Максим Шкіль вже майже наздогнав «Автомагістраль-Південь» завдяки "тендеру" на 3,5 млрд

ЕКОНОМІКА
06.12.2021, 15:28
Максим Шкіль вже майже наздогнав «Автомагістраль-Південь» завдяки "тендеру" на 3,5 млрд

Скільки втрачає бюджет України на "Великому крадівництві"

ТОВ "Спільне Українсько-Німецьке підприємство "Автострада" зробило гігантський крок у погоні за лідером укавтодорівських тендерів «Автомагістраллю-Південь».

Минулого тижня фірма Максима Шкіля рвонула до загального результату 16,8 % усіх ремонтних тендерів Укравтодору цього року. І тепер до Олександра Бойка (ТОВ "Автомагістраль-Південь") з його таємничим партнером залишилось усього 2 відсоткових пункти. Тобто ще кілька таких урожайних для «Автостради» тижнів і Новий рік зустрінемо з новим лідером у турнірній таблиці.

Максим Шкіль вже майже наздогнав «Автомагістраль-Південь» завдяки

ТОВ СУНП «Автострада» зробила свій ривок на абсолютно цинічному тендері по ремонту траси Р-33 на Вінничині за 3,47 млрд грн. Шкіль з «Ростдорстроєм» Юрія Шумахера навіть не рухались на аукціоні і він завершився зі знижкою всього 0,1%. При цьому кошторисні ціни будівельних матеріалів приховали від оприлюднення у «Прозорро».

Максим Шкіль вже майже наздогнав «Автомагістраль-Південь» завдяки
Максим Шкіль вже майже наздогнав «Автомагістраль-Південь» завдяки

Ця закупівля разюче контрастує з єдиним тендером цього тижня, де була справжня боротьба.

Це трапилось на Хмельниччині, тут у боротьбі за 1,28 млрд грн на ремонт траси Н-02 зустрілись «Автострада», «Хмельницьке ШБУ-56» та «СТЛ+М» такого собі Олега Кузнєцова.

Максим Шкіль вже майже наздогнав «Автомагістраль-Південь» завдяки

Спочатку здивували місцеві укравтодорівці, які відхилили «ХШБУ 56» за НЕпідтвердження досвіду аналогічних робіт.

В результаті тендер проводився між підприємствами Кузнєцова та Шкіля, та відбулась ще дивніша історія. «СТЛ+М» є досить покладистим підрядником Укравтодору, їй цього року було дозволено взяти підряди на 6 мільярдів, тобто фірма балансувала на межі першої десятки. Зазвичай такі компанії ніколи не баламутять воду.

Але не цього разу.

Тут вийшла аукціонна боротьба аж на 18%! Це нечувана знижка для Укравтодору на другому році «Великого  ̶к̶р̶а̶д̶і̶в̶н̶и̶ц̶т̶в̶а̶  будівництва».

І що характерно. Таке велетенське падіння ціни «СТЛ+М» зробила для того, щоб отримати підряд з цінами на основний будівельний матеріал – асфальт – по цінах, які сам Укравтодор вважає ринковими.

Крупнозернистий щільний асфальт на бітумах БНД фірма законтрактувала по 3000 грн, і це повністю відповідає моніторингу ДержДорНДІ. А крупнозернистий щільний асфальт на бітумах БМП фірма законтрактувала по 3120 грн, тоді як у моніторингу він коштує 3400 грн/т.

Таким чином лише один тендер з притомною конкуренцією приніс державному бюджету – тобто нам з вами – 230 млн грн.
Максим Шкіль вже майже наздогнав «Автомагістраль-Південь» завдяки

Це гігантська сума. Її можна порівняти з очікуваним ефектом від зміни ренти на залізну руду для Ахметова та Жеваго у скандальному законопроекті №5600. Уряд заклав у бюджет на наступний рік зростання рентних надходжень у розмірі 240 млн грн.

І це досягнення піарники «Слуги народу» переповідали нам як переможну перемогу в антиолігархічній боротьбі Зеленського.

Отже, весь супердохід від залізної руди дорівнює знижці лише на одному “асфальтному” тендері Укравтодору. І навіть не найбільшому.

Якби ці самі 18% знижки були б і на вищеописаному тендері «Автостради» ціною понад 3 мільярди гривень, то держава зекономила б там 620 мільйонів гривень. А якби такі знижки були на всіх тендерах Укравтодору цього року, то держбюджет зекономив би 40 мільярдів гривень.

Але ні. Ми з вами заплатимо «великим будівничим» Володимира Зеленського всю їхню маржу.

Джерело

Читайте також:
Кримінал
Бородянка потерпає від схем родини Остапченків
10:55
Опінії
Міністр енергетики Галущенко погрожує журналістам органами, що відповідають за нацбезпеку і контррозвідку.
вчора, 10:05
Політика
Підрядники Міноборони перепродують картоплю та яблука для ЗСУ вдвічі дорожче закупівельних цін
17 березня, 15:40
Опінії
Дуже цікава тиша серед бідось про залишення Коболєва на свободі.
17 березня, 08:55
Опінії
А коли ж Бахматюка, нарешті, заарештують за підозрою в підкупі колишнього самопроголошеного директора НАБУ Артема Ситника ?
15 березня, 11:06
Політика
Міністерство оборони продовжує співпрацювати з фірмою-фігурантом корупційного скандалу. Військовим продають яблука по 51 грн. за кілограм.
15 березня, 08:15