Меджліс закликає вжити жорстких заходів до РФ через злочини щодо українців та киримли
Заяву оприлюднено у зв'язку з 73-ю річницею Загальної декларації прав людини.
Президія Меджлісу кримськотатарського народу звернулася до всіх міжнародних організацій, урядів і парламентів держав із закликом вжити жорстких заходів економічного, політичного та дипломатичного тиску на РФ з метою негайного звільнення окупованих нею територій України – Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей.
Про це йдеться у заяві президії Меджлісу у зв'язку з 73-ю річницею Загальної декларації прав людини, текст якої на своїй сторінці у ФБ оприлюднив голова Меджлісу Рефат Чубаров.
“Збройна агресія Російської Федерації проти України та тимчасова окупація Криму у лютому-березні 2014 року, що є порушенням усіх норм міжнародного права, міжнародних та міжурядових угод та договорів, перервали процес повернення, облаштування та відновлення прав кримськотатарського народу на своїй історичній території та перетворили кримських татар в об’єкт цілеспрямованих переслідувань, насильницьких викрадень та вбивств, незаконних арештів та позбавлень волі” — йдеться в заяві Меджлісу.
Представницький орган киримли також наголошує, що з часу окупації Криму у лютому-березні 2014 року та яка триває понад 7 років, Російська Федерація перетворила Крим на «півострів страху», де один із головних принципів Загальної декларації прав людини, винесений до її преамбули – «визнання гідності, властивої всім членам людської сім'ї, і рівних і невід'ємних прав їх є основою свободи, справедливості та загального світу» – щодня придушується російською окупаційною владою.
“Так, шляхом цілеспрямованої репресивної політики та насильства російська окупаційна влада намагається змусити корінний кримськотатарський народ, а також етнічних українців, які виявляють нелояльність до окупантів, покинути Крим.
А у найтяжчому становищі перебувають кримські політв'язні, яких каральні органи РФ піддають у місцях позбавлення волі фізичним катуванням, погіршуючи режим ув'язнення та позбавляючи їх права на лікування” — інформують у Меджлісі.
Киримли також нагадують, що моменту свого прийняття положення Загальної декларації послужили основою сучасного міжнародного права, його стандарти включені до національних законодавств переважної більшості держав, завдяки чому відбулися позитивні зміни у житті сотень мільйонів людей у всьому світі.
“А у житті кримськотатарського народу, якого 18 травня 1944 року було піддано злочинної депортації зі своєї історичної території – Криму у віддалені райони Середньої Азії, Сибірі та Уралу, де він насильницькі утримувався комуністичним режимом СРСР до 1989 року, основні положення Загальної декларації прав людини стали можливими для реалізації лише з моменту розпаду СРСР та створення незалежної Української держави”.