Малорос Ткаченко зачищає культурний фронт в Україні

Опінії
20.08.2022, 18:41
Малорос Ткаченко зачищає культурний фронт в Україні
Фото: Facebook

Якось не виходить у чинної влади любити Україну та українське. Зе-команді до вподоби мавпувати все огидне з-за кордону...

Народний депутат Верховної Ради України

Культура – це зброя, література – це зброя, кіно – це зброя. Треба бути ідіотами, щоб роззброїти самих себе під час війни.

Спочатку зусиллями Єрмака, Корнієнка та інших "геніальних" реформаторів знищили Держкіно. Хто назве з трьох спроб очільницю Держкіно?

Хто скаже з десятьох спроб, чим Держкіно займалося останні 2 роки? Тут навіть Google не допоможе, бо нічого ґуґлити.

Очільницю Держкіно звуть Марія Кудерчук, раніше вона працювала в екоінспекції та податковій. Потім 2 роки керувала комунальним кінотеатром у Запоріжжі, нариваючись на скандали.

Власне, це весь її стосунок до кіноіндустрії, а потім її протисли на посаду голови Держкіно, наплювавши на прозорість конкурсу. І тепер руками маріонеткової керівниці Держкіно ліквідовують Довженко-Центр (Dovzhenko Centre), співзаснований Юрієм Іллєнком.

Це назвали красивим і незрозумілим словом "реорганізація". Насправді йдеться про знищення безцінного національного кіноархіву, що складається з 10000 назв художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів.

Єдиного українського представника в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF), що з 1994 року зберігає, вивчає і популяризує українське кіно. Нашу національну пам'ять, без якої складно уявити українську ідентичність.

Всі фільми та майно Довженко-Центру хочуть відібрати на користь "Наукового центру кінематографії України", установи, заснованій за Януковича у 2011, що не досі подавала жодних ознак життя. Співробітникам Довженко-Центру сказали готуватися до звільнення.

За інформацією видання "Лівий Берег – LB.UA", земля, на якій знаходиться Довженко-Центр, дуже цікавить забудовника. Згідно з його планами, основна будівля Довженко-Центру має бути знесена, а на її місці збудований торговельний центр.

Довженко-Центр розповідав всьому світові про українське кіно. Натомість тепер очільниця Держкіно Кудерчук в гірших російських традиціях – знищує нашу культурну спадщину?

Міністр культури Олександр Ткаченко прикидається меблями та вдає, ніби не розуміє, що відбувається. Хоча раніше йому ніщо не заважало вставляти палиці в колеса Довженко-Центру та, наприклад, не підписувати наказ про призначення директорки Олени Гончарук, обраної на чесному конкурсі, а не як Кудерчук.

Але звісно, це ж не з РПЦ в Україні боротися, це своїм шкодити.

P.S. Як народний депутат я пишу звернення до Кабміну про зняття очільниці Держкіно Кудерчук та оголошення нового конкурсу. Мусимо боротися.

Читайте також:
Політика
Балтійське турнé «найвеличнішого лідора» поступово дає свої плоди. Тільки не такі, на які розраховували в Офісі Президента на Банковій.
15 січня, 06:00
Економіка
Через перебування при владі слуг олігархів, Україна прямує на зустріч бетонній стіні. Швидкість максимальна, «гірше точно не буде»...
31.12.2023, 08:48
Позиція
Полтавський апеляційний суд переглядав резонансний вирок Зіньківського районного суду.
06.11.2023, 16:05
Політика
Перед приїздом Президента України до США іноземні журналісти розворушили кубло крадіїв на Банковій.
19.09.2023, 18:13
Політика
Як саме провести волевиявлення, коли 20% теренів окуповано Росією, а понад 5 мільйонів українців втекли за кордон, – американці не кажуть.
25.08.2023, 17:57
Опінії
Але не треба бути довбойоб@ми і цій росії допомагати вбивати українців. Прямо чи опосередковано, з умислом чи без.
20.08.2023, 06:54