Людству наживо показали Марс

02 червня, 21:59

Європейське космічне агенство (Agence spatiale européenne) зуміло провести першу в історії публічну online-трансляцію з Марса.

Відповідний ролик для огляду широким загалом виклали на платформі "YouTube" сьогодні (2.VI.), повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Під час прямої трансляції зображення з планети оновлювалися кожні 50 секунд протягом 2 годин, а час між картинками, знятими безпосередньо з орбіти Марса, та їх появою на екрані становив близько 18 хвилин.

«Камера знаходиться на відстані майже трьох мільйонів кілометрів від Землі. Ніхто раніше не пробував її застосувати для чогось подібного. І, чесно кажучи, ми не були впевнені на 100%, що все спрацює. Але були налаштований оптимістично», – розповів один із кураторів спецпроєкту Європейського космічного агенства.

Необхідно розуміти, що світлу потрібно 17 хвилин, аби дістатися до Землі, і близько 1 хвилини, щоби пройти дротами й серверами на планеті, змігши показати поверхню "червоної планети" всім охочим у реальності.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що нещодавно американські астрономи вперше спостерігали радіаційний пояс за межами Сонячної системи.

Читайте також:
Світ
Він належить до категорії «вбивць міст» – у разі зіткнення з нашою планетою може знищити цілий мегаполіс.
23 вересня, 13:37
Життя
Точну дату нового запуску ще не призначено або її поки що просто не називають.
15 вересня, 10:27
Світ
У Китаї замахнулися на освоєння космосу до 2100 року
10 вересня, 09:43
Світ
Завершення розслідування не означає, що FAA схвалило плани щодо іншого запуску
09 вересня, 11:20
Світ
Ілон Маск заявив про готовність до нового старту (треба лише дозвіл FAA)
08 вересня, 10:27
Світ
Що ж може рухатися під поверхнею Місяця?
06 вересня, 22:00