Людина повертається на Місяць

03.04.2023, 20:26
Людина повертається на Місяць
Фото: NASA

Став відомий склад екіпажу місії "Artemis II", мета якої – обліт Місяця, запланованого на листопад наступного 2024 року.

Такі відомості з Космічного центру Ліндона Джонсона у техаському Г'юстоні оприлюднив телеканал "ABC News", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Презентацію місячної команди організували у штаб-квартирі астронавтів Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA).

Зазначається, що четверо обраних дослідників будуть здійснювати політ на новому космічному кораблі "Orion", який минулого року успішно завершив автоматичну місію без екіпажу.

Так, у першу у XXI столітті комерційну подорож до супутника Землі вирушать:

  • американець Ґреґорі Рейд Вейсмен – командир екіпажу, капітан ВМС США, пілот-випробувач, який літав на F-14 "Tomcat", F/A-18 "Hornet" і F-35C "Lightning II", здійснив один космічний політ на "Союз TMA-13M" у 2014 році;
  • американець Віктор Ґловер – пілот корабля, капітан ВМС США, брав участь в війні в Іраку, здійснив 24 бойові вилети та  один космічний політ на "SpaceX Crew-1" у 2020 році;
  • американка Кристіна Кох – спеціаліст місії, інженер, бакалавр з електротехніки та фізики, магістр у галузі електротехніки, науковий співробітник Антарктичної програми США, працювала на станціях Амундсен-Скотт і Палмер, здійснила один космічний політ на "Союз МС-12/13" у 2019 році;
  • канадієць Джеремі Генсен – спеціаліст місії, полковник Королівських військово-повітряних сил Канади, пілотував CF-18, бакалавр з космічних досліджень, магістр із фізики, досвіду космічних польотів не має.

Втім, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2024-2025 роках.

Людина повертається на Місяць_1
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00