Майже 250 тисяч людей рятуються від повені у Сомалі

СВІТ
02.06.2023, 11:47
Майже 250 тисяч людей рятуються від повені у Сомалі
Фото: google

Річка Шабелле в центральній частині Сомалі вийшла з берегів і затопила місто Беледуейн.

Агенції з надання допомоги та вчені попереджають, що зміна клімату є одним із ключових факторів, які викликають надзвичайні ситуації. За словами місцевих жителів, сезонні дощі в Сомалі та вище за течією на нагір’ї Ефіопії викликали раптові повені, які змили будинки, посіви та худобу, а також тимчасово закрили школи та лікарні в Беледуейне, столиці регіону Хіран.

«Відразу все місто опинилося під водою. Беледуейн став схожим на океан», — сказав крамар Ахмед Нур, чий бізнес змило. — «Було видно лише дахи будинків. Ми використовували невеликі човни та трактори, щоб рятувати людей».

За даними гуманітарного офісу ООН (OCHA), з середини березня повені по всій країні зачепили понад 460 000 людей і забрали життя 22 осіб. Сомалійське агентство з ліквідації наслідків стихійних лих повідомило, що повені лише в Беледуейні спричинили переміщення понад 245 000 осіб.
 

Читайте також:
Політика
Держаний університет імені Миколи Гоголя став справжнім осердям фіно-угорського руху. Тут відчувається нагальна потреба дезінтеграції РФ.
02 червня, 14:57
Історія
Нащадки борців за волю України часів Другої світової війни пам'ятають, яка ціна заплачена за наше життя. Патріотизм виховується змалечку.
02 червня, 10:24
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22 лютого, 06:09
Полтава
Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
16 січня, 21:37
Полтава
Займання сталося у ніч проти 14 січня у будівлі на вулиці Липневій поруч із Гожулами. Причини пожежі станом на цю мить поки невідомі.
14 січня, 19:57
Життя
Цвинтарі у містах північних і центральних федеральних земель Німеччини припинили ховати небіжчиків. Усе через аномальну повінь.
07 січня, 13:57