Мер Празького району Ржепориє назвав китайців «грубими клоунами» після погроз на адресу чехів

СВІТ
01.09.2020, 21:24
Мер Празького району Ржепориє назвав китайців «грубими клоунами» після погроз на адресу чехів

Новотний попередив міністра закордонних справ Китаю, щоб той «не дратував його».

Мер Празького району Ржепориє у понеділок, 31 серпня, висловив обурення в листі у відповідь на погрози китайського «дипломата, що «спікер Чеського сенату Мілош Вистрчіл «заплатить велику ціну» за свій візит на Тайвань».

Як відомо, у минулу неділю Вистрціл разом зі своєю делегацією, що складається з 89 осіб, розпочав п'ятиденний тур по Тайваню, через що він став найвищим чеським чиновником, який коли-небудь відвідував цю країну. 

Вже у понеділок Міністерство закордонних справ Китаю процитувало державного радника та міністра закордонних справ Вана I: Китайський уряд і китайський народ не прийматимуть таку поведінку і не сидітимуть склавши руки, і змусять його (Вистрчіла) заплатити високу ціну за його «недалекоглядну поведінку та політичний опортунізм.

Того ж дня мер Празького району Ржепориє Павло Новотний на своїй сторінці у Facebook опублікував фотографію в'їдливого листа, яким він звернувся безпосередньо до Вана у відповідь на його погрозу. У фабулі послання Новотний вимагає негайного вибачення за погрози Вана проти своєї країни.

У своєму листі Новотний засуджує Вана I за те, що він «переступив межі» дипломатичних норм. 

Новотний також зажадав від Китаю вибачення за погрозу протягом 24 годин. 

Разом з тим, мер Ржепориє скаржиться, що міністерство закордонних справ Чехії не наважується публічно висловлювати позицію, яка збігається з висловленою ним. «Все через пакт між не дуже розумним президентом Чехії Мілошем Земаном, його ставлеником – прем'єр-міністром Андреєм Бабішем та комуністичним Китаєм».

Новотний закликав Вана прокинутися і поклявся, що той «не буде гадити чехам».

Мер Празького району закінчив свій лист, вимагаючи від китайського МЗС копію вибачення електронною поштою, щоб він міг тримати їхній дипломатичний прокол у своїх архівах, і попередив міністра закордонних справ Китаю, щоб той «не дратував його».

Читайте також:
Теофімо Лопес також провів тренування у майці з українським тризубом.
11 лютого, 14:37
Можливо уряд президента Зеленського, схильний до електронних ноу-хау, і зважиться на новий експеримент в міністерстві охорони здоров'я.
13.12.2020, 14:34
Керівництво Ізраїлю доволі специфічно розуміє поняття про свободу слова.
14:55
Громадяни Росії – це сучасні кріпаки кремлівських щурів.
11:32
Боротися за Незалежність України пані Віра почала з 14-річного віку.
14 травня, 17:07