Вчені заявили, що знайшли на Місяці 300 мільярдів тонн води

СВІТ
02 червня, 13:40
Вчені заявили, що знайшли на Місяці 300 мільярдів тонн води

Нові висновки ґрунтуються на зразках, привезених із китайської місії марсохода Chang'e 5.

Ми знаємо, що на Місяці є вода, але залишаються питання про те, як вона туди потрапила, де вона зберігається та як вона рухається. У новому дослідженні вчені з Китаю виявили крихітні скляні кульки в місячному ґрунті як потенційні місця, де може сховатися вода.

Кількість води, можливо, цілих 270 мільярдів тонн води.

Нові висновки ґрунтуються на зразках, привезених із китайської місії марсохода Chang'e 5.

Вчені заявили, що знайшли на Місяці 300 мільярдів тонн води_1

У грудні 2020 року космічний корабель витратив кілька тижнів на збір матеріалу з поверхні Місяця, і ми вже бачили нові захоплюючі відкриття в результаті подальшого аналізу.

Мікроскопічні скляні кульки зазвичай утворюються, коли шматочки космічного каміння врізаються в поверхню іншого об’єкта, випаровуючи мінерали, які можуть охолонути до склоподібних частинок розміром лише кілька десятків чи сотень мікрометрів.

Аналізуються ударні скляні кульки.
Аналізуються ударні скляні кульки.
Фото:Nature Geoscience, 2023

Попередні дослідження намистин, знайдених у місячних зразках Аполлона, допомогли спростувати попередні припущення про сухість Місяця.

Сучасні дослідження показують, що значна частина води на Місяці виробляється за допомогою сонячних вітрів, оскільки іони водню з цих потоків сонячних частинок зв’язуються з киснем, який уже зберігається в місячному ґрунті.

Резервуар води, потенційно представлений цими намистинами, потенційно може відігравати важливу роль у місячному водному циклі, на думку дослідників, які стоять за цим останнім дослідженням. Коли частина води потрапляє у космос, її можна поповнити за рахунок запасів, що містяться в аморфному ударному склі.

«Ударні скляні кульки зберігають сигнатури гідратації та відображають профілі надлишку води, що відповідають внутрішній дифузії води, отриманої сонячним вітром», — пишуть дослідники у своїй нещодавно опублікованій статті.

Як може працювати місячний водний цикл.
Як може працювати місячний водний цикл.
Фото:Nature Geoscience, 2023

Кожна скляна кулька здатна утримувати до 2000 мікрограмів (0,002 грама) води на кожен грам маси частинки. Ґрунтуючись на аналізі сигнатур гідратації, вчені вважають, що кульки можуть накопичувати воду всього за кілька років.

«Цей короткий час дифузії вказує на те, що вода, отримана сонячним вітром, може швидко накопичуватися та зберігатися в місячних скляних кульках», — пишуть дослідники.


Все це дуже корисно знати, коли мова йде про підтримку місій і баз на Місяці. Можливість отримати цей величезний резервуар води може зробити життя на поверхні Місяця протягом тривалого періоду часу набагато комфортнішим.

На додаток, вчені зазначають, що інші «безповітряні тіла», такі як Місяць, можуть зберігати воду у своїх поверхневих шарах таким же чином.

Очікуйте більше відкриттів у цьому напрямку, оскільки зразки з Chang'e 5 продовжують аналізуватися.

«Ці знахідки вказують на те, що ударні скла на поверхні Місяця та інших безповітряних тіл у Сонячній системі здатні накопичувати воду, отриману сонячним вітром, і випускати її в космос», — говорить геофізик і співавтор дослідження Ху Сен з Китаю. академії наук.

Читайте також:
Світ
Він належить до категорії «вбивць міст» – у разі зіткнення з нашою планетою може знищити цілий мегаполіс.
23 вересня, 13:37
Життя
Точну дату нового запуску ще не призначено або її поки що просто не називають.
15 вересня, 10:27
Світ
У Китаї замахнулися на освоєння космосу до 2100 року
10 вересня, 09:43
Світ
Завершення розслідування не означає, що FAA схвалило плани щодо іншого запуску
09 вересня, 11:20
Світ
Ілон Маск заявив про готовність до нового старту (треба лише дозвіл FAA)
08 вересня, 10:27
Світ
Що ж може рухатися під поверхнею Місяця?
06 вересня, 22:00