Мародери в вишиванках

ПОЛІТИКА
23.12.2023, 11:40
Мародери в вишиванках

Скільки ми всього не знаємо про героїчних людей, на втомлених плечах яких лежить важкий тягар забезпечення ЗСУ одягом та харчами.

На фото в вишиванках та сама дружня та патріотична родина львівського будівельника Ігоря Гринкевича яка «вдягла» та «нагодувала» ЗСУ під час війни на 3.2 млрд з яких 60% пішло в кишені.

Я думав що такого не буває, і про «патріотів» та  любителів «заробляти» на війні в вишиванках — це жарт.

Але на жаль це люта правда.

Виявляється, що в розслідуванні Михайла Ткача про «Втомлених війною відвідувачів столичного клубу Boho», засвітився і скандальний постачальник Міноборони Роман Гринкевич на своїй новій автівці BMW 760,6.6 літрів вартістю близько 150 000$ з номерами  ВС9999ЕХ.

Правда нормально йде бізнес на турецьких футболках для ЗСУ?

Існує у Львові бізнесмен-будівельник Ігор Гринкевич. У нього є дружина Світлана та син Роман. 

Ця родина володіє цілим пулом будівельних компаній: ТОВ «ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ», ТОВ «Будівельна компанія СІТІГРАД», ТОВ «Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ».

Є в них навіть благодійний фонд НОРЕ UA.

Компанії Гринкевича постійно потрапляють в корупційні скандали, пов’язані з тендерами на будівництво.

У 2021 році «Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ» зловили на махінаціях під час будівництва полігону «Широкий Лан», а у 2013 була історія реконструкції Вірменського собору. 

Але це справи старі, і згадав про них лише для розуміння, з ким ми маємо справу.

Тепер до суті.

На початку 2023 року цей родинно-будівельний альянс вривається в закупівлі Міноборони. 

Але увірвались вони не на тендери постачання будівельних матеріалів, а на постачання ОДЯГУ для ЗСУ.

Уявіть собі.

Не маючи жодного виробництва одягу, жодної швейної машинки та спеціалістів, три компанії Гринкевичів у січні-лютому 2023 підписали з Міноборони 23 договори на загальну суму 1,54 млрд ₴ на постачання літнього одягу та білизни. Жодних відкритих процедур та тендерів, звісно, не було. 

І це в той самий час, коли реальні виробники одягу в Україні бігали і кричали, що МО не дає їм контракти, а замовляє незрозуміло що, незрозуміло в кого. 

І дійсно, навіщо МО було купувати білизну для військових у виробників білизни, коли її можна придбати її у родини львівських будівельників. 

Зрозуміло, компанії Гринкевича нічого не виробляли, просто перекуповували все в Туреччині за приблизно 40% отриманих від Міноборони грошей. 60% в кишеню, а 40% на турецький закуп.

При цьому, задля збільшення маржі, білизна та одяг купувались не відштовхуючись від ТУ контрактів, а відштовхуючись від ціни. Чим дешевше, тим краще. Тому якість поставленої білизни та одягу не відповідає жодним умовам військового забезпечення. Але це лише початок трешу.

Виявилось, що компанії: «ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ», «Будівельна компанія СІТІГРАД» та  «Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ» отримували гроші від МО без факту постачання одягу, за підробленими актами приймання-передачі з правом «довозу» одягу тоді, коли вийде. 

Літня білизна замовлялась МО в січні-лютому 2023 з умовою постачання до 31 травня 2023, аби влітку бійці мали літній одяг, але по жодному з контрактів компаній Гринкевича товари не були поставлені в строк. Літній одяг довозили в вересні-жовтні, а по деяких контрактах не довезли досі.

Схема працювала так:

  1. Підписання договорів з МО
  2. Підробка актів приймання-передачі товарів 
  3. Оплата Департаментом фінансів МО рахунків на підставі підроблених документів
  4. Отримання коштів від МО
  5. Виведення 60% коштів у тіньовий обіг. 
  6. Використання 40% коштів для купівлі валюти та подальшого розрахунку з турецькими підприємствами за необхідне речове майно
  7. Ввезення речового майна в Україну.

З отриманих від МО 1,54 млрд майже 1 млрд було виведено та спрямовано на придбання елітної нерухомості (квартир, будинків, офісних центрів) та автівок для членів родини.

І якщо вам здається що я там щось «накидую», то ще місяць тому на Цензор.НЕТ Тетяна Ніколаєнко опублікувала фрагменти звіту рахункової палати де чітко описано як працювали компанії Гринкевича.

І це лише початок історії.

По-перше, загальна сума тендерів, які отримали компанії Гринкевича від МО за 2022-2023, складає 3.2 млрд ₴. Предметом постачання були одяг, посуд, продукти харчування.

Все від будівельних компаній і по схемі описаній раніше.

По-друге, навіть після аудиту Рахункової палати, про невиконання цими компаніями умов договору, 6.12.23 Міноборони підписує з «ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ» новий договір на поставку харчів на суму 470 млн ₴. 

Ну найцікавіше. Виявляється що по деяким договорам постачання одягу, які до 31.05.23  ТОВ «ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ» мала виконати, товари не поставлені досі.

Публікую платіжне доручення та акт прийомки, які отримав від підписників, на оплату МО поставки 70 000 футболок «Трейд Лайнс Рітейл» за Дог. № 286/3/23/106 на 12 982 200 грн.  

Термін постачання був до 31.05.2023., але незважаючи на підписаний акт прийомки на всі 70 000 футболок та сорочок,  на даний момент на склад військової частини поставлено менше 50 000 штук.

Мародери в вишиванках_1

Мародери в вишиванках_3

В принципі рахувати чужі гроші справа не дуже благородна, але коли мова йде про мільярди зароблені на підрядах Міноборони, то думаю можна. 

Отримуючи у 2023 році від МО замовлення на постачання одягу, будівельні компанії родини Гринкевичів підписували фіктивні акти передачі, отримували від МО 100% суми контракту, з них 40% витрачали на закупівлю «непотребу» в Туреччині, а на 60% «гуляли». 

За приблизними оцінками, лише на договорах у січні-лютому 2023 на 1,54 млрд ТОВ «ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ», ТОВ «Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ» та ТОВ «Будівельна компанія СІТІГРАД» вийняли близько мільярда. 

Але куди пішли ці гроші? Може на дрони або пікапи для ЗСУ? 

Ні. Схоже все на родинний благоустрій.

Ось далеко не повний перелік витрат та інвестицій родини Гринкевичів за 2023 рік.

  • 5.05.2023 Роман Гринкевич, який є засновником та директором ТОВ «Будівельний Альянс МОНТАЖПРОЕКТ», придбав в елітному смт Козин Обухівського р-ну Київської обл., будинок площею у 289 кв.м. за 25 млн. ₴. (при ринковій вартості у 50.5 млн ₴). Окрім будинку, в той же день, Роман придбав 4 земельні ділянки в тому самому елітному смт Козин. 
  • 17.05.2023 Гринкевич Світлана (дружина Ігоря Гринкевича яка є ексзасновницею ТОВ «ТРЕЙД ЛАЙНС РІТЕЙЛ») набула право власності на дві квартири в Києві по вулиці Драгомирова (Печерськ)  площею 51.6 кв.м. та 123.6 кв.м.  Ринкова вартість складає приблизно 30-35 млн. ₴.
  • Ну а в листопаді 2023, Світлана Гринкевич купує у Львівській області земельну ділянку площею 1.7 га.

Теща Ігоря Гринкевича - Ірина Федак протягом 2023 стала власницею:

  • 3-х земельних ділянок у Львівській області
  • Квартири у Львові по вулиці Кубанській площею 127.7.кв.м. 
  • Земельної ділянки у Київській області площею 2 га.

Зять Ігоря Гринкевича – Швед Мар'ян. 07.09.2023 набув право власності на квартиру у Львові по вулиці Кубанська площею 161 кв.м. за 8 млн. ₴.

Наречена Романа Гринкевича – Морозюк Софія Юріївна, протягом 2023 року придбала: PORSCHE CAYENNE, 2015 року та нежитлове приміщення в Києві по вулиці Саксаганського, площею 122 кв.м. за 4.6 млн. грн.

Ну і так далі. Перелік можна продовжувати, але чи варто травмувати вашу психіку.

В цілому, з моменту потрапляння родини Гринкевичів на підряди Міноборони, ними було вкладено в різні об’єкти нерухомості та автомобілі близько мільярда гривень. 

Зрозуміло, що без корупційних зв’язків цих «бізнесменів» та чиновників Міноборони таке просто було б неможливим, але сподіваюсь що правоохоронці звернуть увагу на таку роботу з забезпечення ЗСУ.

Головне питання, чи продовжить Міноборони співпрацю з цією родиною далі? 

Автор : Євген Плінський
Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
вчора, 13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
вчора, 11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
17 січня, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
17 січня, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
17 січня, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00