«МіГи — найкраще негайне рішення для підтримки українців», - Девід Болдуін

СВІТ
04.06.2022, 12:39
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Відправка винищувачів МіГ радянських часів у найближчій перспективі є найкращим «негайним рішенням»

Генерал-командуючий Національною гвардією Каліфорнії Девід Болдуін закликає американських та інших західних чиновників розглянути можливість відправки винищувачів в Україну «як можна швидше», відновлюючи давній запит Києва.

Про це повідомляє Politico.

Генерал-майор Болдуін, генерал-ад’ютант Національної гвардії Каліфорнії, також сказав, що відправка винищувачів МіГ радянських часів у найближчій перспективі є найкращим «негайним рішенням».

«МіГи — найкраще негайне рішення для підтримки українців, але американські чи західні винищувачі — це варіанти, які слід вивчити якомога швидше», — сказав Болдуін.

За день до цього Болдуін заявив журналістам, що американські військові чиновники співпрацюють з українськими колегами над запитом Києва до західних країн щодо винищувачів, щоб допомогти відбити російське вторгнення.

Національна гвардія Каліфорнії має давні стосунки з українськими військовими. З 1990-х років гвардійці тренуються разом зі своїми українськими колегами у Східній Європі за державним партнерством. Відколи росія вторглася в Україну в лютому, члени гвардії також допомагали складати запити Києва до Пентагону щодо зброї для використання проти російських сил, сказав Болдуін.

Речник Національної гвардії Каліфорнії підполковник Брендон Хілл наголосив, що остаточне рішення про направлення американських військових до Києва буде приймати Білий дім і Пентагон. Але він зазначив, що ще до початку конфлікту Україна завжди мала намір стати «сумісною з НАТО», зокрема дати їй можливість керувати західними винищувачами.

Болдуін зазначив, що члени Каліфорнійської гвардії, зокрема пілоти, щодня спілкуються з українськими солдатами та льотчиками, щоб поділитися тактикою та ідеями.

«У наших генералів, аж до наших полковників і деяких наших старших сержантів, вони взаємодіють з українськими лідерами, українським аташе з оборони та іншими, щоб допомогти їм уточнити свої запити щодо типів систем озброєння, які просять та надають їм інформацію про речі, які можуть бути доступні на більш тактичному рівні», – сказав Болдуін у четвер.

«Наразі ми працюємо над тим, який винищувач підходить для них».

Хоча «ми спочатку спрямовуємо їх до цих МіГів», існує також «за горизонтом» обговорення того, які літаки знадобляться в майбутньому, сказав Болдуін.

«У середньостроковій перспективі, протягом наступних шести місяців до року, а потім і в довгостроковій перспективі: які можливості для систем, які були б ефективними, доступними та доступними для них», - сказав він.

Тристороння угода між Польщею, США та Україною розпалася в березні, коли США заявили, що не підтримають передачу.

«Ми наразі не підтримуємо передачу винищувачів українським ВПС і не маємо бажання бачити їх під вартою», — сказав тоді журналістам Джон Кірбі після того, як Польща запропонувала передати МіГи США для подальшої передачі в Україну.

"Пентагон і розвідувальна спільнота США оцінили, що військові літаки суттєво не покращать здатність України відбиватися від росії, а натомість можуть втягнути НАТО безпосередньо в конфлікт", - додав Кірбі.

Були також проблеми матеріально-технічного забезпечення, пов’язані з перевезенням винищувачів через кордон в Україну та перельотом літаків із країни НАТО в зону бойових дій.

Але останніми днями США та інші західні країни почали постачати Україні більш досконалу зброю. Президент Джо Байден оголосив цього тижня, що США надішлють артилерійську ракетну систему високої мобільності та керовані ракети, які можуть вражати цілі на відстані до 48 миль, тоді як Великобританія також шукає схвалення на відправку передових ракетних систем.

Читайте також:
Опінії
Спартц буде балотуватися на наступних виборах в Палату Представників Конгресу США. Нам точно не потрібні нові опоненти в Конгресі.
20 квітня, 16:58
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
19 квітня, 17:45
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15
Світ
Низка конгресменів США, включно з Ненсі Пелосі, закликали Байдена і Блінкена припинити постачання зброї Ізраїлю.
06 квітня, 19:27