Мешканці сирійського Ідлібу перестали боятися режим Асада

СВІТ
08.11.2022, 20:23
Мешканці сирійського Ідлібу перестали боятися режим Асада
Фото: Anadolu Ajansı

Попри щоденні обстріли військ підконтрольних маріонетковому російсько-іранському диктатору Башару аль-Асаду у Сирії триває збір оливок.

Відповідні світлини з єдиної вільної від режиму провінції Ідліб, де діють розрізнені повстанчі загони сирійської опозиції, оприлюднило провідне турецьке видання "Anadolu Ajansı".

Як вдалося з'ясувати нашим колегам-журналістам, Асадівські бойовики намагаються знищити артилерійським вогнем оливкові сади, які є чи не єдиним засобом виживання місцевих жителів.

Проте, навіть така надзвичайна ситуація – не привід для нарікання, вважають агрофермери з Ідлібу, котрі збирають уражай під градом куль і снарядів своїх колишніх співгромадян.

«На сьогодні у нас культивується приблизно 128 тисяч гектарів оливкових дерев. Частина з них знаходиться на півдні зони деескалації, біля зіткнення між загонами збройної опозиції та силами диктатора Асада. Останні постійно намагаються завадити нам зібрати плоди й вивезти їх до Туреччини, де ми продаємо їх на ринку вже не перший рік. Турки нам всіляко допомагають не опинитися у злиднях і зазнати голоду. Хоча, зростання цін на пальне негативно позначилося на нашому заробітку цієї осені. Тому розраховуємо на великий урожай, порівняно з минулим роком», – коментує ситуацію ідлібський фермер Хусейн Халід.

Водночас чоловік додає, що у непідконтрольній Асадівському режиму сирійській провінції люди давно перестали боятися смерті та погроз диктатор із Дамаску, а відтак проживають кожен день наче останній.

«За нашими підрахунками, з одного дерева вдається зібрати близько 10-16 кілограмів оливок. Звісно, деякі плоди лишаються, бо денні обстріли не дають повністю обробити дерево. Іноді працюємо вночі, але це теж небезпечно – снайпери з війська Асада прагнуть убити наших збирачів. Загалом працювати на лінії фронту дуже небезпечно, але виходу іншого немає, ми маємо годувати наші родини. Нещодавно моєму синові та племіннику вдалося дивом врятуватися від смерті», – зазначив Хусейн Халід.

А проте "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що російські авіатори-вбивці продовжують здійснювати бомбардування мирних сирійських міст у провінції Ідліб.

Мешканці сирійського Ідлібу перестали боятися режим Асада_1
Читайте також:
Світ
Багаторічна проблема палестинців в умовах фактичного поневолення не вирішується. Державне утворення Ізраїль уникає відповідальності.
24 вересня, 19:55
Світ
Мало того, що палестинський народ роками зазнає фізичних утисків, терору і переслідування, так тепер його намагаються позбавити історії.
11 вересня, 20:21
Світ
Тисячі ізраїльських протестувальників заблокували автомагістралі, що ведуть до Єрусалиму, Хайфи та Тель-Авіва
12 липня, 10:25
Світ
Професора Мічіо Каку зацікавило місто майбутнього NEOM.
03 липня, 23:46
Світ
Ізраїльська армія почала масштабну військову операцію проти табору Дженін на півночі Західного берега.
03 липня, 08:34
Світ
Американські військові стурбовані тим, що росіяни регулярно порушують правила використання повітряного простору
15 червня, 08:50