Мер Празького району Ржепориє назвав китайців «грубими клоунами» після погроз на адресу чехів

СВІТ
01 вересня, 21:24
Мер Празького району Ржепориє назвав китайців «грубими клоунами» після погроз на адресу чехів

Новотний попередив міністра закордонних справ Китаю, щоб той «не дратував його».

Мер Празького району Ржепориє у понеділок, 31 серпня, висловив обурення в листі у відповідь на погрози китайського «дипломата, що «спікер Чеського сенату Мілош Вистрчіл «заплатить велику ціну» за свій візит на Тайвань».

Як відомо, у минулу неділю Вистрціл разом зі своєю делегацією, що складається з 89 осіб, розпочав п'ятиденний тур по Тайваню, через що він став найвищим чеським чиновником, який коли-небудь відвідував цю країну. 

Вже у понеділок Міністерство закордонних справ Китаю процитувало державного радника та міністра закордонних справ Вана I: Китайський уряд і китайський народ не прийматимуть таку поведінку і не сидітимуть склавши руки, і змусять його (Вистрчіла) заплатити високу ціну за його «недалекоглядну поведінку та політичний опортунізм.

Того ж дня мер Празького району Ржепориє Павло Новотний на своїй сторінці у Facebook опублікував фотографію в'їдливого листа, яким він звернувся безпосередньо до Вана у відповідь на його погрозу. У фабулі послання Новотний вимагає негайного вибачення за погрози Вана проти своєї країни.

У своєму листі Новотний засуджує Вана I за те, що він «переступив межі» дипломатичних норм. 

Новотний також зажадав від Китаю вибачення за погрозу протягом 24 годин. 

Разом з тим, мер Ржепориє скаржиться, що міністерство закордонних справ Чехії не наважується публічно висловлювати позицію, яка збігається з висловленою ним. «Все через пакт між не дуже розумним президентом Чехії Мілошем Земаном, його ставлеником – прем'єр-міністром Андреєм Бабішем та комуністичним Китаєм».

Новотний закликав Вана прокинутися і поклявся, що той «не буде гадити чехам».

Мер Празького району закінчив свій лист, вимагаючи від китайського МЗС копію вибачення електронною поштою, щоб він міг тримати їхній дипломатичний прокол у своїх архівах, і попередив міністра закордонних справ Китаю, щоб той «не дратував його».

Читайте також:
Телеграм-канал оперативно оприлюднює інформацію про події з акцій протесту в Білорусі.
вчора, 19:52
За щоби не взялися "фахові" дослідники РФ, у них все не до ладу. Як от вакцина від коронавірусу.
вчора, 13:48
Багатотисячний марш із вимогою узаконити свою присутність у Франції центром Парижу провели нелегальні мігранти з Азії та Африки.
19 жовтня, 10:27
З 1 травня по 1 жовтня 2020 року 8 мільйонів громадян США опинилися на межі виживання.
19 жовтня, 08:09
Це більше, ніж у Польщі під час воєнного стану в радянській окупації.
18 жовтня, 18:34
42-річний Стівен Галлант,  який спас лондонців на мосту торік, у 2005 році був засуджений на 17 років за вбивство пожежника.
18 жовтня, 13:33