Люстрований прокурор став керівником БЕБ Києва

Люстрований прокурор став керівником БЕБ Києва

Керівник територіального управління БЕБ Києва Назар Константинов у 2023-2024 роках став власником 3 квартир і 5 паркомісць.

Про це повідомляє міжнародна детективна агенція Absolution.

Вся нерухомість родини оформлена на Константинова:

🔸квартира 124 кв. м, набута у власність у 2023 за 8,9 млн грн;
🔸три паркомісця, набуті у власність у 2023, загальна вартість – 923 тис. грн;
🔸квартира 132,5 кв. м, набута у власність у 2024 за 500 тис. грн;
🔸квартира  55,9 кв. мі, набута у власність у 2024 за 500 тис. грн;
🔸два паркомісця, набуті у власність у 2024, загальна вартість – 148 тис. грн.

Константинов вказав, що 1 травня 2024 отримав у подарунок від батьків 4 обʼєкти нерухомого майна за дуже заниженими цінами на нерухомість у столиці.

Керівник київського управління БЕБ декларує один обʼєкт незавершеного будівництва: паркомісце у Києві, набуте у власність у 2022.

Назар Константинов їздить на BMW 520I (2020_ випуску, яке придбав у 2022 році за 1,6 млн грн. Його дружина-прокурорка Ірина Константинова у 2024-му придбала в салоні новеньку Audi A6 (2024) за 2,6 млн грн.

За минулий рік Константинов отримав:

✔️527 тис. грн зарплати у БЕБ (він вступив на посаду керівника територіального управління БЕБ у Києві у червні 2024 року);
✔️4,2 млн грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю (якою займався до вступу на посаду у БЕБ);
✔️19 тис. грн доходу, виплаченого самозайнятій особі, від ГО “Центр допомоги армії, ветеранам та їхнім родинам”;
✔️622 тис. грн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав громадянці України Кудрявченко Марʼяні Ігорівні;
✔️1,1 млн грн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав своєму брату Олексію Константинову.

Ірина Константинова працює прокурором відділу представництва інтересів держави з питань державної та комунальної власності управління представництва інтересів держави в суді у Київській міській прокуратурі. За 2024 рік вона заробила 1 млн грн, ще Константинова отримала 15 тис. грн страхових виплат і 75 тис. грн доходу від відчуження рухомого майна.

Готівкою Назар Константинов зберігає:

  • 65 тис. доларів, 
  • ще 219 тис. грн він зберігає на українських банківських рахунках,
  • і 10 доларів – у польському банку PKO Bank Polski.

Його дружина всю свою готівку зберігає в тому ж польському банку PKO Bank Polski: 

  • 31 тис. доларів і 73 злотих (загалом понад 1,2 млн грн); 
  • ще 13 тис. грн вона тримає на українських банківських рахунках. 

Загальна сума заощаджень подружжя – понад 4,2 млн грн.

У розділі «Видатки та правочини суб’єкта декларування» Константинов вказав, що подарував комусь свою земельну ділянку.

Згідно з минулими деклараціями, раніше посадовцю належало 10 соток землі у Києві, якими він володів з 2023-му та оцінював у 130 тис. грн, що є абсурдно заниженою вартістю. Кому саме Константинов подарував ділянку – невідомо.

Ще йому належало 4 нежитлових приміщення загальною площею 1,2 тис. кв. м у Києві. Вартість цієї нерухомості посадовець також занижував: до прикладу, приміщення площею 310,2 кв. м він оцінив у 155 тис. грн – тобто один «квадрат» коштував всього 500 грн.

У 2024 році Константинов передав це майно як внесок до статутного капіталу ТОВ «Смарт Ріелті» (ЄДРПОУ 43581836). З 2023 року він був співвласником цієї фірми, яка займається купівлею та продажем нерухомого майна. 

І тут варто загадати Марʼяну Кудрявченко, від якої Константинов отримав 622 тис. грн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Саме ця особа зараз є одноосібною власницею ТОВ «Смарт Ріелті» та обіймає там посаду директора – тобто Константинов продав їй свою частку в бізнесі.

Окрім того, Кудрявченко стала власницею частки Константинова в ще одній фірмі, що займається діяльністю у сфері права – йдеться про ТОВ «Агентство права» (ЄДРПОУ 41344191). Тепер жінка є одноосібною власницею компанії та обіймає там посаду директора.

Марʼяна Кудрявченко вже фігурувала у ЗМІ як особа, яка володіє низкою будівельних підприємств і знайома з відомими українськими бізнесменами та політиками. 

Люстрований прокурор став керівником БЕБ Києва_1

А ще їй належать квартири, приміщення та земельні ділянки по всьому Києву. Саме на неї оформлена ТОВ «Приват» (код ЄДРПОУ 30488584). Ця фірма протягом 18 років орендувала столичну архітектурну памʼятку – будинок Уткіна – і у 2021 незаконно знесла будівлю в межах планів будівництва багатоповерхового готелю.

Люстрований прокурор став керівником БЕБ Києва_3

Станом на сьогодні жінка є бенефіціарним власником 12 компаній, в 4 із них обіймає посаду директора. Зазвичай таких осіб називають номінальним власником або ж підставною особою – це людина, яка формально значиться власником та/або директором підприємства, але насправді не керує ним і не приймає жодних рішень. Її використовують для приховування реальних бенефіціарів або з метою ухилення від податків. Варто зауважити, що використання підставних осіб може мати серйозні юридичні наслідки, зокрема кримінальну відповідальність, як для реального власника, так і для номінального.

Тому якщо Назар Константинов вирішив приховати свою реальну роль у ТОВ  «Смарт Ріелті» та ТОВ  «Агентство права» за допомогою Марʼяни Кудрявченко – йому загрожує кримінальна відповідальність.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Дружина керівника Пенсійного фонду Полтавщини Тараторіна володіє трьома компаніями
07:18
Політика
Доходи членів керівництва державного підприємства досі лишаються таємницею.
вчора, 16:40
Політика
Колишній Житомирський міський голова Сергій Сухомлин очолив Держагентство відновлення у 2024 році.
08 травня, 16:03
Полтава
Військовослужбовець Масі Наєм раптово завітав до Володимира Когута у супроводі трьох людей «у пікселі». Виникала напружена ситуація.
29 квітня, 19:28
Політика
Галина Польшинська «профінансувала» покупку квартири сестрі – дружині голови КМВА Ткаченка
11 квітня, 16:00
Політика
Він записав усе майно на дружину.
10 квітня, 16:25