тисяч доларів США.

Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_15
Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_17

Нагадуємо, що "Останній Бастіон" не вперше звертає увагу на корупцію в ГУ ДСНС України у Полтавській області.

У грудні 2022 року ДСНС України у Полтавській області вирішило витратити бюджетні кошти на капітальний ремонт власного приміщення.

За дивним збігом обставин, закупівля була оголошена в кінці бюджетного року, коли ДСНС потрібно було освоїти бюджетні кошти.

Які роботи мали проводитися і які роботи було проведено - невідомо, як невідомо і про строки проведення робіт, адже договір з ПП "ВІАЛБУД-ПОЛТАВА" так і не був опублікований.

Держаудитслужба мала б ретельно перевірити дану закупівлю, адже є цілком обґрунтовані підозри, що жодні ремонтні роботи у приміщенні ДСНС України у Полтавській області не проводилися.

Володимир Салогуб уже фігурував у корупційному скандалі. Це сталося через його кума та водночас очільника Лубенського районного відділу ГУ ДСНС в Полтавській області Володимира Башлія.

Але тоді Салогубу та Башлію вдалося уникнути відповідальності.

Тож доволі дивно те, що сувору догану Салогубу оголосили лише зараз.

Як дивно і те, що в ДСНС України та ДБР досі закривають очі на розкрадання Салогубом та його поплічниками пального.

Наприкінці 2021 року Володимир Салогуб та його заступник з питань нагляду за пожежною і техногенною безпекою Володимир Гришанін вступили в злочинну змову з в.о. директора Кременчуцького НПЗ Русланом Ляпкою, та в обмін на відсутність перевірок та не притягнення до відповідальності з боку ДСНС вони стали щомісячно отримувати від заводу "благодійну допомогу" бензином А95 у кількості 6 тонн.

Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень_19

Для цього була організована наступна схема:

Кременчуцький НПЗ щомісяця переказував гроші за 6 тонн бензину А95 на фірму "АВІАС" "ТОРГОВИЙ ДІМ "КРЕМЕНЧУКНАФТОПРОДУКТСЕРВІС", головою наглядової ради якого є Павло Хованець.

Хованець віддавав бензин у талонах своєї мережі заправок благодійному фонду. Це все оформлялося через Полтавську обласну благодійну організацію "ФОНД БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ", керівником якого В'ячеслав Вишня, який за документами передавав цей бензин до Кременчуцького, Миргородського та Лубенського загонів ДСНС Полтавської області, де він списувався.

Цей фонд має доволі цікаву історію.

Заснований він був у далекому 2008 році. Він продовжує працювати дотепер, але у 2011 році він опинився під пильною увагою СБУ.

Управлінням СБ України в Полтавській області, на виконання завдань покладених на органи СБ України здійснювалася перевірка фінансово-господарської діяльності посадових осіб УМНС України в Полтавській області та Полтавської обласної благодійної організації «Фонд безпеки життєдіяльності» при УМНСУ в Полтавській області.

Було встановлено, що співробітниками Управління МНС України в Полтавській області під час перевірок обєктів підприємницької діяльності Полтавської області, створюються умови для того, щоб керівники чи особи відповідальні за протипожежну безпеку, надавали спонсорську грошову допомогу. У разі згоди СПД надати спонсорську допомогу, грошові кошти перераховуються на рахунок Фонду.

Суми грошових коштів, які перераховуються приватними структурами на рахунок зазначеного благодійного Фонду в залежності від виду обєкта який вводиться в експлуатацію чи перевіряється можуть сягати від 10 тисяч грн. до 20 тисяч грн.

У подальшому грошові кошти перераховуються з рахунку Фонду на рахунки комерційних структур, через можливості яких переводяться в готівку. Також, за вказані грошові кошти здійснюється придбання матеріальних цінностей, нібито для потреб Управління, які в подальшому не ставляться на бухгалтерський облік, а привласнюються посадовими особами Управління МНС України в Полтавській області.

Таким чином, дії посадових осіб УМНС України в Полтавській області та Фонду наносили шкоду державним інтересам у фінансовій та кредитно-банківській сфері.

Як бачимо, 12 років тому схема хабарів через «Фонд безпеки життєдіяльності» вже працювала, але Салогуб, Гришанін та Вишня вирішили її дещо модернізувати, щоб менше привертати увагу правоохоронців.

Варто також зазначити, що з самого початку діяльності фонду його незмінним керівником був і є В'ячеслав Вишня.

У 2011 щость пішло не так, чи то ДСНСникам вдалося знайти спільну мову з СБУшниками, чи то виникли якісь важливіші справи, але до логічного завершення справву спецслужбісти не довели.

А даремно, адже знахабнілі ДСНСники продовжують свою протиправну діяльність донині.

Виникає логічне питання : чому фонд не профінансував капітальний ремонт приміщення ДСНС у Полтавській області ? Невже у Вишні не знайшлося б 6 мільйонів гривень ? Впевнені, що якщо правоохоронці знову візьмуться за «Фонд безпеки життєдіяльності», то знайдуть там набагато більше... Але Салогуб вирішив взяти 6 мільйонів з бюджету воюючої країни.

В'ячеслав Вишня тісно пов'язаний з ГУ ДСНС у Полтавській області, він тривалий час є "завідувачем виставки / ГУ ДСНС України у Полтавській області".

Ба більше, за даними аналітичної системи YouControl, окрім «Фонду безпеки життєдіяльності» В'ячеслав Миколайович пов'язаний з іншими благодійними та громадськими організаціями, які зареєстровані за однією адресою з  «Фондом безпеки життєдіяльності».

Правоохоронці так і не звернули увагу на їх "благодійну" та "громадську" діяльність в інтересах ДСНС України у Полтавській області.

Варто також зазначити, що співробітники ДСНС у Полтавській області є отримувачами доходу від БО та ГО під керівництвом Вишні.

Повертаючись до схеми з Кременчуцьким НПЗ, варто зауважити, що фактично на підрозділи передавалися лише 3 тонни, а 3 тонни розкрадалися Салогубом та Гришаніним. Свою частку мав і Вишня.

У пожежній охороні бензин А95 мало застосовується, списати правильно його неможливо, тим більше у такій кількості і вже з мінусом 50%. Тим паче, що крім "благодійного пального" ДСНС закуповувало пальне через Prozorro.

Таким чином у схему крадіжки під час війни було втягнуто цілу групу співробітників, а Салогуб та Гришанін щомісяця незаконно збагачувалися.

Про системну корупцію очільника ДСНС у Полтавській область та його некомпетентність свідчать і результати відомчої перевірки та аудиту ГУ ДСНС України у Полтавській області.

У червні 2023 року відбулася перевірка ГУ ДСНС України у Полтавській області. Перевірка стосувалася питань запобігання надзвичайним ситуаціям, державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки.

З 19 по 23 червня 2023 року було проведено перевірку діяльності ГУ ДСНС України у Полтавській області та його структурних підрозділів щодо стану виконання покладених завдань, а також вимог законів і інших НПА у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту населення.

Проведена перевірка виявила численні порушення у роботі ГУ ДСНС у Полтавській області та підпорядкованих підрозділах.

Комісія ДСНС оцінила роботу ГУ ДСНС України у Полтавській області з питань запобігання надзвичайним ситуаціям, державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, як незадовільну.


Ми вважаємо, що звіт комісії ДСНС має зацікавити правоохоронні органи, адже виявлені порушення свідчать про тотальну корупцію в ГУ ДСНС України у Полтавській області.

Держаудитслужбою було проведено перевірку діяльності ГУ ДСНС у Полтавській області.

За результатами аудиту було виявлено порушень на 17 мільйонів гривень !

Даний факт не міг залишитися поза увагою керівництва ДСНС України. Як результат, Володимиру Салогубу було оголошено сувору догану...

Ми дуже здивовані такими ліберальними рішеннями керівництва ДСНС України. Замість того, щоб звільнити Володимира Салогуба із займаної посади, та направити матеріали до правоохоронних органів, ДСНС України оголошує Салогубу сувору догану.

Як бачимо, інвалідність не заважає Володимиру Салогубу красти.

Враховуючи викладене, у діях посадових осіб ДСНС України у Полтавській області вбачаються ознаки злочинів передбачених ст.ст. ККУ :  Стаття 191 - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; Стаття 209 - легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом; Стаття 210 - Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (станом на 01.01.2022 становить 1 240 500 грн); Стаття 364 - зловживання владою або службовим становищем (наприклад, свідоме порушення закону всупереч інтересам служби з метою отримання для себе або інших осіб матеріальних благ, якщо це спричинило матеріальну шкоду державі на суму, яка в 100 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян (станом на 01.01.2022 > 124 050 грн); Стаття 368 - Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання  неправомірної вигоди службовою особою; Стаття 368-5 - незаконне збагачення (набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на 6500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (станом на 01.01.2022 > 8 063 250 грн); Стаття 369-2 - Зловживання впливом.

Додатковою кваліфікуючою ознакою даних злочинів є те, що вони були вчинені під час дії воєнного стану.

Уважати дану публікацію офіційним повідомленням ДБР, НАБУ та САП про злочин, вчинений посадовими особами ГУ ДСНС у Полтавській області.

Уважати дану публікацію офіційним повідомленням до Національної поліції України про злочин, вчинений посадовими особами Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи.

Уважати дану публікацію офіційним зверненням до НАЗК з вимогою провести моніторинг способу життя начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Салогуба Володимира Анатолійовича. Встановити відповідність витрат його родини отриманим доходам.

Далі є ряд запитань до керівництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій та мінімум 4-х правоохоронних органів:

  • Чи буде покараний начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб за НАВМИСНІ посадові та корупційні злочини?
  • Чи буде звільнена начальник відділу кадрів ГУ ДСНС України у Полтавській області Лариса Мандриченко за НАВМИСНИЙ посадовий злочин?
  • Чи продовжить службу в ГУ ДСНС України у Полтавській області суб’єкт подвійного НАВМИСНОГО посадового злочину - Денис Мандриченко?
  • Хто ще з працівників ГУ ДСНС України у Полтавській області, які приймали участь у вчиненні  НАВМИСНОГО посадового злочину та сприяли йому будуть покарані?
  • Який правоохоронний орган першим складе протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, які були вчинені Володимиром Салогубом та Ларисою Мандриченко?

Останній Бастіон продовжує пильно слідкувати за протиправною діяльністю посадових осіб ДСНС України. Вказані посадовці обов'язково будуть притягнуті до відповідальності. Кримінальної, чи Божої, покаже час.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00